תעשיות מסוכנות מוכנות לזינוק ענק לסיכון דינמי ועם הדמיה

 

 

תעשיות מסוכנות מוכנות לזינוק ענק לסיכון דינמי ועם הדמיה

 

בסקר האחרון של ספרה, מנהלים בתעשייה מביעים צורך בפתרונות טכנולוגיים שעוזרים להשיג עמידות תפעולית

 

 

שיקאגו, 1 בספטמבר 2020, (GLOBE NEWSWIRE) :

 

ספרה, Sphera, הספקית הגלובלית המובילה של תוכנה, נתונים ושירותי ייעוץ בניהול סיכונים משולב (IRM), פרסמה את התוצאות האחרונות של הסקר השנתי שלה על ניהול בטיחות תהליכים/ ניהול סיכונים תפעוליים.

 

 הסקר של 2020 הוא הדוח החמישי ברציפות של התעשייה על המגמות בבטיחות תהליכים וניהול סיכונים תפעוליים. התוצאות מאשרות שעסקים מבצעים את הזינוק לזיהוי וניהול סיכונים דינמי בזמן אמת במקום הערכות הסיכונים המבודדות הסטטיות הרגילות. "הזינוק" הזה להתקנות של תוכנה וטכנולוגיה חדשניות מאפשר לחברות לקבל החלטות עסקיות טובות יותר בכל הארגון. גישה מבוססת נתונים עם יכולת עבודה הדדית לבטיחות תהליכים וסיכונים תפעוליים מבטיחה תובנות מנבאות חדשות שאי אפשר היה להשיג בעבר.

 

המגיפה יחד עם התנודות במחירי הנפט והסחורות השפיעו על שולי הרווח התפעולי, אבל נתנה לחברות רבות הזדמנות לשקול את היכולות הטכנולוגיות שלהן שקשורות להחזיה, חיזוי, הדמיה והפחתת אירועי סיכונים גדולים תוך הערכת העמידות התפעולית של החברה.

 

"עמידות מבחינה תפעולית משמעה יכולת לשמר או למטב את הפעילות בזמן זעזועים עסקיים בלתי צפויים", אמר סקוט לימן, סגן הנשיא לניהול מוצרים של ניהול סיכונים תפעוליים בספרה, שהיה ממחברי דוח הסקר של 2020. "חברות רבות מצאו עצמן תוהות: אם הן היו מאמצות כלי ניהול סיכונים דינמיים עם הדמיה מוקדם יותר, האם הן היו רואות פחות זעזוע בתעשייה כשהמגיפה האיצה ומחירי הנפט נחלשו".

 

כמו בסקר הקודם, התוצאות מדגישות את החשיבות של הטכנולוגיה לשיפור בטיחות תהליכים וניהול סיכונים תפעוליים. כמעט כל המשיבים (91%) אמרו שהטכנולוגיה הפכה את החברות והעובדים שלהם לבטוחים יותר (עלייה של 11 נקודות אחוז לעומת השנה שעברה).

 

החברות מתייחסות ברצינות לבטיחות -- 88% אומרים שבטיחות היא חלק ממבנה הערכים של החברה -- אבל המנהלים בתעשייה מדווחים על פערים גדולים (81%) בין הכוונה והמציאות בבטיחות תהליכים. מחצית מהמשיבים (51%) סוקרים סיכונים רק כל שנה עד שש שנים, 53% מעריכים רק חלק מהמתקנים שלהם, ורק 68% מסוגלים להשלים את בדיקות תקינות הנכסים המתוכננות שלהם. התוצאה היא שהאינדיקטורים של הסיכונים לא שלמים ומתמהמהים ורק 37% מנהלים את בטיחות התהליכים באופן פרואקטיבי.

 

הדיגיטציה מאפשרת לחברות לבצע זינוק חסר תקדים באיסוף וניתוח של נתוני סיכונים תפעוליים בזמן אמת. שלא במפתיע, שישה מעשרה משיבים לסקר אמרו שהם משקיעים בטכנולוגיות כדי ליצור תהליכים עסקיים מבוססי נתונים בארגון, ומשלבים נתוני סביבה, בטיחות, גהות וקיימות (EHS&S) וניהול סיכונים תפעוליים (ORM), ומחצית (52%) אמרו שהם משקיעים בפתרונות למיפוי מסלולי סיכונים דינמיים.

 

"הטכנולוגיה שמחברת את הנקודות, מקשרת בין התהליכים וזרימות העבודה הנפרדים ושופכת אור על המציאות התפעולית בזמן אמת, פשוט לא הייתה קיימת עד עכשיו", הוסיף לימן. "חברות שמאמצות את הטכנולוגיות האלה יצליחו סוף סוף להשיג מבט הוליסטי מקצה לקצה על הסיכונים התפעוליים שלהם".

 

המתודולוגיה של הסקר

 

סקר 2020 של ספרה על ניהול בטיחות תהליכים/ ניהול סיכונים תפעוליים התבצע דרך האינטרנט בין 27 באפריל ו-29 ביוני 2020. 192 אנשי מקצוע בסך כל השתתפו בסקר השנה, מהם 82% עבדו בניהול בטיחות תהליכים, ניהול סיכונים תפעוליים או תקינות נכסים יותר מחמש שנים. קצת יותר משליש (36%) מהמשיבים אמרו שהם עובדים בתעשיית הנפט והגז, 19% בתעשייה הפטרוכימית ו-17% בייצור. יותר מ-30% מהמשתתפים עובדים בחברות עם יותר מ-10,000 עובדים ויותר מ-25 מפעלים ומתקנים תעשייתיים. בנוסף, 44% אמרו שהעבודה שלהם ממוקדת באמריקות ואילו 24% אמרו אסיה פסיפיק, ו-32% אמרו אירופה, המזרח התיכון ואפריקה.

 

אודות ספרה

 

Sphera יוצרת עולם יותר בטוח, יותר מקיים ויותר יצרני. פלטפורמת ניהול הסיכונים מבוססת הענן החדשנית שלנו מחברת כמות מידע חסרת תקדים שמוביל לתובנות עמוקות יותר בכל הארגון. אנחנו מפעילים, מגדילים וממטבים אסטרטגיות של ניהול סיכונים תפעוליים כדי לעזור ללקוחות לזהות, לנהל ולהפחית סיכונים בתחומים של סביבה, בטיחות, גהות וקיימות (EHS&S), סיכונים תפעוליים ואחריות למוצרים.

 

למידע נוסף:

 

Ellen Bremseth, Manager,

Marketing Comms, Sphera,

 ebremseth@sphera.com

 

 

 

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GLOBE NEWSWIRE