ידע, הזרוע המסחרית של מכון ויצמן למדע, ודירפילד מקימות את Orchard Innovations, LLC

 

ידע, הזרוע המסחרית של מכון ויצמן למדע, ודירפילד מקימות את Orchard Innovations, LLC

 

דירפילד מקצה עד 130 מיליון דולר לקידום תרופות חדשות במכון הישראלי באמצעות חברה חדשה שהוקמה

 

 

רחובות, ישראל וניו יורק, 6 בינואר 2020, (BUSINESS WIRE):

 

ידע חברה למחקר ופיתוח בע"מ, הזרוע המסחרית של מכון ויצמן למדע, ו-Deerfield Management Company, חברה להשקעות בבריאות, הודיעו היום על הפיתוח של יוזמה נרחבת של מחקר תרגומי. שיתוף הפעולה במחקר, הראשון של דירפילד מחוץ לארה"ב, צפוי לזרז את הפיתוח של טיפולים מחוללי שינוי לשם תיקוף קליני של תרופות למחלות ושיפור איכות החיים.

 

דירפילד תקצה מימון ראשוני של עד 130 מיליון דולר כדי לתמוך ביוזמה במשך יותר מעשר שנים באמצעות חברה חדשה שהוקמה בשם Orchard Innovations, LLC. דירפילד תספק בנוסף את הידע שלה בתפעול, ניהול ופיתוח כדי לקדם מחקר בחזית הקידמה של תרופות במגוון של תחומים ברפואה, כולל מחלות קשות לטיפול ונדירות.

 

גיל גרנות- מאיר, מנכ"ל ידע, אמר: "אנחנו מעריכים מאוד את המחויבות, ההבנה העמוקה והבקיאות בתהליכי פיתוח בשלב המוקדם שדירפילד מביאה לשיתוף הפעולה שלנו. היכולות של דירפילד, יחד עם המומחיות המסחרית והתרגומית של ידע והמדע הבסיסי הרב תחומי החלוצי של מכון ויצמן, יוצרים קשר סינרגטי נדיר שאנו בטוחים שיוביל לפריצות דרך מדעיות ותרופתיות לתועלת האנושות".

 

Orchard Innovations, LLC, חברה פרטית בבעלות מלאה של חברות מסונפות של דירפילד, תתמוך בפרויקטי מו"פ מתוך מכון ויצמן למדע בשלבים השונים של גילוי וקידום תרופות. החל בתחילת 2020, ידע תגיש הצעות של פרויקטים לעיונה של ועדה שתכלול מדענים מובילים המייצגים את מכון ויצמן למדע, ידע ודירפילד.

 

"בין אם אלה התגליות פורצות הדרך של מכון ויצמן שהובילו לפיתוח של תרופות חדשות לטרשת נפוצה, טיפולים חיסוניים שמרפאים סוגים מסוימים של סרטן שהיו קודם בלתי ניתנים לריפוי, או הדומיננטיות שלו בחדשנות רפואית, המכון נמצא בעקביות בחוד החנית של חידושים משמעותיים ומשפיעים", אמר ג‘יימס א. פלין, שותף מנהל בדירפילד. "אנחנו שמחים ליצור שותפות עם הידע של מכון ויצמן ולהשתמש בו למטרתנו המשותפת לקדם את הבריאות בכל העולם. היכולות המשופרות של דירפילד, עם חנוכתו הקרובה של קמפוס החדשנות החדש שלה ב-345 Park Avenue South בעיר ניו יורק, צפויות אף הן להיות מקור חשוב של ערך מוסף למכון ויצמן".

 

הפרויקטים שיתקבלו יכללו תוכנית פיתוח שמטרתה השגת מוכנות ל-IND (תרופה ניסיונית חדשה). דירפילד תספק מימון ותמיכה בפיתוח לפרויקטים שיתקבלו, ופרויקטים מבטיחים שישיגו סטטוס של אישור IND יוכלו אולי לזכות בתמיכה נוספת מדירפילד.

 

לפי תנאי ההסכם, Orchard Innovations, LLC תקבל רישיון לקניין רוחני שפותח במסגרת פרויקטים שבתמיכת דירפילד במכון ויצמן למדע.

 

אודות מכון ויצמן למדע

מכון ויצמן למדע ברחובות, ישראל, הוא אחד ממכוני המחקר הרב תחומיים המובילים בעולם. המכון, שידוע בטווח הרחב של המחקר שלו במדעי הטבע והמדעים המדויקים, מהווה בית למדענים, סטודנטים, טכנאים ואנשי תמיכה. פעילות המחקר של המכון כוללת חיפוש דרכים חדשות להילחם במחלות ורעב, בחינת שאלות מובילות במתמטיקה ומדעי המחשב, חקירת הפיזיקה של החומר והיקום, יצירת חומרים חדשניים ופיתוח אסטרטגיות חדשות להגנה על הסביבה.

 

אודות Deerfield Management

דירפילד היא חברה לניהול השקעות בבריאות שמחויבת לקידום הבריאות באמצעות השקעות, מידע ונדבנות.

אודות ידע

 

ידע חברה למחקר ופיתוח בע"מ היא הזרוע המסחרית של מכון ויצמן למדע. ידע מנהלת עכשיו בערך 500 משפחות ייחודיות של פטנטים והפיקה את ההכנסה הגבוהה ביותר לחוקר בהשוואה לכל עסק אקדמי אחר בעולם של העברת טכנולוגיות. במשך השנים, ידע תרמה את המסחור של כמה תרופות פורצות דרך, כגון קופקסון, Rebif, Tookad®, Erbitux®, Vectibix®,  Protrazza®, Humira®  ולאחרונה תרופת ה-CAR-T לסרטן Yescarta®.

 

אנשי קשר

Tamir Huberman, tamir.huberman@weizmann.ac.il, 972-8-9349282
Karen Heidelberger, karenh@deerfield.com, 212-551-1600

 

 

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית Business Wire