הוכרז על קוד CPT חדש לדיווח של בדיקות נגיף הקורונה החדש

 

הוכרז על קוד CPT חדש לדיווח של בדיקות נגיף הקורונה החדש

 

שיקאגו, 13 במרץ 2020, (GLOBE NEWSWIRE):

 

ההסתדרות הרפואית האמריקנית (AMA) הודיעה היום שהמערכת של ה-CPT אישרה תוספת חדשה לסט הקודים של Current Procedural Terminology (CPT®) שתעזור לייעל תכנון והקצאה מוכווני נתונים במאבק נגד נגיף הקורונה החדש (SARS-CoV-2) כשהמספר של מקרי קוביד-19 מאומתים ממשיך לעלות בארצות הברית.

 

"אל מול הפנדמיה של קוביד-19, המערכת של CPT זירזה את האישור של קוד CPT ייחודי לדיווח של שירותי בדיקות מעבדה שמאבחנים את הנוכחות של נגיף הקורונה החדש", אמר נשיא AMA פטריס א. האריס, M.D., M.A.. "קוד ה-CPT החדש שנקבע לבדיקה של נגיף הקורונה החדש מאפשר יתרונות אנליטיים במעקב, הקצאה ומיטוב משאבים כשמספר הבדיקות בארצות הברית גדל".

 

להתייחסות מהירה, קוד ה-CPT החדש בקטגוריה 1 והמתאר הארוך הם:

 

הקוד בתוקף מיידי לשימוש כתקן התעשייה לדיווח של בדיקות נגיף הקורונה החדש במערכת הבריאות של האומה. בנוסף למתאר הארוך, לקוד CPT 87635 יש מתארים קצר ובינוני שאפשר לגשת אליהם באתר של AMA.

 

המערכת של CPT, הגוף הבלתי תלוי שמכונס על ידי AMA עם סמכות בלעדית לנהל שינויים בסט הקודים של CPT, זירז את תהליך הפיתוח של הקוד לבדיקת נגיף הקורונה החדש. הפיתוח, הבחינה והאישור של קוד CPT החדש כללו מידע רחב מרופאים מטפלים, המרכז לבקרת ומניעת מחלות (CDC) ומומחים אחרים.

 

AMA ממשיכה להשקיע במשאבים שמיידעים את הרופאים בהנחיות והעדכונים של CDC, כולל ההשקה לאחרונה של מדריך ה-AMA לרופא על קוביד-19, מדריך התחלה מהירה כדי לעזור לרופאים ולמרפאות שלהם להתכונן לפנדמיה. זאת גרסה מורחבת שאפשר להוריד ולשתף של משאבים שזמינים במרכז המשאבים לרופאים על קוביד-19 של AMA. בנוסף, ב‑JAMA Network™ של AMA יש סקירה מקיפה על נגיף הקורונה החדש -- כולל המלצות לגבי אפידמיולוגיה, בקרת הדבקה ומניעה -- שזמינה באתר JN Learning.

 

הערת העורך: CPT © Copyright 2020 ההסתדרות הרפואית האמריקנית. כל הזכויות שמורות. AMA ו-CPT הם סימני מסחר רשומים של ההסתדרות הרפואית האמריקנית.

 

אודות AMA

 

ההסתדרות הרפואית האמריקנית היא בעלת הברית החזקה והקול המאחד של רופאי אמריקה, החולים שאותם הם משרתים וההבטחה לאומה בריאה יותר. AMA תוקפת את התפקוד הלקוי בטיפול הרפואי על ידי סילוק מכשולים וגורמים מכבידים שמפריעים לטיפול בחולים. היא מדמיינת מחדש את ההשכלה הרפואית, ההכשרה והלימוד שנמשך כל החיים בעידן הדיגיטלי כדי לעזור לרופאים להתפתח בכל שלב של הקריירה שלהם, והיא משפרת את בריאות האומה על ידי התעמתות עם הנטל הגדל של מחלות כרוניות. למידע נוסף, בקרו בבקשה באתר ama-assn.org.

 

לפרטים נוספים:

 

Robert J. Mills
American Medical Association 
312-464-5970

robert.mills@ama-assn.org

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GLOBENEWSWIRE