קרן הגידור Adar Capital מצפה שוונצואלה תמשיך לפרוע את חובותיה ב-2017

ז'נבה, 7 בדצמבר 2016, (BUSINESS WIRE):

לפי התחזית הפיננסית האחרונה לגבי ונצואלה שפרסמה היום קרן הגידור Adar Capital Partners, המדינה הזאת תמשיך לפרוע את חובותיה כרגיל כפי שהיא עושה מאז 2014, ותפרע הון של 32.4 מיליארד דולר. במקרה שלא תהיה לוונצואלה גישה לשווקים הבינ"ל ב-2017, היא תצטרך לפרוע רק 6.6 מיליארד דולר, בהחלט סכום גדול, אבל לא כל כך גדול בהתחשב בגודל ובפוטנציאל של ונצואלה.

לדברי דייגו מרינברג, מנהל תיקים ב-Adar Capital, "מאז תחילת המחצית השנייה של 2014, כשמחיר הנפט החל לצלול מיותר מ-$100 לחבית WTI למחיר המינימום של $26 במרץ השנה וההתאוששות לרמתו הנוכחית של $45-50, השווקים קבעו את המחירים על סמך ציפייה שוונצואלה וחברת הנפט הראשית שלה יפסיקו לפרוע חובות, אבל הם טעו".

בדוח של Adar Capital נטען שבמשך שנתיים המשקיעים ניכו אג"ח שהנפיקו הרפובליקה של ונצואלה ו- Petróleos de Venezuela, S.A.ביותר מ-30% לשנה על אג"ח שחלות ב-2022 או מוקדם יותר, עם שיעורי ריבית של 20% או יותר על שאר האג"ח. כמדינה שתלויה בסחר בינ"ל ושבה המדינה היא היצואנית והיבואנית המובילה של סחורות, Adar Capital לא מצפה שהיא תפסיק לפרוע חובות, בגלל ההשפעה הנוראה שתהיה לכך בתוך המדינה.

לדעת מרינברג, "בנסיבות הכי שליליות שאפשר להעלות על הדעת, הנשיא מדורו הפגין גישה לגמרי אחראית ומעשית, וביצע כל תשלום של קרן וגם של ריבית כשהגיע המועד שלו, והפחית את החוב החיצוני של המדינה".

אודות Adar Capital Partners

Adar Capital Partners Ltd. שהוקמה ב-2011 מספקת ייעוץ השקעות למשקיעים מוסדיים, משרדים משפחתיים וקרנות של השקעות פרטיות בעיקר באמריקה הלטינית ואירופה. היא מנהלת כעת נכסים בשווי כולל של 1.3 מיליארד דולר וקרן Adar Macro שלה הגיעה ל-850 מיליון דולר. סימול בלומברג: ADARMAA KY

http://www.adarcapitalpartners.com

אנשי קשר

Newsline
איש קשר למדיה
Miguel Ramos
mramos@newsline-pr.com

 

מקור: Adar Capital Partners

 

צפו בהודעה לעיתונות הזאת במקור בשפה האנגלית באינטרנט בכתובת:

 

http://www.businesswire.com/news/home/20161207005016/en

 

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית Business Wire