אלופת מרתון הנשים הישראלית, ביטי דויטש, עתרה לוועד האולימפי הבינלאומי בבקשה לא להתחרות בשבת באולימפיאדת טוקיו

אלופת מרתון הנשים הישראלית, ביטי דויטש, עתרה לוועד האולימפי הבינלאומי בבקשה לא להתחרות בשבת באולימפיאדת טוקיו

לוזאן, שוויץ, 18 באוגוסט 2020, (BUSINESS WIRE) :

 

אלופת המרתון הישראלית, ביטי דויטש - המכונה "ספידי ביטי" - המיוצגת על ידי גיבסון דאן וקרוטשר LLP, ביקשה היום כי מועצת המנהלים של הוועד האולימפי הבינלאומי (IOC) תבצע התאמה סבירה לאמונותיה הדתיות של ביטי דויטש על ידי קיום מרתון הנשים של טוקיו 2021 ביום שאינו שבת.

דויטש היא יהודייה אורתודוקסית שבשל קיום השבת היהודית, לא תוכל להתחרות אם המרתון יתקיים ביום שבת, כפי שמתוכנן כעת ל-7 באוגוסט, 2021. דובר מטעם ה-IOC דחה בעבר את בקשתה של דויטש להתחשב באמונותיה הדתיות כשקובעים זמנים למרתון הנשים.

"כל מה שאני רוצה זה להיות מסוגלת להגשים את החלום שלי לייצג את ישראל באולימפיאדת טוקיו ולהמשיך לעודד נשים ואימהות צעירות מכל הדתות שלעולם לא מאוחר מדי לרדוף אחרי החלומות שלך, ושאת יכולה לעשות זאת תוך כדי איזון אימהות ולהישאר נאמנה לערכים שלך", אמרה דויטש.

המסלול של ביטי דויטש למשחקים האולימפיים היה יוצא דופן. את המרתון הראשון שלה היא רצה לפני פחות מחמש שנים, בגיל 26, לאחר שילדה ארבעה ילדים. היא רצה את המרתון השני שלה כשהיא בחודש שביעי להיריון עם הילד החמישי שלה. והיא רק התחילה להתאמן עם מאמן לפני קצת יותר משנה. עם זאת, היא זכתה בתחרות אחרי תחרות, התמודדה מול רצי עילית, וכעת היא מוכנה להשתתף באולימפיאדה. כל אותה העת היא שמרה על ערכיה הדתיים באדיקות, רצה לבושה בחצאית, שרוולים ארוכים וכיסוי שיער תוך שמירה על חוקי הצניעות היהודיים, וויתרה על תחרויות שנקבעו ליום שבת. היא השתמשה בפלטפורמה שלה ברשתות החברתיות לעודד ולתמוך ב"אימהות רצות" ואתלטיות אחרות.

"אנו קוראים ל-IOC לשמור על ערכים אולימפיים על ידי מתן התאמות לספורטאים דתיים, עד למידה הסבירה," אמר עקיבא שפירו, שותף של גיבסון דאן, בא כוחה של ביטי דויטש. "קיום מרתון הנשים ביום שאינו יום שבת, התאמה סבירה בהחלט העולה בקנה אחד עם הפרקטיקה ההיסטורית, יאפשר לספורטאית מעוררת השראה להמשיך ולהניע נשים צעירות ולשמש כסמל חשוב של סובלנות לספורטאים מכל הדתות. התאמה לצרכיה הדתיים של ביטי דויטש תשרת כהדגמה עוצמתית של העקרונות המניעים של האמנה האולימפית- קידום סובלנות, שוויון, גישה ואי-אפליה באמצעות ספורט". 

העתק של המכתב ניתן למצוא כאן [PDF] .

ליצירת קשר:

Pearl Piatt, Chief Communications Officer, 213.229.7963

מקור: Gibson, Dunn & Crutcher LLP

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית Business Wire