בית משפט לערעורים בלונדון מוציא צו הקפאה נגד ישויות בבעלות גלה מיקזדה בשווי 42.5 מיליון דולר

 

הודעה לעיתונות

בית משפט לערעורים בלונדון מוציא צו הקפאה נגד ישויות בבעלות גלה מיקזדה בשווי 42.5 מיליון דולר

לונדון, 26 ביולי 2017, GLOBENEWS WIRE:

גלה מיקזדה, חבר פרלמנט גיאורגי ממפלגת ברית הפטריוטים ולשעבר מנהל הישויות של ממשלת ראס אל-חאימה בגיאורגיה, ספג תבוסה גדולה בבית המשפט לערעורים בבריטניה. ישויות אנגליות שבבעלות מיקזדה הן עתה הנושא של צווי הקפאה גלובליים שמסתכמים ב-$42,561,555.

זאת ההחלטה השיפוטית השלישית, בשלושה תחומי שיפוט נפרדים, נגד מיקזדה בעקבות ההרשעות הפליליות בפרופיל גבוה שלו בהונאה בגיאורגיה ובאיחוד האמירויות. המשמעות של זה, יחד עם ההפסדים שלו בבתי המשפט בגיאורגיה בקשר להונאת הקרקעות במוחרובאני שבה הצטווה להחזיר 951 הקטארים של קרקע, היא שמיקזדה נתון עכשיו לסנקציות אזרחיות ופליליות וצווי הקפאה גלובליים בקשר לנכסים בשווי של קרוב ל-120 מיליון דולר.

בית המשפט לערעורים גם נתן  לישויות של ממשלת ראס אל-חאימה רשות לבקש צו למינוי כונס נכסים לנכסים של שלוש מהחברות של מיקזדה בבריטניה. הישויות של ממשלת ראס אל-חאימה יוכלו עכשיו לחקור את חשבונות הבנק של מיקזדה בלטביה, שם מאמינים שהוסתר חלק גדול מההכנסות מהעבירות הרבות שלו ושמשם לפי החשד הופנו כספים לצדדים שלישיים. בית המשפט לערעורים שמע שמיקזדה הפעיל כמה חשבונות בנק בריגה בבנק ABLV. מצפים שהחברות של לטביה באיחוד האירופי תסייע בתהליך האכיפה נגד הנכסים של מיקזדה.

דייוויד יוז, שותף ב-Stewarts Law LLP, אמר: " הלקוחה שלי RAKIA מרוצה מהתוצאה הזאת שנותנת תמיכה משפטית נוספת לחקירה ולנחישות של ממשלת ראס אל-חאימה למצוא מידע על המעילה בנכסיה על ידי מיקזדה ושותפיו ג‘ורג‘ ג‘נשיה וחאטר מסעד. RAKIA תמשיך לרדוף אחרי מיקזדה, ג‘נשיה ומסעד בבתי המשפט בבריטניה, גיאורגיה ואיחוד האמירויות. זה לא נעצר כאן; אנחנו מצפים לעבודה עם הרשויות בלטביה כדי לקבוע האם מיקזדה הסתיר כספי מעילה בחשבונות בנק בריגה".

לשאלות מהמדיה, התקשרו בבקשה עם:

משרד המדיה של ראס אל-חאימה

דואל: RAK@bellpottinger.com

טל. +44 20 7881 7987

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GLOBE NEWSWIRE