לייטספיד מגייסת יותר מ-4 מיליארד דולר כדי לממן יזמים בשלב המוקדם ובשלב הצמיחה ברחבי העולם

 

לייטספיד מגייסת יותר מ-4 מיליארד דולר כדי לממן יזמים בשלב המוקדם ובשלב הצמיחה ברחבי העולם

 

 

מנלו פארק, קליפורניה, 14 באפריל 2020, (BUSINESS WIRE):

 

Lightspeed Venture Partners ("לייטספיד") הודיעה היום על הסגירה של Lightspeed Venture Partners XIII, L.P. ("קרן 13") עם הון מחויב של השותפים המוגבלים של 890 מיליון דולר,  Lightspeed Venture Partners Select IV, L.P. ("קרן 4") עם 1.83 מיליארד דולר ו-Lightspeed Opportunity Fund, L.P. ("קרן Opportunity") עם 1.5 מיליארד דולר.

 

בזמנים קשים אלה, כשהעולם נלחם במגיפה, לייטספיד נשארת ממוקדת במשימה הזאת: לשרת את האנשים הכי יוצאי דופן בעולם שבונים את החברות של מחר, היום. לא רק בזמנים טובים, בכל זמן. המגיפה הזאת שינתה את החיים האישיים והמקצועיים של עובדים, מייסדים ומשקיעים ותמשיך להציב אתגרים בחודשים הקרובים.

 

צריך אומץ להקים חברה, וצריך מנהיגות לראות אותה גדלה ומסתגלת כשכוחות השוק מעמידים למבחן את יכולת העמידה וההתמדה של עסקים בימים טובים ורעים. מסגרת הון מדרגית מאפשרת ללייטספיד לתמוך במייסדים בקנה מידה גלובלי כשיש להם את האומץ, הלהט והתובנה הראויה לקחת את הסיכון הזה. האסטרטגיה הגלובלית והרב שלבית של לייטספיד תומכת ביזמים יוצאי דופן, בכל אזור ג"ג, ובכל שלב של המסע היזמי שלהם.

 

Lightspeed Venture Partners XIII, L.P.

 

Lightspeed Venture Partners XIII, L.P. (890 מיליון דולר) מיועדת לתמוך ביזמים נועזים בשלבי הפיתוח הכי מוקדמים שלהם בפרקטיקות הארגוניות והצרכניות הוותיקות של החברה. ההשקעה בשלבי החדשנות הכי מוקדמים, מהסיד לסדרה A ו-B, היא היסוד באופן שבו החברה הוקמה ופועלת כיום.

 

Lightspeed Venture Partners Select IV, L.P.

 

כשחברות מתחילות להשתנות ולגדול הן צריכות שותף שיכול להגדיל אותן. לייטספיד תשתמש ב-Lightspeed Venture Partners Select IV, L.P. (1.83 מיליארד דולר) כדי להאיץ חברות קיימות בתיק של לייטספיד ולזהות השקעות חדשות בפלטפורמה הגלובלית שלנו. Select IV מחזקת עוד את היכולת של לייטספיד לתמוך בחברות עם ביצועים טובים יותר ולהגדיל את החשיפה של לייטספיד לחברות שמחוץ לתיק כשהן גדלות.

 

Lightspeed Opportunity Fund, L.P.

 

חדשנות ויזמות לא מוגבלות רק לשוק האמריקני. Lightspeed Opportunity Fund, L.P. (1.5 מיליארד דולר) הוקמה כאמצעי של קרן חדשה כדי שהפלטפורמה של לייטספיד תתמוך בחברות בשלב הפריצה מכל הטריטוריות בעולם שבהן אנו פועלים. ברור יותר מאי פעם שיזמות היא גלובלית - 2019 הייתה השנה הראשונה בהון סיכון שיותר חברות בפריצה צמחו מחוץ לארה"ב מאשר בתוכה. במשך יותר מעשור, לייטספיד עובדת עם כמה מהשותפים והחברות המסונפות הכי מנוסים בסין, הודו וישראל, ולאחרונה התרחבה לאירופה ודרום מזרח אסיה.

ביחד, מסגרת ההון הזאת בשלוש קרנות תמצב את החברה להמשיך לשרת צוותי מייסדים, טכנולוגיות ומגמות שמאיצים את כלכלת החדשנות. לייטספיד נשארת מחויבת יותר מאי פעם למשימה שלה: לשרת את האנשים הכי יוצאי דופן בעולם שבונים את החברות של מחר, היום.

 

אודות לייטספיד

Lightspeed Venture Partners היא חברת הון סיכון רב שלבית שמתמקדת בהאצת חידושים ומגמות משבשים במגזר הארגוני ובמגזר הצרכני. בשני העשורים האחרונים הצוות של לייטספיד תמך במאות יזמים ועזר לבנות יותר מ-400 חברות בכל העולם, כולל Snap, Nest, Nutanix, AppDynamics, MuleSoft, OYO, Guardant, StitchFix ו-GrubHub. לייטספיד והחברות המסונפות שלה מנהלות כעת 10.5 מיליארד דולר בפלטפורמה של לייטספיד, עם מקצועני ויועצי השקעות בעמק הסיליקון, ישראל, הודו, סין ואירופה. www.lsvp.com

ציטוטים

"אנחנו עורכים, לא כותבים", אמרה ניקול קין, שותפה, לייטספיד. "התפקיד שלנו הוא לא לחזות את העתיד בעצמנו, אלא לזהות את אותם היזמים החיצוניים שעושים זאת, ולתמוך בהם בכל דרך כשהם עושים את העבודה של בניית העסקים משני הענפים של המחר".

 

"התיק הגלובלי שלנו שכולל את סין, הודו, דרום מזרח אסיה, אירופה וארה"ב נותן לנו מבט על כל דבר שמשפיע על הזנקים, ממגמות כלכליות אזוריות מוקדמות ועד לזיהוי הזדמנויות דומות לשרת צרכנים, עסקים קטנים וארגונים שמחפשים צורך במוצרים חדשים וחדשניים באזורים ג"ג שונים", אמר ראבי מאטרה, שותף, לייטספיד.

 

"ניסיון גלובלי הוא כבר לא משהו שטוב שיש אותו אלא משהו שחייבים אותו אם רוצים לתמוך ביזמים יוצאי דופן עם שאיפות לנצח בשוק שלהם בכל שלב של מסע המייסדים שלהם. המיקוד שלנו נשאר היום כפי שהיה בהתחלה בשנת 2000 -- להשקיע במייסדים וחדשנים חיצוניים שבונים חברות מתמידות ברחבי העולם".

 

אנשי קשר

Meredith Kendall Maines
Marketing Partner, Lightspeed
T: (310) 739-6867
E: meredith@lsvp.com

 

מקור: Lightspeed Venture Partners

 

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית Business Wire