הודעה מאת ד"ר חאטר מסעד מנהל Star Industrial Holdings

ד"ר חאטר מסעד מגיב לעוד התקפות מזויפות של ראס אל-חאימה. האם המשטר של סעוד אל קסימי קרוב לקיצו?

GLOBENEWS WIRE, ב28 בפברואר 2017:

ד"ר חאטר מסעד, האזרח השוויצרי ואיש העסקים הבינ"ל שמנהל את Star Industrial Holdings, הואשם שוב בעלילת שווא בהודעה שפרסמה מחלקת התביעה הציבורית של ראס אל-חאימה, האמירות הכי קטנה באיחוד האמירויות.

ד"ר מסעד מפריך בתוקף את ההאשמות המזויפות והלא מוכחות האחרונות בעוד התקפה חסרת בסיס עליו. האשמות אלה הן חלק מסדרה של התקפות נקמניות וזדוניות בתגובה לבקשתו החוזרת ונשנית לתשלום הולם על פעילותו בבניית הכלכלה של ראס אל-חאימה והגדלת העושר של המשפחה השלטת של האמירות, ניסיון לסחוט כסף מד"ר מסעד וניסיון לערער את עסקי הקרמיקה הבינ"ל הצומחים במהירות שלו, שמאיימים על נתח השוק של ראס אל-חאימה קרמיקה, שהייתה פעם מנוע צמיחה כלכלי חשוב של האמירות.

דובר מטעם ד"ר מסעד הגיב: "ראס אל-חאימה טוענת פתאום שברצונה לעקור מהשורש עבירות של פקידי ציבור נגד כספים ציבוריים. אבל ד"ר מסעד אף פעם לא היה פקיד "ציבור", אפילו במובן הרחב ביותר של המילה הזאת. הוא היה איש עסקים שפעל ליצירת עושר ניכר למשפחה השלטת של ראס אל-חאימה. הם נתנו לו ייפוי כוח מלא וחוקי לפעול עבורם, באופן סדיר קיבלו מידע על פעולותיו ועקבו אחריהן ואישרו את כל הפרויקטים העסקיים שלו, שתוצאתם הייתה רווח כלכלי כולל למשפחה השלטת ולאמירות.

"ההאשמות נגד ד"ר מסעד הן חסרות בסיס לחלוטין ולא מאומתות באמצעות הוכחות אמיתיות כלשהן. למעשה נראה שהמניע להן מאוד לא הולם. האפיזודה האומללה הזאת התחילה כשד"ר מסעד ביקש תשלום הולם על ההצלחה הזאת ומאז הסלימה.

"התגובה של ראס אל-חאימה הייתה להכתים את השם הטוב של ד"ר מסעד באמצעות האשמות פליליות ודיון משפטי סודי ומסתורי, שמעלה שאלות מאוד אמיתיות לגבי אי התלות והלגיטימיות של מערכת המשפט של ראס אל-חאימה. מערכת משפטית שמתפקדת היטב הייתה מבינה שמדובר בלא יותר מאי הסכמה אזרחית שצריך ליישב אותה בהתאם.

"העובדה שמערכת המשפט של ראס אל-חאימה אינה בלתי תלויה וחסרת פניות ברורה מההודעה האחרונה שאין בה רציונל ברור, והיא מוכיחה ששוב שמרעיו של שייח סעוד בין סאקר אל קסימי השתמשו בה כדי להכין עוד התקפה מטרידה שטוענת לעבירות פליליות.

"יתר על כן, רשויות המשפט של ראס אל-חאימה הפגינו שוב צביעות עוצרת נשימה לגבי הצורך בצדק. ב"משפט הראווה" שלו ההאשמות נגד ד"ר מסעד מעולם לא נמסרו לו, לא הראו לו שום מסמכים לגבי ההאשמות, הוא לא קיבל זימון להופיע, הוא מעולם לא קיבל הודעה על התאריכים של ישיבות בית המשפט ולכן הוא מעולם לא היה יכול להגן על עצמו.

"מצב זה מטיל בספק את הבסיס להתקפה על ד"ר מסעד, שהמניע שלה יכול בהחלט להיות האג‘נדה הפוליטית המקומית של ראס אל-חאימה והאופוזיציה המתגברת שניצבת מול השליט המבודד שלה. העמדה הסותרת של תביעה לצדק אבל פעולה בחוסר יושר היא עוד דוגמה מצוינת לראס אל-חאימה ולכך שהמשטר של סעוד בין סאקר אל קסימי הוא לא יותר משריף שמשתולל במערב הפרוע של המזרח התיכון. כל זה בוודאי מאוד מביך לשם הטוב של כלל איחוד האמירויות.

  1. למידע נוסף: newsrelease@ctfcomms.com                          

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GLOBE NEWSWIRE