לשכת המבקרים הפנימיים העולמית הקימה איגוד מקצועי חדש לביקורת פנימית בישראל

אלטמונט ספרינגס, פלורידה, ארה"ב (MARKET WIRE)– מועצת המנהלים העולמית של The Institute of Internal Auditors, לשכת המבקרים הפנימיים העולמית (ה- IIA או לשכת המבקרים הפנימיים העולמית) הצביעה פה אחד להכרה בלשכה חדשה שנוסדה בישראל; אי. אי. איי. ישראל - איגוד מבקרים פנימיים בישראל בע"מ.

 

חגי טננבאום-ארז נבחר לנושא המשרה הבכיר באיגוד מבקרים פנימיים, ויוביל את הארגון בתפקידו כקול הרשמי של ה- IIA בישראל וכגוף המוביל של מקצוע הביקורת הפנימית בישראל. יותר מ-600 מבקרים פנימיים כבר הצטרפו לארגון החדש. ביוני 2011 לשכת המבקרים הפנימיים העולמית (ה- IIA) התנתקה מנציגותה הקודמת בישראל, ומאז הכירה בלשכה החדשה כנציגה הרשמית של לשכת המבקרים הפנימיים העולמית בישראל.

 

"אנו מחויבים להבטיח כי שירותי לשכת המבקרים הפנימיים העולמית יהיו נגישים לחברינו ולכל העוסקים במקצוע  הביקורת הפנימית בישראל ומעריכים מאוד את היחסים עם עמיתינו הישראלים. אנו נלהבים ביחס לעתיד המקצוע בחלק זה של העולם", אמר יו"ר מועצת המנהלים העולמית של ה- IIA, דני ברן, CIA, CCSA, CRMA. "אנו חולקים ערכים משותפים עם ההנהגה החדשה ומצפים לעבוד עימה כדי לספק שירות מצוין, הכוונה ותמיכה במקצוע".

 

מנהל הפעילות של לשכת המבקרים הפנימיים העולמית, מר דיויד פולנסקי, וסגן יו"ר בכיר של מועצת המנהלים, מר פיל טרלינג, ישמשו כאנשי קשר ישירים עבור איגוד המבקרים הפנימיים בישראל וינחו את הקמתו. "יחסים חדשים אלו יבטיחו שהדרישות מהנציגות המקומית ימולאו, והמדיניות תקוים באופן מיטבי למען מקצוע הביקורת הפנימית וחברי ה- IIA בישראל", אמר פולנסקי. "אנו מבקשים להניח לנושאים שגרמו להתנתקות לשכת המבקרים הפנימיים העולמית מהארגון הישראלי הקודם".

 

ההסכמים הסטנדרטיים בין לשכת המבקרים הפנימיים העולמית והארגונים המסונפים אליה באופן מלא קובעים, כי רק גוף אחד בכל איזור גיאוגרפי יוכר כמייצג את ה- IIA. בתמורה לכך ולמחויבויות נוספות מצד לשכת המבקרים הפנימיים העולמית, הסכימה ההנהגה של איגוד המבקרים הפנימיים שהוקם לאחרונה לדבוק בכמה דרישות, לרבות:

 

 

מר טרלינג ונשיא ומנכ"ל לשכת המבקרים הפנימיים, מר ריצ'ארד צ'מברס, יבקרו בישראל בפברואר 2012 על מנת להשתתף בפורום שולחן עגול ובכנס שיארח איגוד המבקרים הפנימיים בישראל, לדיון באתגרים ובהזדמנויות הנוכחיים העומדים בפני המבקרים הפנימיים בישראל. לשכת המבקרים הפנימיים העולמית גם העמידה לאחרונה תרגום לעברית של מבחן ההסמכה (Certified Internal Auditor) לבחינה באמצעות מחשב. התקדמות זו באה בתגובה להמשך צמיחתו של מקצוע הביקורת הפנימית בעולם והצורך לאפשר לנרשמים דוברי עברית גמישות רבה יותר בגישה למבחן.

 

"זוהי עת מלהיבה ללשכת המבקרים הפנימיים העולמית בישראל. מקצוע הביקורת הפנימית ממשיך לזכות בהכרה וזהו צעד נוסף בנסיקה שלו מעלה", אמר טננבאום-ארז. "בשם ההנהגה החדשה בישראל של  איגוד המבקרים הפנימיים בישראל, אני רוצה לומר לחברינו,  המבקרים הפנימיים בארץ, וללשכת המבקרים הפנימיים העולמית, עד כמה אנו נרגשים להוביל את הלשכה החדשה קדימה ושאנו מצפים להצלחות משותפות".

 

לשכת המבקרים הפנימיים העולמית נוסדה ב-1941 והיא פועלת באמצעות יותר מ-100 לשכות מבקרים פנימיים בכל העולם, התומכות בשליחות של לשכת המבקרים הפנימיים העולמית, משתתפות בהנהלתה העולמית ותורמות לתכנית האסטרטגית הגלובאלית שלה.  לשכת המבקרים הפנימיים העולמית  אחראית על מסגרת הנהלים המקצועיים הבינלאומית (The IIA’s International Professional Practices Framework, IPPF) המכילה את הסטנדרטים הבינלאומיים לנהלים המקצועיים של ביקורת פנים (the International Standards for the Professional Practice of Internal Auditing ) והנחיות בינלאומיות אחרות, כמו גם מציעה תוכניות הסמכה בינלאומיות.

 

למידע נוסף ביחס לכנס ולפורום השולחן העגול המתקרב, אנא בקרו ב - http://ymlp.com/zeGpKf.

 

***

עם יותר מ-170,000 חברים ב-165 מדינות, לשכת המבקרים הפנימיים העולמית היא הקול העולמי של מקצוע הביקורת הפנימית, והסמכות המובילה והמוכרת, התומכת העיקרית והמחנכת הראשית של מקצוע הביקורת הפנימית.

 

לפרטים: גדי אוחנה 052-8749069

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית MARKET WIRE