דוח GPCI 2018 של קרן הזיכרון מורי מדרג את 44 הערים הכי אטרקטיביות בעולם

 

לונדון מחזקת את ההובלה, ניו יורק עולה מהר וטוקיו שומרת על המקום השלישי בדירוג הגלובלי

 

דוח GPCI 2018 של קרן הזיכרון מורי מדרג את 44 הערים הכי אטרקטיביות בעולם

טוקיו, 17 באוקטובר 2018,  (BUSINESS WIRE):

לונדון, ניו יורק, טוקיו ופריס צוינו שוב כערים האטרקטיביות ביותר מאופן מקיף בעולם, בסדר הזה, בדוח 2018 של מדד הערים העוצמתיות הגלובליות (GPCI) שפורסם היום על ידי המכון לאסטרטגיות עירוניות של קרן הזיכרון מורי, גוף מחקר שהוקם על ידי מורי בילדינג, חברת פיתוח עירוני מובילה בטוקיו. מדד GPCI דירג 44 ערים חשובות לפי ה"מגנטיות" שלהן, או הכוח הכולל שלהן למשוך אנשים וארגונים יצירתיים מרחבי העולם, מאז 2008. הערים מוערכות מבחינת 70 אינדיקטורים בשש קטגוריות: כלכלה, מו"פ, אינטראקציה תרבותית, חיות, סביבה ונגישות.

לונדון ניצבת לבדה, ניו יורק עולה מהר, טוקיו יוצרת הפרדה ופריס מתאוששת

ארבע הערים שבצמרת לא השתנו מהשנה שעברה, כאשר לונדון, ניו יורק, טוקיו ופריס שומרות על המקומות שלהם, מהראשון עד הרביעי בהתאמה. לונדון ממשיכה לזנק קדימה ואפילו מגדילה את הציון שלה על ידי מינוף נוסף של התנופה שלא פחתה של המשחקים האולימפיים והפראלימפיים של 2012. העיר שדרגה את הקטגוריה שהייתה בעבר הכי חלשה אצלה, חיות, והמשיכה להראות חוזק מדהים באינטראקציה תרבותית. קיימת אי ודאות לגבי היציאה של בריטניה מהאיחוד האירופי, אבל חוזקות מאוזנות בכמה קטגוריות נותנות ללונדון פוטנציאל להפוך אתגרים להזדמנויות, להגדיל את ההובלה המרשימה שלה ולהמשיך קדימה כעיר שבמקום הראשון.

אחרי שהמשבר הפיננסי העולמי סופית מאחוריה, ניו יורק ציינה את העלייה הגדולה ביותר שלה בציון בשנה אחת מאז שהתחיל דירוג ה-GPCI, כשהיא מרוויחה מההשפעות של הערכה חזקה בסביבת הזנקים ומגוון אפשרויות של מקומות עבודה. ניו יורק גם שמרה על המקום הראשון שלה במחקר ופיתוח ובכלכלה בגלל תוצאות משופרות בשיעור מס החברות. ההשפעה השלילית הפוטנציאלית על הגידול בתמ"ג האמריקני בגלל החיכוכים בענייני מסחר יכולה להשפיע על הדירוג העתידי של ניו יורק, וסביבה וחיות הן עדיין חולשות גדולות. טוקיו, בעשרת המקומות הראשונים בכל הקטגוריות פרט לסביבה, פרצה לעשיריה המובילה בחיות עם שיפור במספר הכולל של שעות עבודה. טוקיו העלתה את הציון שלה בכל שנה מאז 2015, אבל הייתה במקום נמוך יחסית במחויבות לפעילות למען האקלים וירדה ממקום 12 ל-29 בסביבה. כמו לונדון ב-2012, טוקיו מקווה להתבסס על הציון שלה לפני ואחרי אירוח המשחקים האולימפיים והפראלימפיים של 2020. פריס, אחרי שירדה למקום הרביעי אחרי כמה התקפות טרור ב-2015, התאוששה והעלתה את הציון הכולל שלה, כולל במספר המבקרים הזרים. כשהמשחקים האולימפיים והפראלימפיים של 2024 כבר רשמיים, פריס כנראה תתחרה עם טוקיו על צמיחה שקשורה למשחקים.

דגשים נוספים (ערים מהמקום חמישי)

אנשי קשר

למידע נוסף:


The Mori Memorial Foundation
Institute for Urban Strategies
Peter Dustan, +81-3-6406-6800
Fax: +81-3-3578-7051
info@mori-m-foundation.or.jp
http://mori-m-foundation.or.jp/english/ius2/gpci2/
או
אשת קשר למדיה בינ"ל
Weber Shandwick
Reina Matsushita / Kaya Tanabe,
Tel: +81-(0)80-2375-0295 / +81(0)90-7726-7027
Email: moribldg@webershandwick.com

 

גלריית מולטימדיה חכמה

מדד הערים העוצמתיות הגלובליות (GPCI) 2018 (גרפיקה: Business Wire)

הדירוגים המקיפים של GPCI (44 ערים) (גרפיקה: Business Wire)

Logo

צפו בהודעה הזאת ובמולטימדיה במקור בשפה האנגלית באינטרנט בכתובת:


http://www.businesswire.com/news/home/20181017005307/en

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית Business Wire