טרשת נפוצה: מונטל וויליאמס הודיע על ביקור בישראל לאיתור עובדות ושיתוף במידע-

וויליאמס, שסובל מטרשת נפוצה, יבקר בישראל כדי לדון עם מחוקקים,

מדענים ורופאים ישראלים על התפתחויות חשובות שיועילו לטיפול בחולים

 

ניו יורק, 23 באוקטובר 2011 (GLOBE NEWSWIRE-נוי תקשורת) – איש הטלוויזיה שזכה בפרס האמי והפעיל הבולט לזכויות החולים מונטל וויליאמס יבקר בישראל בין ה-24 באוקטובר וה-2 בנובמבר וייפגש עם מחוקקים, מדענים ורופאים כדי ללמוד על הישגים חשובים של ישראל במחקר הרפואי ובטיפול בחולים. מאז שהודיע על מחלת הטרשת הנפוצה שלו, וויליאמס הקדיש את עצמו להסברה בשם החולים בכל העולם. באמצעות פרויקטים שונים, ביניהם המותג LivingWell(TM) והמיזם האחרון שלו, Abatin, פרוטוקול ידידותי לעירייה לגידול וחלוקה רפואיים ומבוססים על המדע של קנאביס רפואי, וויליאמס שואף להגביר את הנגישות לשירותים חיוניים לחולים הסובלים ממחלות שונות.

 וויליאמס, ששירת בצבא ארצות הברית ועוטר, פעיל במיוחד בהנגשת טיפולים חדשניים לאנשי צבא פעילים וגמלאים. לאחרונה וויליאמס עבר הליך שנוי במחלוקת לטיפול באי ספיקה ורידית כרונית

בגולגולת ובעמוד השדרה (CCSVI) שכעת נחקרת המועילות הפוטנציאלית שלו בטיפול באחת הסיבות לטרשת נפוצה. וויליאמס היה גם הכוח המניע מאחורי "שותפות לסיוע במרשמים", יוזמה מצליחה מאוד של תעשיית התרופות לספק תרופות לאמריקנים מעוטי הכנסה בתשלום נמוך או חינם.

 

"התמזל מזלי שיש לי גישה לטיפולים הרפואיים והאלטרנטיביים החדישים ביותר כדי לטפל בטרשת הנפוצה שלי, כולל המלצות חדשות לתזונה בריאה, ההתפתחויות המדעיות העדכניות ביותר וגישה בטוחה לקנאביס רפואי, שאני תלוי בו לשיכוך כאבים עצביים מתישים, ואני מחויב לפעול כדי לתת לחולים אחרים גישה לטיפולים האלה כדי שיוכלו לטפל בתסמינים שלהם", אמר וויליאמס. "לישראל יש רקורד היסטורי מדהים במחקר רפואי פורץ דרך בתחומים שנתפסים כנושאים רגישים באמריקה, כמו מחקר תאי גזע, ואני מצפה ללמוד על ההתפתחויות הטכנולוגיות, הרפואיות והמדעיות הרבות שהרופאים שם פיתחו כדי להרחיב את הידע שלי ולהמשיך לפעול למען גישה בטוחה".

 

"אני גם אבליט את התהליך שישראל מיישמת בנוגע למחקר תאי גזע. מדענים, פוליטיקאים ומנהיגים דתיים חברו כדי לקבוע קווים מנחים כדי שהמחקר יתקדם באופן שעולה בקנה אחד עם אמונות דתיות עמוקות, והשותפות הזאת בין המדע, הדת והרגולטורים צריכה לשמש דוגמה לעולם כיצד ליישב בין אמונה ומדע".

 

"במיוחד לאור החששות שהעלה לאחרונה משרד המשפטים בנוגע לקנאביס רפואי בארצות הברית, אני מעוניין ללמוד על מערכת הקנאביס הרפואי המאוד מוסדרת בישראל, שרוצה להגן על הגישה של החולים וגם על החששות הלגיטימיים של הממשלה והקהילה", המשיך וויליאמס. "אני מאמין שהכרת התוכנית הישראלית ממקור ראשון, כולל שיחות עם מטופלים בתוכנית, תשפר את עבודתי כאן בארה"ב למציאת פתרון שיגן על הגישה של החולים לקנאביס רפואי אבל תוך רגישות לחששות של קהילות, רגולטורים ורשויות אכיפת החוק".

  

וויליאמס מאמין שהמחקר המדעי הקיים בנושא הקנאביס הרפואי הוכיח את המועילות הפוטנציאלית של הטיפול, והרגולציה הנוכחית של ממשלת ארצות הברית עשויה לעצור את המשך הפיתוח והמחקר של מוצר שרופאים מצאו שיש לו שימושים רפואיים. הוא מוצא תועלת רבה בהתבוננות בישראל מבחינת יצירת מדיניות ציבורית הגיונית שנותנת מענה לחששות של בעלי עניין חשובים שונים, ביניהם החולים, הקהילות והרגולטורים.

 

עם חזרתו לארצות הברית, וויליאמס מתכוון לדווח על ממצאיו לבעלי תפקידים ברמה הפדראלית והמדינתית בתקווה לקדם הבנה ולהגביר את הידע בתקווה שהרגולטורים יוכלו להתחיל ליצור איזון בין הצורך לתת גישה לקנאביס רפואי לחולים לגיטימיים והחששות של גורמי אכיפת החוק בנוגע להסטה. וויליאמס תומך בצורך לפעול נגד מי שכבר לא דואג לטיפול בחולים וחצה את הגבול לפעילות פלילית. וויליאמס מקדיש זמן רב להסברה בשם החולים ברמה הפדראלית, והנציגים שלהם הביעו עניין בנסיעה של וויליאמס.

 

"לכבוד הוא לנו לארח את מונטל בארצנו ולחלוק איתו את התרבות הדינמית, המגוונת והדמוקרטית של ישראל", אמר הקונסול הכללי של ישראל, דוד זיגל. "ישראל מתגאה בהיותה בחזית הפיתוח הרפואי והטכנולוגי, וגם מובילה בבנייה קהילתית וצדק חברתי. אנו בטוחים שהנסיעה של מונטל לישראל תהיה עבורו מאירת עיניים ואינפורמטיבית ואני אישית מצפה להתקשר איתו עם חזרתו".

 

"אני נרגש שמדינת ישראל פתחה לי את שעריה כשאני ממשיך במסעי ללמוד על החידושים האחרונים ברפואה ובמדע וכיצד ביכולתי ליישם את הידע שאני רוכש כדי לעזור למעוטי היכולת שבינינו כאן בארה"ב וברחבי העולם", סיכם וויליאמס.

 

-         16 מדינות ומחוז קולומביה הפכו את השימוש במריחואנה רפואית לחוקי במידה מסוימת במסגרת חוקי המדינה.

-         בסוף שנות תשעים גם New England Journal of Medicine וגם המכון לרפואה, חלק מהאקדמיה הלאומית למדעים, טענו שנראה שלמריחואנה יש שימושים רפואיים מסוימים והמליצו על מחקר נוסף.

-         לפני שנתיים, ההסתדרות הרפואית האמריקנית המליצה על שינוי הסיווג של מריחואנה ל-Schedule II, שיקל על חוקרים להשיג את הסם לצורך מחקרים רפואיים.

-         לדברי המכון הלאומי לבריאות, " השימוש בקנאביס למטרות רפואיות התחיל לפני 3,000 שנה לפחות".

-         יתר על כן, "התועלת הפוטנציאלית של קנאביס רפואי לאנשים שחיים עם סרטן כוללת הקלה של בחילות, המרצת תיאבון, הקלה על כאבים ושיפור השינה. למרות שקיימים מחקרים רלבנטיים מעטים על דפוסי פרקטיקה, נראה שרופאים המטפלים בחולי סרטן בארצות הברית שממליצים על קנאביס רפואי עושים זאת בעיקר לניהול תסמינים". העמדה של המכון הלאומי לרפואה מסוכמת כאן.

 

ליצירת קשר:

 

בשם מונטל וויליאמס:

Jonathan Franks

LUCID Public Relations

 

310-713-4351

jonathan@lucidpublicrelations.com

 

בשם הקונסול הכללי של ישראל דוד זיגל:

Ms. Marina Rozhansky

323.852.5544

press@losangeles.mfa.gov.il

 

 

 

 ** ההודעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינ"ל GlobeNewswire