החוקרים מוצאים תוצאות טובות יותר בניתוחים רובוטיים של סרטן הערמונית שמבוצעים במוסדות אקדמיים

ניו יורק – (נוי תקשורת-Marketwire – 16 בנובמבר 2011) – בגיליון החודש הזה של כתב העת לאורולוגיה מתפרסמת הוכחה מהותית על התפקיד שממלאים הבחירה במוסד והניסיון של המנתח בתוצאות של ניתוחי ערמונית רובוטיים. בהשוואה בין בתי חולים אקדמיים ולא אקדמיים נמצאו במחקר תוצאות משופרות משמעותית בחולים שעברו ניתוח סרטן הערמונית בבתי חולים המסונפים למוסדות אקדמיים. בהשוואה לבתי חולים לא אקדמיים, הם הצטרכו פחות עירויי דם, השהות שלהם בבית החולים הייתה קצרה יותר והם חוו פחות סיבוכים אחרי הניתוח.

הנתונים על תוצאות הניתוחים הרובוטיים להסרת הערמונית סופקו על ידי מסד הנתונים של בתי החולים בארה"ב, המחקר הלאומי על חולי פנים. הנתונים האלה מצביעים על קרוב ל-90,000 ניתוחים רובוטיים להסרת הערמונית בשנים 2001-2007, שקרוב לשישים אחוז מהם בוצעו בבתי חולים אקדמיים. למרות שהחוקרים לא טוענים שבתי חולים אקדמיים מספקים טיפול טוב יותר באופן כולל, הם הסיקו מסקנות ספציפיות לגבי תוצאות משופרות בניתוחים רובוטיים להסרת הערמונית.

 ניתוח רובוטי זעיר פולשני להסרת הערמונית הוא אפשרות טיפול מובילה לגברים שאובחן אצלם סרטן ערמונית מקומי. במרכז הרפואי "הר סיני" המומחה המוביל בניתוחים להסרת הערמונית, ד"ר דיוויד סמאדי משתמש בשיטה שלו  SMART (טכניקה רובוטית מתקדמת שהותאמה ע"י ד"ר סמאדי) כדי להסיר במומחיות ערמוניות עם סרטן בלי לפגוע בצרור העצבים שמסביב. הרקורד שלו כולל יותר מ-3,600 ניתוחים מוצלחים, שיעורי ריפוי מצוינים ותופעות לוואי מינימאליות.

במחקר הוסקו שני גורמי מפתח להצלחה של ניתוחים רובוטיים: אקדמיה וכמות. השיעורים של עירויי דם, שהיה בבית החולים וסיבוכים אחרי הניתוח היו טובים יותר אצל חולים שנותחו במוסדות אקדמיים. יתר על כן, בבתי חולים עם מספר רב יותר של מקרים היו תוצאות טובות יותר בכל שלושת התחומים, בתוספת פחות סיבוכים תוך כדי הניתוח.

ד"ר סמאדי מעודד מהממצאים האלה. "במשך שנים אנו מדברים על החשיבות של בחירת בית החולים הנכון והמנתח הנכון", הוא אומר. "ההצלחה בניתוחים רובוטיים להסרת הערמונית היא לא פשוט שימוש בציוד הנכון. בניתוחים רובוטיים, במיוחד באזור הערמונית הרגיש, כדי להגיע לשלמות צריך לבצע שוב ושוב, ובמסירות". השיטה המיוחדת של ד"ר סמאדי כוללת טכניקות קפדניות כדי לשמור על השליטה בשתן והכושר המיני.

החוקרים במחקר הזה מאמינים שהערכה ובחירה מחמירות יותר של החולים ממלאות תפקיד מפתח בביצועים המשופרים של מוסדות אקדמיים בנוגע לניתוח הספציפי הזה. גם גישה לטכנולוגיה מתקדמת ושמירה קפדנית על הנחיות רפואיות עשויות לתרום לשיעורי ההצלחה.

"זה לא המחקר הראשון שמדווח על היתרונות של מוסדות אקדמיים והמומחיות של המנתח", אמר ד"ר סמאדי. "החולים חייבים לעשות שיעורי בית כשהם בוחרים מנתח. עברו הימים של הסתפקות בבית החולים הקרוב ביותר או לדבוק באורולוג של אבא שלך. כיום לחולים יש המון מידע שידריך את בחירתם. והבחירה הכי חשובה היא בידי מי להפקיד את חייך".

ד"ר דיוויד סמאדי הוא סגן יו"ר המחלקת לאורולוגיה וראש היחידה לרובוטיקה וכירורגיה זעיר פולשנית במרכז הרפואי "הר סיני", שדורג בין עשרים בתי הספר לרפואה הטובים ביותר על ידי U.S. News & World Report רק בשנה שעברה.

קישורים קשורים:

ניתוחים רובוטיים להסרת הערמונית
http://www.youtube.com/watch?v=eSaCV2DQYQQ

טיפול בסרטן הערמונית
http://www.youtube.com/watch?v=9dC4T9JAJss

http://il.smart-surgery.com/ 
http://www.RoboticOncology.com

 

מידע ליצירת קשר
ד"ר דיוויד ב. סמאדי 
robotmd@aol.com

 

 

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית MARKET WIRE