YPO Global Pulse: האמון העסקי עולה במזרח התיכון וצפון אפריקה ברבעון השלישי

המנכ"לים ב-MENA עדיין הכי פחות אופטימיים בעולם

 

אבו דאבי, איחוד האמירויות, 6 בנובמבר 2017, GLOBE NEWSWIRE)):

 YPO, ארגון המנהיגות הראשון במעלה בעולם של מנכ"לים,  דיווח היום שמדד האמון YPO Global Pulse, שעוקב אחרי רמות האמון הכלכלי בקרב מנכ"לים בכל רבעון, עלה ב-2.5 נקודות ל-53.2 באזור המזרח התיכון וצפון אפריקה (MENA) ברבעון השלישי של 2017.

השיפור הקל הזה עצר ירידה חדה באמון ל-50.7 ביולי, הרמה הנמוכה ביותר שלו בשמונה שנות קיומו של הסקר. אולם, זה הרבעון השני ברציפות שהביטחון של המנכ"לים ב-MENA עדיין הנמוך ביותר בעולם, ודרגת האמון שלהם נמוכה ב-9.2 נקודות מהציון המשולב הגלובלי שהוא 62.4. סביר שמחירי הנפט הנמוכים, התפוקה המופחתת ואמצעי צנע ממשיכים להשפיע על הסנטימנט הכלכלי.

התמונה הכוללת של אזור MENA הייתה קצת יותר חיובית, אבל הציון המיצרפי במדינות מפיקות הנפט של מועצת המפרץ לשיתוף פעולה (GCC), שירד מתחת לקו ה-50.0 בסקר הקודם, המשיך במגמת הירידה שלו וירד ב-3.2 נקודות ל-46.0. מצד שני, לבנון רשמה עלייה של 8.5 נקודות באמון הכלכלי ל-54.2, וחזרה לתחום החיובי.

"האמון עדיין שברירי באזור, במיוחד במדינות ה-GCC שבהן לירידה במחירי הנפט ממשיכה להיות השפעה גדולה", אמר קוטוב דאדאבאי, היו"ר אזורי של YPO במזרח התיכון וצפון אפריקה והמנהל הכללי של דאדאבאי הולדינגס.

"המנכ"לים ימשיכו להיות מאוד זהירים כשנתקדם לקראת סוף השנה, ויעקבו בתשומת לב אחרי אינדיקטורים של ביצועים כלכליים וישקלו בקפידה סיכונים לא נחוצים כשהם מקבלים החלטות".

ממצאים חשובים ב-MENA

למנהיגים העסקיים יש יותר ביטחון לגבי סיכויי הצמיחה

המנכ"לים ב-MENA היו קצת יותר אופטימיים לגבי הסיכויים של הארגון שלהם ב-12 החודשים הבאים, ושלושת האינדיקטורים החשובים של הסקר שמודדים מכירות, העסקה והשקעה קבועה, רשמו  כולם עלייה ברבעון השלישי.

מדד אמון המכירות של YPO עלה ב-1.0 נקודות ל-56.7. כמעט מחצית (48%) מהמשיבים ציפו להגדיל הכנסות בשנה הבאה, למרות ש-19% חזו ירידה במחזור. השליש הנותר (33%) חש שהמכירות יישארו ללא שינוי.

היו שינויים יותר בולטים בתחזית בנוגע לתחזיות לגבי קליטת עובדים והשקעה קבועה. מדד אמון ההעסקה של YPO זינק ב-4.7 נקודות ל-53.3, למרות שהתמונה הייתה עדיין זהירה, ועולה ממנה שאבטלה תמשיך להוות קושי במדינות רבות. רק 22% מהמנכ"לים חזו גידול בכוח האדם, ואילו 17% ציפו להקטין את מספר העובדים. רוב המשיבים (61%) ציפו שמספר העובדים שלהם יישאר ללא שינוי.

מדד ההשקעה הקבועה של YPO עלה ב-4.0 נקודות ל-58.5. רוב המנהיגים העסקיים (60%) חזו שרמות ההשקעה יישארו ללא שינוי ב-12 החודשים הבאים, ואילו בערך שליש (30%) צפו גידול בהשקעה, ו-10% חזו קיטון בהוצאה.

התנאים הכלכליים יישארו קשים

המנהיגים העסקיים מאוד מודאגים מהאקלים העסקי והכלכלי בטווח הקצר. יותר משליש (36%) מהמשיבים צפו שהתנאים הכלכליים יהיו גרועים יותר בששת החודשים הבאים, ואילו 38% צפו שינוי מועט בסביבה הכלכלית. רק רבע (25%) מהמנכ"לים האמינו שהאקלים הכלכלי ישתפר בששת החודשים הבאים.

סקירה גלובלית

ברמה העולמית, האמון נשאר איתן, 62.4, ונמצא עכשיו באופן יציב בתחום החיובי כבר ארבעה סקרים רצופים, כשהוא נע בין 62.0 ו-62.5. ארצות הברית הייתה האזור עם האמון הגבוה ביותר עם 63.5, גם האמון בקנדה נשאר חיובי, ירד באופן שולי ב-1.1 נקודות ל-61.8 ובאוסטרליה-אסיה הייתה ירידה של 3.7 נקודות ל-63.3. באירופה מצב הרוח נשאר אופטימי, כשהאיחוד האירופי ירד מעט ב-1.2 נקודות ל-61.8 ואירופה שמחוץ לאיחוד האירופי ירדה ב-1.7 נקודות ל-58.6. באסיה האמון עלה ב-1.3 נקודות ל-62.8, בגלל זינוק של 8.8 נקודות בסין ושיפור באמון באיגוד מדינות דרום-מזרח אסיה (ASEAN).

במקומות אחרים, האמון באמריקה הלטינית עלה ב-2.8 נקודות ל-62.0, בעיקר בגלל זינוק של 8 נקודות באמון בברזיל. באפריקה האמון עלה ב-1.2 נקודות ל-57.5, אבל עדיין נשאר האזור עם האמון השני הכי נמוך בעולם.

מדד האמון YPO Global Pulse

 

  1. בסקר האלקטרוני הרבעוני, שנערך בשבועיים הראשונים של אוקטובר, נאספו תשובות מ-925 מנהלים כלליים של YPO ברחבי העולם, כולל 53 ב-MENA. בקרו באתר    www.ypo.org/globalpulse למידע נוסף על שיטת הסקר ולצפייה בתוצאות מרחבי העולם.

 

אודות  - YPOארגון המנהיגות הראשון במעלה בעולם של מנכ"לים

 

YPO הוא הפלטפורמה הגלובלית עבור מנכ"לים להיות מעורבים, ללמוד ולהתפתח. חברי YPO רותמים את הידע, ההשפעה והאמון של המנהיגים העסקיים הכי משפיעים וחדשניים בעולם כדי לתת השראה להשפעה עסקית, אישית, משפחתית וקהילתית.

כיום YPO מעצים יותר מ-25,000 חברים ביותר מ-130 מדינות, שמגוונים מבחינת ענפים וסוגי עסקים. בסך הכל, חברות שמנוהלות על ידי חברי YPO מעסיקות יותר מ-16 מיליון אנשים ברחבי העולם ומפיקות הכנסות שנתיות בסך 6 טריליון דולר.

מנהיגות. לימוד. כל החיים. למידע נוסף, בקרו באתר WWW.YPO.org.

ליצירת קשר:
         YPO

Linda Fisk

משרד: +1 972 629 7305 (ארצות ברית)

נייד: +1 972 207 4298

          press@ypo.org

 

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GLOBE NEWSWIRE