Ozow - סוללת את הדרך לבנקאות פתוחה בדרום אפריקה

 

 

Ozow - סוללת את הדרך לבנקאות פתוחה בדרום אפריקה

 

אוזו, שמוסיפה יותר מ-100,000 משתמשים חדשים בחודש בדרום אפריקה ונמיביה, נוקטת עכשיו בצעדים להביא את פלטפורמת התשלומים שלה לשאר אפריקה ולעולם

 

יוהנסבורג, דרום אפריקה, 28 ביולי 2020, (BUSINESS WIRE):

 

"בכלכלה גלובלית שמשתנה כל הזמן, שבאופן מסורתי נשלטת על ידי בנקים מאז 1472, (ולא סביר שזה ישתנה בעשורים הקרובים), אוזו ממוצבת כגורם משבש שקורא תיגר על המצב הקיים. אוזו מובילה עם פלטפורמה של בנקאות פתוחה באפריקה, והצמיחה המדהימה של העסק בשש השנים האחרונות מספרת את הסיפור של חברת הזנק מהירת צמיחה שעומדת לכבוש את אפריקה בסערה", אומר המנכ"ל והמייסד המשותף של אוזו תומא פייס. "כחברה שמובלת על ידי השוק ההצלחה של אוזו גדלה והיא לוכדת שוק שלם (המהווה 70% משוק העברות הכספים האלקטרוניות המיידיות בדרום אפריקה), מהלב של עיירות ואזורים כפריים מקופחים ועד ל-LSM הכי גבוהים. המשתמשים מציינים כולם שפלטפורמת התשלומים היא חלופה יותר טובה, בטוחה וקלה לכרטיסים או תשלומי העברות כספים אלקטרוניות ידניות".

 

יש יותר מ-49 מיליון חשבונות בנק בדרום אפריקה לבדה - המשתמשים פשוט צריכים דרך נוחה לשלם מהם. שם פלטפורמת התשלומים המקוונים המאובטחים של אוזו מובילה את החדשנות בתשלומים.

 

"צרכנים, סוחרים ובנקים בדרום אפריקה ונמיביה מכירים עכשיו באוזו כדרך המהירה והמהימנה לבצע תשלומים", אומר פייס. "היות שרוב האנשים באזור נכנסים לאינטרנט בעיקר דרך המכשירים הניידים שלהם (וזה נכון גם בשאר אפריקה) -- ולעיתים קרובות משלמים מראש על זמן אויר/ נתונים -- המהירות של העסקה חיונית. אנחנו מחויבים לאפשר תשלומים תוך שניות".

 

המוצר האחרון שאוזו התחילה להפיץ הוא חידוש ראשון בעולם שהוגשה עליו בקשה לפטנט בשם Ozow PIN שגם גרם לצמיחה מוגדלת של העסק. הטכנולוגיה הזאת מאפשרת למשתמש לבצע טוקניזציה לתשלום ולבצע קניות חוזרות על ידי הזנה פשוטה של קוד אישי עם ארבע ספרות. החידוש הראשון בעולם הזה כבר לוקח באגרסיביות את חלק הארי של שוק התשלומים באמצעות מזומן, כרטיסים ואפשרויות חלופיות בכך שהוא מאפשר למשתמשים לבצע עסקאות בכלל זמן, בכל מקום באינטרנט, או בנקודת מכירה, בלי צורך ביישומון או רישום. "כחברת תשלומים מובילה בשוק באפריקה, שמנו את הצרכים של הלקוחות שלנו תחילה, והתוצאה היא גידול של יותר מ-50% בתשלומים חוזרים מאז הצגתה של הטכנולוגיה החדשה הזאת", אומר פייס. אפשר להשתמש ב-Ozow גם להגשת חשבונות אלקטרוניים בשותפות עם SAGE ו-Xero, לתשלומים במסרונים דרך כל הרשתות הגדולות, ולקודי QR. השירות הופך לזמין בחמש מ-11 השפות הרשמיות של דרום אפריקה, עם תוכניות להוסיף את השפות האחרות בחודשים הקרובים.

 

מנקודת המבט של הסוחרים, אוזו פועלת כשכבה נוספת של אבטחה על זאת של תשתית הבנקאות הקיימת, שומרת שכל העסקאות יהיו מאוד בטוחות בכל זמן ומספקת סביבה שהוכחה כבטוחה יותר מכל מנגנון תשלומים אחר. ברגע שתשלום אושר, הוא לא ניתן לביטול, באמצעות הוראה דיגיטלית בזמן אמת שמנפיק הבעלים של חשבון המקור.

 

אוזו הוקמה ב-2014 על ידי מיצ‘אן אדמס ולייל אקסטין (שניהם דרום אפריקנים) יחד עם המנכ"ל תומא פייס, צרפתי שגר בדרום אפריקה יותר מ-16 שנים.

 

בחמש השנים האחרונות אוזו הפך למותג התשלומים הכי אמין בקרב משתמשים שפיתחו קשר רגשי עז למותג, שאיפשר לרבים לבצע עסקאות באופן דיגיטלי בפעם הראשונה.

 

ערכי החברה של אוזו והתרבות שפיתחה מתרכזים בהעצמת בעלי העניין שלה ובהשפעה. באפריל בשנה שעברה אוזו הציגה קמפיין "0% עמלות" עבור ארגונים ללא ממשלתיים/ ללא כוונת רווח וגם לעסקים קטנים ובינוניים, ושוב הובילה את השוק כעסק אחראי מבחינה חברתית, על ידי העברת ערך לבעלי עסקים (אלמנט קריטי בכלכלה של דרום אפריקה) שלעיתים קרובות שמים את הצרכים של הלקוחות שלהם לפי הצרכים שלהם.

 

"כיום אוזו הוא צוות של יותר מ-50 אנשים ששותפים לחזון של הבאת פתרונות התשלומים המהירים והקלים שלנו ליבשת אפריקה ובסופו של דבר לעולם. באמצעות אוזו, בעולם שבו יותר מ-9.7 טריליון ראנד בשנה מועברים דרך תשלומים "מבנק לבנק", הרבה יותר מפי 11 מנתח השוק של תשלומים דרך כרטיסים, ההזדמנות של כלילה פיננסית לכולם היא למעשה בלתי מוגבלת", אומר פייס.

 

"הגישה שלנו פתוחה לחלוטין, ואנחנו רוצים ליצור שותפויות עם בנקים וספקי תשלומים אחרים בכל אחד מהשווקים שאנחנו נכנסים אליהם", אמר. "הקדשנו את הזמן כדי להבטיח שהטכנולוגיה שלנו מוכנה להגדלה, ואנחנו מאמינים שהרגע הזה הגיע עכשיו".

 

אנשי קשר

Thomas Pays
thomas@ozow.com
+27 (74) 110-1011

 

מקור: Ozow

 

מולטימדיה

וידאו

Ozow PIN

 

תמונה

המייסדים המשותפים של אוזו: מיצ‘אן אדמס, תומא פייס ולייל אקסטין (תמונה: Business Wire)

 

תמונה

יישום אינטרנט מתקדם (תמונה: Business Wire)

 

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית Business Wire