כנס בינ"ל על שפות ילידיות נקבע ליוני בקולומביה הבריטית

כנס בינ"ל על שפות ילידיות נקבע ליוני בקולומביה הבריטית

המפגש אורגן על ידי ובשביל עמים ילידיים כדי לתמוך בפרקטיקות מיטביות להחייאת שפות

ברנטווד ביי, קולומביה הבריטית, 21 בפברואר 2019, (BUSINESS WIRE):

לציון שנת השפות הילידיות 2019 של האו"ם, קרן התרבות של העמים הראשונים (FPCF) ומועצת התרבות של העמים הראשונים (FPCC), בשותפות עם הוועד הקנדי לאונסקו, יארחו כנס בינ"ל גדול על החייאה של שפות ילידיות בקולומביה הבריטית בקיץ הזה.

מה:
הכנס הבינ"ל על שפות ילידיות "HELISET TŦE SḰÁL – ‘Let the Languages Live’ – 2019" יפגיש מנהיגים ילידיים ומומחים לשפות, נואמים, לומדים ותומכים מרחבי העולם כדי לחגוג, לחלוק כבוד ולשתף במומחיות לגבי השבחה, החייאה ושמירה של שפות ילידיות וכדי ללמוד על פרויקטי שפות מוצלחים בקולומביה הבריטית. המטרה של הכנס היא להעניק למשתתפים מיומנויות וידע מעשיים שיתמכו בעבודת ההחייאה של שפות ילידיות שהם מובילים בקהילות והארגונים שלהם.

מתי:
 24 עד 26 ביוני 2019

היכן:
Victoria Conference Centre בוויקטוריה, קולומביה הבריטית, קנדה

דגשים:
בכנס יהיו מסלולים רבים של סדנאות, כולל תרגול מעשי בטכניקות של טבילה, גניזה ותיעוד שפות ילידיות, מדיניות וחקיקה בנוגע לשפות, תכנון תוכניות להחייאת שפות, מודלים של החייאת ולימוד שפות, שפות וטכנולוגיה וסיפור סיפורים.

האו"ם הכריז על 2019 כשנת השפות הילידיות כמנגנון חשוב להעלות את המודעות הבינ"ל לאובדן הקריטי של שפות ילידיות והצורך הדחוף לשמר, להחיות, לקדם ולגייס לפעילות דחופה ומתואמת ברמה הלאומית והבינלאומית כדי להגן עליהן.

שפות ילידיות ברחבי העולם ממשיכות להיעלם בקצב מדאיג. בערך ארבעים אחוז מבערך 6,700 השפות המדוברות ברחבי עולם בסכנת היעלמות. העובדה שרוב השפות האלה הן שפות ילידיות מעמידות בסכנה את התרבויות ומערכות הידע שלהן הן שייכות.

למידע נוסף על:

 

אודות קרן התרבות של העמים הראשונים:

קרן התרבות של העמים הראשונים היא ארגון צדקה שלא למטרת רווח בהנהלת עמים ראשונים שתומך בפעילות עממית להחייאת אומנויות, שפות ותרבויות ילידיות שייחודיות לקולומביה הבריטית, קנדה. למידע נוסף, בקרו בבקשה באתר fpcf.ca

אודות מועצת התרבות של העמים הראשונים:

מועצת התרבות של העמים הראשונים היא תאגיד ממלכתי של הפרובינציה בהנהלת עמים ראשונים עם מנדט לתמוך בהחייאה של אומנויות, שפות, תרבויות ומורשות ילידיות בקולומביה הבריטית, קנדה. למידע נוסף, בקרו בבקשה באתר fpcc.ca

אודות הוועד הקנדי לאונסקו:

הוועד הקנדי לאונסקו מחבר קנדים עם הפעילות של אונסקו, ארגון החינוך, התרבות והמדע של האו"ם. למידע נוסף, בקרו בבקשה באתר ccunesco.ca

אנשי קשר

Alex Russell
Communications Advisor
First Peoples’ Cultural Foundation
604-562-9262
alex@russellstrategy.com

אנשי תקשורת שרוצים לקבל האמנה לאירוע הזה, התקשרו בבקשה: media@fpcflanguageconference.com

מקור: First Peoples’ Cultural Foundation and First Peoples’ Cultural Council

גלריית מולטימדיה חכמה

 

צפו בהודעה הזאת ובמולטימדיה במקור בשפה האנגלית באינטרנט בכתובת:
http://www.businesswire.com/news/home/20190220000000/en

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית Business Wire