Hamad Medical Corporation חותמת על הסכם חשוב עם Cerner למחשוב מערכת הבריאות הציבורית בקטאר

דוחא, קטאר, 9 בינואר 2012 (נוי תקשורת-GLOBE NEWSWIRE):

( Hamad Medical Corporation (HMC ו-Cerner חתמו על הסכם חשוב למחשוב כל מערכת הבריאות הציבורית של קטאר, כולל כל בתי החולים ומרכזי הטיפול הרפואי הראשוני של HMC. Cerner, שתפעל כקבלן ראשי ומשלבת מערכות מידע, תספק פתרונות חדשניים של מערכות מידע רפואיות של Cerner ושל צדדים שלישיים שיכניסו את ניהול המידע בבתי החולים של HMC למאה ה-21. זה הפרויקט הראשון של Cerner באזור שבו היא ממחשבת מערכת בריאות ציבוריות של מדינה שלמה בפלטפורמת מחשוב אחת.

 

השימוש בארכיטקטורה ( Cerner Millennium(R, פלטפורמת מערכת מידע רפואית מאוחדת, תאפשר לאנשי המקצוע בתחום הרפואה בקטאר להעלות את רמת הבטיחות, האיכות והיעילות. המערכת תספק פרקטיקות מיטביות נסמכות הוכחות ותשפר את תהליך הטיפול הקליני. בנוסף, הפתרונות של ( Cerner(R יהוו בסיס ליוזמות של מחקר רפואי הקשור לניהול הבריאות של האוכלוסייה, כולל מחלות לא מדבקות ומצבים רפואיים כרוניים אחרים.

 

Cerner גם תעסוק עם HMC בהנחת היסודות למסגרת רפואית לאומית שתאפשר תיק רפואי אישי לכל אזרח בקטאר. באמצעות הפתרונות של Cerner, HMC תשפר את הקשר בין אנשים עם אנשי המקצוע המטפלים בהם ותעזור להם להיות מעורבים בבריאות שלהם. אנשים יוכלו לקבוע תורים, לשלוח מסרים לרופא שלהם וליצור תיק רפואי אישי כדי לנהל טוב יותר את בריאותם. יתר על כן, HMC תוכל ללכוד ולחקור נתונים רפואיים ממפגשים רפואיים ואמצעים רפואיים, וליצור מאגרים עצומים למחקר שוטף וניהול מחלות עבור מועצת הבריאות העליונה.

 

"הגישה למידע הקליני נסמך ההוכחות העדכני ביותר תבטיח את מיטב ההנחיות הקליניות ופרקטיקות הטיפול, ובאמצעותן את הטיפול המיטבי במטופלים. באמצעות מערכת המידע הקליני שתיושם בקרוב, הטכנולוגיה הזאת תהיה בקצות האצבעות של הקלינאים והצוות הרפואי בבתי החולים ומרכזי הטיפול הראשוני של Hamad Medical Corporation, ותאפשר להם לקבל החלטות מושכלות לגבי המטופלים שלהם", אמר ד"ר עבדולוואהב אל מוסלה, סגן המנהל לעניינים רפואיים, אקדמיים ומחקר במערכות המידע הקליניות ב-HMC.

 

עבדאללה אל אמדי, מנהל מערכות המידע הרפואיות ב-HMC, הוסיף: "יצירת השותפות הזאת עם Cerner היא אמצעי מפתח במאמצינו להשיג מצוינות באמצעות יישום טכנולוגיות".

 

התיק הרפואי האלקטרוני של Cerner יהווה את הבסיס של יישום הטכנולוגיות הרפואיות. תוך חמש שנים, בתי החולים ומרכזי הטיפול הראשוני של HMC ישלבו כמאה פתרונות של Cerner ו-11 פתרונות של צדדים שלישיים, שיקיפו תחומים קליניים, טכניים, תפעוליים ומנהליים, ויעניקו ל-Cerner תמיכה בהשגת מצוינות קלינית ומצוינות בשירות.

 

יישום הפתרונות של Cerner יועיל ל-HMC ולמטופלים במרכזי הטיפול הראשוני במספר דרכים, בכללן:

 

-         יצירת תיק קליני לכל החיים לכל האזרחים והתושבים של קטאר: בין אם האדם מטופל במסגרת אמבולטורית, אשפוז או אפילו בבית, המידע יילכד ויאוחסן בתיק הקליני לכל החיים שלו.

-         הבטחת טיפול איכותי בסטנדרטים הגבוהים ביותר: השימוש בהנחיות טיפול סטנדרטיות מקדם טיפול יעיל, עקבי ונסמך הוכחות בכל מטופל תוך שיפור האיכות והיעילות תפעולית.

-         הפחתת הפוטנציאל לטעויות תעתיק: הזנת הוראות אלקטרונית מפחיתה טעויות בגלל הוראות שכתובות בכתב יד בלתי קריא.

-         שיפור הגישה למידע: לקלינאים יש גישה מיידית לתיק רפואי אלקטרוני אחיד של המטופל שיש בו מידע עדכני על המטופל, כולל ביקורים קודמים, בדיקות רפואיות ותוצאותיהן, ומכשירים רפואיים שמחוברים ישירות לתיק הרפואי האלקטרוני.

 

"שותפויות אזוריות חזקות ותמיכה ביוזמות ממשלתיות לפיתוח ענף הטיפול הרפואי הן עמודי תווך באסטרטגיית הצמיחה של Cerner באזור", אמר גרג ווייט, סגן נשיא ומנהל כללי, Cerner המזרח התיכון ואפריקה. "באמצעות מערכת חלקה של תיקי רפואיים אלקטרוניים, HMC תוכל לשפר את הבטיחות, האיכות והיעילות של המתקנים ואמצעים שלה. אנו שמחים לתמוך בתהליך הפיכתה לאחת ממערכות הבריאות האקדמיות המובילות בעולם".

 

אודות Hamad Medical Corporation

 

Hamad Medical Corporation היא ספקית הטיפול הרפואי ללא כוונת רווח הראשונה בחשיבותה בדוחא, קטאר. היא נוסדה בצו של האמיר ב-1979 ומנהלת שבעה בתי חולים מאוד מתמחים, שהם בית החולים הכללי חמאד, בית החולים רומאליה, בית החולים לנשים, בית החולים אל אמאל, בית החולים ללב, בית החולים אל וואקרה ובית החולים אל חור. מאז הקמתה HMC פיתחה במהירות מתקנים ואמצעים רפואיים המסוגלים לספק אבחון וטיפול חדשניים במחלות שקודם לכל אפשר היה לטפל בהן רק במרכזים רפואיים מחוץ לקטאר.

 

HMC מתגאה בכך שהיא מספקת טיפול רפואי איכותי ומשתלם לכל המטופלים ללא קשר ללאומיותם, בהתאם להתחייבות "בריאות לכל" של מדינת קטאר. לשם כך, החברה מיישמת מדיניות של שיפור מתמשך של כל מערכות הניהול ונוהלי הטיפול בחולים. האתוס של HMC מבוסס על שלושה עמודי תווך שהם בריאות, חינוך ומחקר. בקרו בבקשה: www.hamad.qa

 

אודות Cerner

 

Cerner תורמת לשינוי המערכתי של הספקת רפואה וטיפול. כבר יותר משלושים שנה Cerner מוציאה לפועל את החזון שלה לשפר את הבטיחות והיעילות של הטיפול הרפואי. התחלנו עם הבסיס של מחשוב תהליכי נייר וכיום אנו מציעים את המערך המקיף ביותר של תוכנת מידע, שירותים מקצועיים, שילוב מכשירים רפואיים, אירוח מרחוק ושירותי בריאות ורווחה למעסיקים. במערכות של Cerner משתמשים כולם, מצרכנים פרטניים ועד למרפאות של רופא יחיד, בתי חולים, מעסיקים ומדינות שלמות. על סמך מה שלמדנו במשך יותר משלושים שנה, Cerner מתבססת על הידע שבמערכת כדי לתמוך בהחלטות קליניות נסמכות הוכחות, למנוע טעויות רפואיות ולהעצים מטופלים בטיפול בהם.

 

הפתרונות של Cerner(R) מותקנים ברישיון בקרוב ל-9000 אתרים ברחבי העולם, ביניהם יותר מ-2,600 בתי חולים, 3,500 מרפאות שיש בהן יותר מ-30,000 רופאים, 500 מתקנים אמבולטוריים כגון מעבדות, מרכזים אמבולטוריים, מרפאות קרדיולוגיות, מרפאות רדיולוגיות ומרכזים כירורגיים, 800 מתקני רפואה ביתית ו-1,600 בתי מרקחת. סימני מסחר, סימני שירות וסמלילים מסוימים (ביחד: "הסימנים") הכלולים בהודעה זאת שייכים ל-Cerner Corporation ו/או חברות הבת שלה בארצות הברית ובמדינות מסוימות אחרות ברחבי העולם. כל הסימנים האחרים שאינם של Cerner הם רכושם של בעליהם, בהתאמה. סימול נסד"ק: CERN. למידע נוסף על Cerner, בקרו בבקשה בכתובת www.cerner.com, טוויטר, פייסבוק ויוטיוב.

 

אנשי קשר:

אשת קשר למדיה של Cerner המזרח התיכון:

         Vivian Gendy

         97143754894+

         vivian.gendy@cerner.com

 

איש הקשר של Cerner למשקיעים:

         Allan Kells

        201-2445  (816)

         akells@cerner.com

 

אשת הקשר למדיה של Hamad Medical Corporation:

         Rachel Morris

         97477898124+

         RMorris@hmc.org.qa

 

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GLOBENEWSWIRE