אחד מעשרה מבוגרים יחיה עם סוכרת עד 2030

בריסל, בלגיה (Marketwire –נוי תקשורת)  14 בנובמבר 2011– יום הסוכרת העולמי 2011 מציין את פרסום המהדורה החמישית של אטלס הסוכרת של הפדרציה הבינלאומית לסוכרת (IDF). נתונים חדשים מצביעים על כך שמספר האנשים שחיים עם סוכרת צפוי לעלות מ-366 מיליון ב-2011 ל-552 מיליון עד 2030, אם לא תינקט פעולה דחופה. זה שווה לבערך שלושה מקרים חדשים כל עשר שניות או כמעט עשרה מיליון בשנה. הפדרציה גם מעריכה שמספר האנשים שלא מודעים לכך שיש להם סוכרת מגיע עד כדי 183 מיליון.

בכמה מהאזורים העניים ביותר בעולם כמו אפריקה, שבה מערכות הבריאות התמקדו באופן מסורתי במחלות זיהומיות, מקרי הסוכרת צפויים לעלות ב-90% עד 2030. לפחות 78% מהאנשים אפריקה לא מאובחנים ולא יודעים שהם חיים עם סוכרת.

נתונים אחרים שיפורסמו היום מראים גם:

-- 80% מהאנשים עם סוכרת חיים בארצות שבהן ההכנסה נמוכה ובינונית.

– 78,000 ילדים מפתחים סוכרת מסוג 1 בכל שנה.

– המספר הגדול ביותר של אנשים עם סוכרת הם בטווח הגילים 40-59.

"בכל מדינה ובכל קהילה ברחבי העולם, אנו מפסידים בקרב נגד המחלה האכזרית והקטלנית הזאת", אמר ז'אן קלוד מבאניה, נשיא הפדרציה הבינלאומית לסוכרת (IDF). "אנו רוצים שיום הסוכרת העולמי 2011 יביא את נתוני הסוכרת המדאיגים האלה למוקד ההתעניינות העולמית. אנו דורשים שמנהיגי הציבור והעולם יפעלו בעניין הסוכרת עכשיו".

הנתונים האלה מתפרסמים בעקבות המפגש בספטמבר של 193 ראשי מדינות וממשלות במפגש הפסגה של האו"ם בניו יורק כדי להסכים על הצהרה מדינית בנוגע למחלות לא מידבקות ובכללן סוכרת. זהו ציון דרך חשוב לסוכרת ולמחלות לא מידבקות אחרות. אולם, בתחומים מסוימים נחוצות התחייבויות חזקות יותר.

"מנהיגי העולם הכירו בגודל ובהשפעה של המחלות האלה ובצורך הדחוף לפעול. בכמה תחומי מפתח רצינו התחייבויות ומטרות חזקות יותר אבל ההצהרה תאיץ את ההתפתחות הבינלאומית בנוגע לסוכרת ומחלות לא מידבקות, ותציל מיליוני אנשים ממוות ונכות שניתנים למניעה", אמרה אן קילינג, מנכ"לית הפדרציה הבינלאומית לסוכרת (IDF) ויו"ר ברית המחלות הלא מידבקות.

הפדרציה מחויבת לתרגם את ההתחייבויות של האו"ם למעשים על ידי קידום דרגה חדשה של שותפות שכוללת את הציבור, אנשים פרטיים ועמים.

התקווה היא שקמפיינים כמו יום הסוכרת העולמי ימשיכו להעלות את קולם של האנשים עם סוכרת ויעברו מתמיכה לפעולה בקנה מידה גלובלי.

אודות יום הסוכרת העולמי

יום הסוכרת העולמי מצוין בכל שנה ב-14 בנובמבר. את קמפיין יום הסוכרת העולמי מובילה הפדרציה הבינלאומית לסוכרת  (IDF) והארגונים החברים בה. מיליוני אנשים ברחבי העולם משתתפים בו בתמיכה בסוכרת ומודעות לה. יום הסוכרת העולמי נוצר ב-1991 על ידי הפדרציה הבינלאומית לסוכרת וארגון הבריאות העולמי כמענה לחששות הגוברים לגבי הסכנה הבריאותית המחריפה שהסוכרת מהווה כיום. יום הסוכרת העולמי הפך ליום רשמי של האו"ם ב-2007 עם קבלתה של החלטת האו"ם 61/225. הקמפיין מפנה את תשומת הלב לסוגיות בעלות חשיבות רבה לעולם הסוכרת ושם את הסוכרת באופן בולט במוקד ההתעניינות הציבורית. השנה הזאת היא השלישית בקמפיין חמש שנתי שיעסוק בצורך ההולך וגדל בתוכניות להספקת מידע על סוכרת ולמניעתה.

www.worlddiabetesday.org

אודות הפדרציה הבינלאומית לסוכרת (IDF)

הפדרציה הבינלאומית לסוכרת (IDF) היא ארגון גג של יותר מ-200 ארגוני סוכרת לאומיים ביותר מ-160 מדינות. היא מייצגת את האינטרסים של המספר ההולך וגדל של אנשים עם סוכרת ואלה שבסיכון. הפדרציה מובילה את קהילת הסוכרת מאז 1950. משימתה של הפדרציה היא לקדם את נושא הטיפול, המניעה והריפוי של הסוכרת בכל רחבי העולם. www.idf.org.

למידע נוסף על המהדורה החמישית של אטלס הסוכרת ולסטטיסטיקה לפי מדינות בקרו באתר: http://www.idf.org/diabetesatlas/

עיקבו אחרינו בטוויטר: www.twitter.com/wdd

הפכו למעריצים בפייסבוק: http://tinyurl.com/39c6ojs

צפו סרטי הווידיאו שלנו ביוטיוב: http://www.youtube.com/user/WorldDiabetesDay

מידע התקשרות

אנשי קשר:
למידע נוסף על נתונים ספציפיים למדינות ואזורים, התקשרו: הפדרציה הבינלאומית לסוכרת
שרה וובר, מתאמת יחסי ציבור
+32 2 543 16 39/+32 496 12 94 70
Sara.webber@idf.org
www.idf.org

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית MARKET WIRE