טקדה מסכימה למכור נכסי תרופות ללא מרשם ונכסים לא ליבתיים נבחרים באמריקה הלטינית להיפרה פארמה תמורת 825 מיליון דולר

טקדה מסכימה למכור נכסי תרופות ללא מרשם ונכסים לא ליבתיים נבחרים באמריקה הלטינית להיפרה פארמה תמורת 825 מיליון דולר

-החברה מחדדת עוד את המיקוד בגישה של החולים לתרופות חדשניות באמריקה הלטינית

- העסקה מאיצה עוד את הפחתת המינוף

 

אוסקה, יפן, 2 במרץ 2020, (BUSINESS WIRE):

 Takeda Pharmaceutical Company Limited (TSE:4502/NYSE:TAK) ("טקדה") הודיעה היום שהתקשרה בהסכם למכור תיק של מוצרים לא ליבתיים נבחרים בלעדית באמריקה הלטינית ל-Hypera S.A ("היפרה פארמה"), חברת התרופות הגדולה ביותר בברזיל עם עמדת הובלה בתרופות מרשם ממותגות, בריאות צרכנית וגנריקה ממותגת, תמורת שווי כולל של 825 מיליון דולר.

התיק כולל מוצרי תרופות ללא מרשם ועם מרשם שנמכרים בברזיל, מכסיקו, ארגנטינה, קולומביה, אקוודור, פנמה ופרו, שהן חלק מהיחידה העסקית שוקי צמיחה ומתעוררים של טקדה.

"טקדה נשארת מאוד מחויבת לשווקים המתעוררים, ולאמריקה הלטינית. המכירה הזאת מאפשרת לנו למקד את ההשקעות שלנו במדינות האלה שמתרכזות בתרופות המאוד חדשניות שלנו בגסטרואנתרולוגיה, מחלות נדירות, תרופות שמקורן בפלזמה, אונקולוגיה ומדעי המוח", אמר ריקרדו מארק, נשיא, היחידה העסקית שוקי צמיחה ומתעוררים, טקדה. "זה יעזור לנו לענות על הצרכים שלא נענו של חולים שחיים עם מחלות מורכבות ונדירות. בה בעת, אנחנו בטוחים שהיפרה פארמה ממוצבת היטב לספק לחולים גישה ללא הפסקה למוצרים שתרכוש".

זאת מכירת הנכסים החמישית של טקדה ב-12 החודשים האחרונים, שתורמת ליעד של החברה למכור נכסים לא ליבתיים בכ-10 מיליארד דולר. טקדה מתכוונת להשתמש בהכנסות ממכירת הנכסים שלה כדי להמשיך בהפחתת החוב שלה ולהאיץ הפחתת מינוף מהירה שמטרתה יחס חוב נטו ל-EBITDA מתואם של פי 2 עד מרץ 2022 - מרץ 2024.

טקדה הודיעה בעבר על המכירה של TachoSil® לאתיקון תמורת 400 מיליון דולר במאי 2019, Xiidra® לנוברטיס תמורת עד 5.3 מיליארד דולר ביולי 2019, נכסים לא ליבתיים למדינות במזרח הקרוב, המזרח התיכון ואפריקה לאסינו תמורת יותר מ-200 מיליון דולר באוקטובר 2019 ותיק של נכסים לא ליבתיים ברוסיה, גיאורגיה וכמה מדינות בחבר המדינות ל-STADA תמורת 660 מיליון דולר בנובמבר 2019.

המוצרים הלא ליבתיים בעסקה האחרונה הזאת הפיקו הכנסות של בערך 215 מיליון דולר בשנת הכספים 2018, שנגרמו על ידי מכירות של מוצרי מפתח כגון Neosaldina®, Nesina® ו-Dramin®.

המוצרים המהימנים האלה ממשיכים למלא תפקידים חשובים במתן מענה לצורכי החולים, אבל הם לא בתחום העסקי שטקדה בחרה -- גסטרואנתרולוגיה, מחלות נדירות, תרופות שמקורן בפלזמה, אונקולוגיה ומדעי המוח -- שהוא ליבתי לאסטרטגיה הגלובלית שלה  לטווח הארוך. המכירה שלהם מאפשרת לחברה להמשיך להתמקד בתחומים העסקיים החשובים שלה על ידי פישוט התיק שלה.

"ההודעה הזאת היא הצעד האחרון באסטרטגיה של טקדה לייעל ולמטב את התיק תוך האצת הפחתת המינוף שלנו. על ידי המשך ההתמקדות בתחומים העסקיים החשובים שלנו ובצנרת הפיתוח של תרופות חדשניות, נחזק את מעמדנו כמובילת ביופארמה גלובלית שמונעת על ידי מו"פ ונספק ערך משופר לחולים ולבעלי המניות של טקדה", אמר קוסטה סארוקוס, מנהל הכספים הראשי, טקדה.

פרטי העסקה

טקדה התקשרה בהסכם למכור את הזכויות, הבעלות והזיקה על המוצרים בתיק של בערך 18 נכסי תרופות ללא מרשם ועם מרשם נבחרות שנמכרות בברזיל, מכסיקו, ארגנטינה, קולומביה, אקוודור, פנמה ופרו - להיפרה פארמה תמורת שווי כולל של 825 מיליון דולר.

לפי תנאי ההסכם, טקדה צופה שבערך 300 עובדים מסחריים שתומכים בנכסים הנמכרים יקבלו הזדמנות לעבור להיפרה פארמה בסגירת העסקה הזאת.

טקדה והיפרה פארמה התקשרו גם בהסכם ייצור והספקה שלפיו טקדה תמשיך לייצר את המוצרים האלה ותספק אותם להיפרה פארמה.

העסקה צפויה להיסגר במחצית השנייה של 2020, כפוף לעמידה בתנאי סגירה מקובלים. עד אז, טקדה נשארת הבעלים של המוצרים האלה ואחראית להבטחת הגישה של החולים אליהם.

טקדה מקבלת ייעוץ מ-BofA Securities (יועצים פיננסיים) ומ-White & Case (יועצים משפטיים) בעסקה הזאת.

אודות Takeda Pharmaceutical Company Limited

Takeda Pharmaceutical Company Limited (TSE:4502/NYSE:TAK) היא מובילת ביופארמה גלובלית, מבוססת ערך ומונעת על ידי מו"פ עם מטה ביפן, שמחויבת להביא בריאות טובה יותר ועתיד מזהיר יותר לחולים על ידי תרגום מדע לתרופות מאוד חדשניות. טקדה ממקדת את פעילות המו"פ שלה בארבעה תחומי תרופות: גסטרואנתרולוגיה, מחלות נדירות, אונקולוגיה ומדעי המוח. אנחנו גם מבצעים השקעות מו"פ ממוקדות בתרופות וחיסונים שמקורם בפלזמה. אנחנו מתמקדים בפיתוח תרופות מאוד חדשניות שתורמות לעשיית שינוי בחיים של אנשים על ידי קידום החזית של אפשרויות טיפול חדשות וניצול מנוע ויכולות המו"פ המשופרים שלנו כדי ליצור צנרת פיתוח איתנה ומגוונת מבחינת אמצעים. העובדים שלנו מחויבים לשיפור איכות החיים של החולים ולעבודה עם השותפים שלנו בטיפול רפואי בכ-80 מדינות. למידע נוסף, בקרו בבקשה באתר https://www.takeda.com.

הודעה חשובה

למטרות הודעה זאת, "הודעה לעיתונות" משמעו מסמך זה, כל מצגת בעל פה, כל סשן של שאלות ותשובות וכל חומר כתוב או בעל פה שנידון או מופץ על ידי Takeda Pharmaceutical Company Limited ("טקדה") בנוגע להודעה זאת. הודעה לעיתונות זאת (כולל כל תדרוך בע"פ וכל שאלות ותשובות בנוגע אליה) אינה מיועדת, ואינה מהווה, מציגה או יוצרת חלק של כל הצעה, הזמנה או שידול של כל הצעה לרכוש, להשיג באופן אחר, לחתום, להחליף, למכור או להקנות באופן אחר, כל ניירות ערך או שידול של כל הצבעה או אישור בכל תחום שיפוט. שום מניות או ניירות ערך אחרים לא מוצעים לציבור באמצעות הודעה לעיתונות זאת. שום הצעה של ניירות ערך לא תיעשה בארצות הברית אלא בהתאם לרישום לפי חוק ניירות הערך של ארה"ב מ-1933, כפי שתוקן, או פטור ממנו.  הודעה לעיתונות זאת ניתנת (יחד עם כל מידע נוסף שעשוי להימסר למקבל) בתנאי שהיא לשימוש המקבל למטרות מידע בלבד (ולא לשם הערכה של כל השקעה, רכישה, הקניה או כל עסקה אחרת). כל אי ציות להגבלות אלה עשוי להוות הפרה של חוקי ניירות הערך החלים. החברות שבהן יש לטקדה ישירות או בעקיפין השקעות הן ישויות נפרדות. בהודעה לעיתונות זאת, "טקדה" משמש לפעמים לשם נוחות כשמתייחסים לטקדה וחברות הבת שלה באופן כללי. בדומה, המילים "אנחנו", "לנו" ו"שלנו" משמשות אף הן להתייחסות לחברות בת באופן כללי או למי שעובד בהן. משתמשים בביטויים האלה כשאין מטרה מועילה בזיהוי החברה או החברות באופן ספציפי.

מידע צופה פני עתיד

הודעה לעיתונות זאת וכל חומר שמופץ בקשר להודעה לעיתונות זאת עשוי לכלול מידע צופה פני עתיד או דעות בנוגע לעסקים העתידיים של טקדה, המצב העתידי ותוצאות פעילות, כולל הערכות, תחזיות, יעדים ותוכניות של טקדה. מידע צופה פני עתיד לעיתים קרובות כולל אך לא רק מילים כגון מתכננת, קובעת כמטרה, מאמינה, מקווה, ממשיכה, מצפה, מכוונת, מתכוונת, מבטיחה, עשויה, צריכה, יכולה, חוזה, מעריכה, או ביטויים דומים או השלילה שלהם. מידע צופה פני עתיד במסמך זה מבוסס על ההערכות וההנחות של טקדה שנכונות רק לתאריך שלו. מידע צופה פני עתיד כזה אינו מהווה ערובה כלשהי על ידי טקדה או ההנהלה שלה לביצועים עתידיים ומעורבים בו סיכונים, אי ודאויות וגורמים אחרים ידועים ולא ידועים, כולל אך לא רק: הנסיבות הכלכליות סביב העסקים הגלובליים של טקדה, כולל תנאים כלכליים כלליים ביפן ובארצות הברית; לחצים והתפתחויות תחרותיים; שינויים בחוקים והתקנות שחלים; ההצלחה או הכישלון של תוכניות פיתוח מוצרים; החלטות של רשויות רגולציה והעיתוי שלהן; תנודתיות בריבית ובשערי החליפין של מט"ח; טענות או חששות לגבי הבטיחות או היעילות של מוצרים משווקים או מוצרים פוטנציאליים; העיתוי וההשפעה של פעילויות שילוב אחרי מיזוג בחברות נרכשות; היכולת למכור נכסים שאינם ליבתיים לפעילות של טקדה והעיתוי של כל מכירה כזאת, שכל אחד מהם יכול לגרום לכך שהתוצאות, הביצועים, ההישגים או המצב הפיננסי בפועל של טקדה יהיו שונים מהותית מכל תוצאות, ביצועים, הישגים או מצב פיננסי עתידי שנאמרים במפורש או במשתמע באותו מידע צופה פני עתיד. למידע על גורמים אלה ואחרים שעשויים להשפיע על התוצאות, הביצועים, ההישגים או המצב הפיננסי של טקדה, ראו "סעיף 3. מידע חשוב - D. גורמי סיכון" בדוח השנתי האחרון של טקדה על גבי טופס 20-F והדוחות האחרים של טקדה שמוגשים לרשות האמריקנית לניירות ערך, שזמינים באתר של טקדה בכתובת https://www.takeda.com/investors/reports/sec-filings/ או בכתובת www.sec.gov. התוצאות, הביצועים, ההישגים או המצב הפיננסי העתידיים של טקדה יכולים להיות שונים מהותית מאלה שנאמרים במפורש או במשתמע במידע צופה פני עתיד. האנשים שמקבלים את ההודעה לעיתונות הזאת לא צריכים להסתמך יותר מדי על מידע צופה פני עתיד כלשהו. טקדה לא מתחייבת לעדכן מידע צופה פני עתיד כלשהו הכלול בהודעה לעיתונות הזאת או כל מידע צופה פני עתיד אחר שהיא עשויה לפרסם, פרט למה שמחויב על פי חוק או כללי ניירות ערך. ביצועי עבר אינם אינדיקטור לתוצאות עתידיות והתוצאות של טקדה בהודעה לעיתונות הזאת עשויים לא להיות אינדיקציה לתוצאות העתידיות של טקדה, ואינם הערכה, תחזית או צפי שלהן.

צפו בגרסת המקור באתר businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20200302005426/en/

אנשי קשר

איש קשר לקשרי משקיעים:
Takashi Okubo 
+81-(0)3-3278-2306
takeda.ir.contact@takeda.com

שאלות מהמדיה:
Sandy Rodriguez
Head, Integration & Divestiture Communications
sandy.rodriguez@takeda.com 

Vince Docherty
Head, Communications, GEM Business Unit
vince.docherty@takeda.com.

Kazumi Kobayashi (Japan)
+81 (0)3-3278-2095
kazumi.kobayashi@takeda.com 

מקור: Takeda Pharmaceutical Company Limited

 

 

 

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית Business Wire