Galimedix Therapeutics, Inc. תציג מצגת בפסגת החדשנות באופתלמולוגיה במפגש של האקדמיה האמריקנית לרפואת עיניים

 

Galimedix Therapeutics, Inc. תציג מצגת בפסגת החדשנות באופתלמולוגיה במפגש של האקדמיה האמריקנית לרפואת עיניים

 

נתונים קדם קליניים חדשים מראים שחזור של אובדן תפקוד של תאי עצב באמצעות GAL-101 במבחנה, ייתכן שיתורגם לראייה טובה יותר בחולי גלאוקומה ו-AMD יבש

 

קנזינגטון, מרילנד ושורשים, ישראל, 8 באוקטובר 2019‘ (GLOBE NEWSWIRE):

 

Galimedix Therapeutics, Inc., שמפתחת פתרונות חדשים למחלות ניוון עצבים של הרשתית והמוח, הודיעה היום שהמנהל המדעי הראשי, הרמן ראס, M.D., Ph.D., ימסור סקירה על החברה ועל אסטרטגיית הפיתוח החדשה של התרכובת הניסיונית החדשה הראשונה מסוגה GAL-101 בפסגת החדשנות באופתלמולוגיה במפגש השנתי של האקדמיה האמריקנית לרפואת עיניים (OIS@ AAO) ב-10 באוקטובר 2019 בסן פרנסיסקו.

 

GAL-101 היא מולקולה קטנה ויש לה מנגנון פעולה ייחודי שמתמקד באוליגומרי בטא עמילואיד בדרך חסרת תקדים. יש גוף הוכחות הולך וגדל שאוליגומרי בטא עמילואיד רעילים מהווים גורם פתולוגי חשוב שמוביל לאובדן תפקודי וניוון עצבים ברשתית של חולי גלאוקומה ו-AMD יבש. GAL-101 חוסמת את ההיווצרות של אוליגומרי בטא עמילואיד רעילים במקור, ומונע במבחנה רעילות קטלנית של תאי עצב ומראה אפקט של הגנה עצבית בולטת במודלים של בעלי חיים. "בנוסף, הראנו עכשיו ש-GAL-101 יכולה גם לשחזר את התפקוד של תאי עצב שאיבדו את התפקוד שלהם תחת ההשפעה הרעילה של אוליגומרי בטא עמילואיד" אומר ד"ר ראס, שיציג את הנתונים האלה.

 

על סמך הנתונים החדשים על שחזור התפקוד, גלימדיקס מתכוונת עכשיו לבצע ניסויים קליניים שלב 2 עם טיפות עיניים GAL-101 בחולי גלאוקומה ו-AMD יבש. בגלל המנגנון של התרופה שמסלק את אוליגומרי הבטא עמילואיד הרעילים מהרשתיות של חולים עם  גלאוקומה או AMD יבש, המטרה היא להוכיח שטיפות העיניים GAL-101 גורמות לשיפור בתפקוד הראייה, כנמדד על ידי שדות ראייה או על ידי מיקרו פרימטריה, בהתאמה. "התקדמנו במידה רבה בפיתוח של הנכס שלנו ואנחנו משוכנעים שזאת הזדמנות ייחודית לספק אפשרויות טיפול טובות יותר לחולים עם מחלות ניווניות של הרשתית בעתיד", אומר ד"ר אנדרו פרלמן, מייסד ומנכ"ל Galimedix Therapeutics, Inc..

אודות GAL-101

GAL-101 היא תרכובת קניינית שמיועדת למנוע את ההיווצרות של כל הצורות של אוליגומרי בטא עמילואיד רעילים, על ידי קשירה עם אפיניות גבוהה רק לצורה שלא מקופלת נכון של מונומורי הבטא עמילואיד לפני שהם יכולים ליצור אוליגומרים מסיסים רעילים. אלה יכולים אז להתלכד במהירות לצורות אמורפיות, שאינן יריעות בטא, שאנחנו מכנים "צבירים", שהם לא מזיקים. מעניין שברגע שהריכוז של GAL-101 מגיע לרמות אפקטיביות הוא מפעיל יצירת צבירים, שהראו יכולת לאסוף אז מונומורי בטא עמילואיד שלא מקופל נכון נוספים אפילו בהיעדר מולקולות GAL-101 נוספות, באמצעות מנגנון התרבות עצמית. "אפקט "ההפעלה" החדשני הזה, שמוגן על ידי תיק הפטנטים של גלימדיקס, גורם לאפקט פעולה מתמשך שנמשך הרבה יותר זמן מהזמן שמתן יחיד של התרופה נשאר ברמות ריפוי ברשתית, ופוטנציאלית מאפשר לחולים משטר מתן במרווחים בין טיפולים מתמשכים ונוחים. לכן, טיפות העיניים GAL-101 עשויות פוטנציאלית לספק מניעה מתמשכת של היווצרות אוליגומרי בטא עמילואיד רעילים ברשתית, ולהוביל להפחתה בתגובה המשלימה והנזקים כתוצאה מכך. לכן GAL-101 תוכל לתרום להאטת או עצירת ההתקדמות, ולשיקום אפשרי של התפקוד העצבי שמדוכא על ידי ההתקפה הרעילה הכרונית.

אודות גלימדיקס

גלימדיקס, שבסיסה בארצות הברית וישראל, היא חברת תרופות עיניים מוכנה לשלב 2 עם צוות פיתוח תרופות ברמה העליונה שמקדם תרופת מולקולות קטנות חדשנית רשומה כפטנט עם מנגנון פעולה חדשני שמטפלת בגלאוקומה ו-AMD תוך שימוש בפלטפורמת החדרה של טיפות עיניים, שעשויה להציע יתרונות בטיחות וציות משמעותיים על פני ההזרקות הישירות לעין שבשימוש נפוץ. משתמשים בטיפות עיניים להחדרת סטרואידים ומולקולות קטנות אחרות, כמו GAL-101, לרשתית, ומחקרים עם טיפות העיניים של גלימדיקס בקופים הראו שרמות הריפוי מגיעות במהירות לרשתית של המודל הקרוב ביותר לבני אדם. נתוני יעילות משכנעים מטיפות העיניים GAL-101 במודלים רלבנטיים של בעלי חיים הראו הגנה עצבית של יותר מ-90%, והתרכובת נתמכת על ידי כמה מומחים מובילים בגלאוקומה ו-AMD יבש שגם תומכים בתכנון של המחקרים שלב 2 המוצעים של החברה.

לגלימדיקס יש רישיון בינ"ל בלעדי מאוניברסיטת תל אביב, בעקבות החזרת רישיון של חברת תרופות גרמנית (מרץ) בגלל שינוי הנהלה והתרחקות אסטרטגית ממדעי המוח. הרישיון גם כולל גרסה מהדור הבא שאולי טובה יותר, שמיועדת להחדרה דרך הפה, עם פוטנציאל לטפל מחלות רשתית ומחלות אחרות של מערכת העצבים המרכזית.

 

אשת קשר:
Jules Abraham
Core IR
julesa@coreir.com
917-885-7378

 

 

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GLOBE NEWSWIRE