ניוסקייל פאוור עושה היסטוריה עם הכור המודולרי הקטן הראשון אי פעם שקיבל אישור תכנון מהוועדה להסדרת פעילות הגרעין של ארה"ב

 

ניוסקייל פאוור עושה היסטוריה עם הכור המודולרי הקטן הראשון אי פעם שקיבל אישור תכנון מהוועדה להסדרת פעילות הגרעין של ארה"ב

 

אבן דרך רגולטורית משמעותית הושגה כשניוסקייל מתכוננת להביא את טכנולוגיית ה-SMR שלה לשוק בעשור הזה

 

פורטלנד, אורגון, 28 באוגוסט 2020, (BUSINESS WIRE):

 

ניוסקייל פאוור NuScale Power הודיעה היום שהוועדה להסדרת פעילות הגרעין של ארה"ב (NRC) השלימה את שלב 6 -- השלב האחרון והסופי -- בבדיקה של הבקשה לאישור התכנון (DCA) של הכור המודולרי הקטן (SMR) פורץ הדרך של החברה עם ההנפקה של הדוח הסופי של הערכת הבטיחות (FSER). FSER מציין את השלמת הבדיקה הטכנית והאישור של התכנון של ה-SMR של ניוסקייל. עכשיו אחרי שהשלב האחרון הזה של ה-DCA של ניוסקייל הושלם, הלקוחות יכולים להתקדם עם תוכניות לפתח תחנות כוח של ניוסקייל מתוך הבנה ש-NRC אישרה את היבטי הבטיחות של התכנון של ניוסקייל.

 

"זאת אבן דרך משמעותית לא רק עבור ניוסקייל אלא גם לכל מגזר הגרעין בארה"ב ולטכנולוגיות הגרעיניות המתקדמות האחרות שיבואו לאחר מכן. היא מבססת באופן ברור את ההובלה של ניוסקייל ושל ארה"ב במרוץ להביא את ה-SMR לשוק. האישור של התכנון של ניוסקייל הוא הישג אדיר וברצוננו להביע את תודתנו העמוקה ל-NCR על הבדיקה המקיפה שלה, למשרד האנרגיה של ארה"ב על המחויבות המתמשכת שלו לשותפות הפרטית- ציבורית המצליחה שלנו להביא לשוק את ה-SMR הראשון בארה"ב, ולאנשים הרבים האחרים שהקדישו אין ספור שעות להפוך את הרגע יוצא הדופן הזה למציאות", אמר היו"ר והמנהל הכללי של ניוסקייל ג‘ון הופקינס. "בנוסף, המימון לשיתוף בהוצאות שמספק הקונגרס בשנים האחרונות האיץ את ההתקדמות של ניוסקייל בתהליך אישור התכנון של NCR. בשביל לעשות את זה תוכנית ה-SMR של משרד האנרגיה נוצרה, וההצלחה שלנו היא תוצאה של תמיכה דו מפלגתית חזקה של הקונגרס".

 

ה-DCA של ניוסקייל הושלמה בדצמבר 2016 והתקבלה על ידי NRC במרץ 2017. תהליך הבדיקה הפגין את הפשטות של התכנון של ה-SMR של ניוסקייל ואת היסודיות של הבקשה של החברה. לדוגמה, במהלך שלב 1 המחמיר של תהליך הבדיקה, שכלל 115,000 שעות שהוקדשו לבדיקת ה-DCA, NCR ביקשה מספר קטן בהרבה של בקשות למידע נוסף בהשוואה לבקשות אחרות לאישור תכנונים. ניוסקייל הוציאה יותר מ-500 מיליון דולר, עם תמיכה של Fluor, ויותר מ-2 מיליון שעות עבודה כדי לפתח את המידע שנדרש להכנת בקשת ה-DCA שלה. החברה גם הגישה 14 דוחות נושא נפרדים בנוסף ליותר מ-12,000 העמודים של בקשת ה-DCA שלה ומסרה יותר מ-2 מיליון עמודים של מידע תומך לביקורות של NRC.

 

"NRC נטלה על עצמה את האתגר של בדיקת ה-DCA של הכור המודולרי הקטן הראשון אי פעם, שבזמנו היה אבן דרך חשובה לא רק עבור ניוסקייל אלא גם לכל תעשיית הגרעין. ניוסקייל מעריכה את המחויבות, הזמן והמאמץ של NCR לאורך התהליך הרב שנתי הזה, לעיתים קרובות עם בדיקות שהושלמו לפני לוח הזמנים. כמי שעבד בעבר שנים רבות ב-NCR, כולל כמנהל בכיר במשרד לכורים חדשים, אני יכול להגיד שההנפקה המוקדמת הזאת של FSER היא הישג אמיתי לכל האנשים ב-NRC -- כולל אנשי הבדיקות הטכניות והפרויקטים, ההנהלה והוועדה", אמר סגן הנשיא לענייני רגולציה של ניוסקייל טום ברגמן.

 

ניוסקייל ממשיכה לשמור על תנופה חזקה בתוכנית לעבר מסחור של טכנולוגיית ה-SMR שלה, כולל פיתוח שרשרת אספקה, תכנון סטנדרטי של תחנות כוח, התכנון של פעילויות ההספקה של תחנות כוח ותוכניות להפעלה והרצה. יש עניין גדל והולך בארה"ב ובעולם מגורמים שרואים בתחנת הכוח של ניוסקייל פתרון ארוך טווח להספקת אנרגיה ללא פחמן אמינה, בטוחה, נשיגה וגמישה מבחינת תפעול ליישומים מגוונים. ניוסקייל חתמה על הסכמים עם גורמים בארה"ב, קנדה, רומניה, הרפובליקה הצ‘כית וירדן. הסכמים דומים עם גורמים אחרים נמצאים במשא ומתן.

אודות ניוסקייל פאוור

ניוסקייל פאוור פיתחה תחנת כוח גרעינית עם כור מים קלים מודולרי חדש כדי לספק אנרגיה לייצור חשמל, חימום אזורי, התפלה ויישומים אחרים של תהליכי חום. התכנון של הכור המודולרי הקטן (SMR) פורץ הדרך הזה כולל את NuScale Power Module™ שמיוצר במלואו במפעל ויכול לייצר 60 MW של חשמל באמצעות גרסה בטוחה יותר, קטנה יותר ומדרגית של טכנולוגיית כורי מי ליחוץ. התכנון המדרגי של ניוסקייל - בתחנת כוח יש מקום לעד 12 מודולי אנרגיה פרטניים - מציע את היתרונות של אנרגיה ללא פחמן ומפחית את ההתחייבויות הכספיות שקשורות במתקנים גרעיניים בגודל של גיגה-ואטים. משקיעת הרוב בניוסקייל היא Fluor Corporation, חברת הנדסה, רכש, ובנייה גלובלית עם היסטוריה של 60 שנה באנרגיה גרעינית מסחרית.

המטה של ניוסקייל נמצא בפורטלנד, אורגון ויש לה משרדים בקורבאליס, אורגון, רוקביל, מרילנד, שרלוט, קרוליינה הצפונית, ריצ‘לנד, וושינגטון ולונדון, בריטניה. תעקבו אחרינו בטוויטר: @NuScale_Power, פייסבוק: NuScale Power, LLC, לינקדאין: NuScale-Power ואינסטגרם: nuscale_power. לניוסקייל יש לוגו, מותג ואתר חדשים. צפו בווידאו הקצר הזה.

גלריית תמונות/ מולטימדיה זמינה:

 

https://www.businesswire.com/news/home/52274838/en

 

אנשי קשר

 

קשרי מדיה:
Diane Hughes, NuScale Vice President, Marketing & Communications
dhughes@nuscalepower.com
(C) 503-270-9329

 

מקור:  NuScale Power

 

 

 

תוכן הודעה זו בשפת המקור, מהווה את הגרסה הרשמית והמהימנה היחידה של מסמך זה. תרגומים מסופקים למטרות נוחות בלבד ויש להצליבם מול המסמך בשפת המקור, המהווה את הגרסה היחידה של טקסט זה שהינה בעלת תוקף משפטי.

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית Business Wire

לפרטים נוספים: נוי תקשורת 03-6026026 זהר 052-2641769