NanoViricides מכריזה על תרופה פוטנציאלית חדשה שתקודם לניסויים קליניים לטיפול בקוביד-19

 

NanoViricides מכריזה על תרופה פוטנציאלית חדשה שתקודם לניסויים קליניים לטיפול בקוביד-19

 

שלטון, קונטיקט, 16 בספטמבר 2020, (ACCESSWIRE):

 

NanoViricides, Inc. (NYSE American: NNVC) ("החברה") מובילה גלובלית בפיתוח של טיפולים מאוד יעילים נגד נגיפים המבוססים על פלטפורמת ננו תרופות חדשנית, הודיעה היום שהיא הכריזה על תרופה פוטנציאלית קלינית לטיפול בקוביד-19, ובכך מקרבת עוד את תוכנית קוביד-19 שלה לניסויים קליניים בבני אדם.

 

החברה האיצה את תוכנית פיתוח התרופות שלה לקוביד-19 עם יעד ליצור את התרופה היעילה ביותר שתשיג אישור רגולטורי לשימוש חירום במגיפת קוביד-19 בלוח הזמנים הקצר ביותר האפשרי, אחרי השגת הוכחת הרעיון של היעילות נגד נגיף הקורונה במגוון רחב של תרופות פוטנציאליות שמועמדות לניסויים.

 

החברה פעלה לכן באגרסיביות לרתום את מלוא העוצמה של פלטפורמת הננו תרופות nanoviricides® כדי להשיג מטרות אלה.

 

טיפול מרפא לנגיף כמו נגיף הקורונה SARS-CoV-2 יצריך התקפה רב צדדית שתשבית (1) את היכולת של הנגיף להדביק תאים מארחים ובה בעת (2)  את היכולת של הנגיף להתרבות בתוך התא המארח. הפלטפורמה nanoviricide® מאפשרת התקפה רב נקודתית ישירה על הנגיף שמיועדת לנטרל את הנגיף ואת היכולת שלו להדביק תאים חדשים. בה בעת, ננו קוטל נגיפים מסוגל גם לשאת מטען מועיל ב"בטן" שלו (בתוך המיסל) שאפשר לבחור כדי שיפגע ביכולת של הנגיף לשכפל את עצמו. ננו קוטל הנגיפים מתוכנן להגן על המטען מחילוף החומרים במחזור הדם. לכן פלטפורמת הננו קוטל נגיפים מהווה הזדמנות חשובה לפתח טיפול מרפא נגד SARS-CoV-2, הסיבה לספקטרום הפתולוגיות של קוביד-19.

 

התרופה שהחברה בחרה לקדם לניסויים קליניים מזוהה בשם NV-CoV-1-R. היא מורכבת מננו קוטל נגיפים שמצאנו שיש לו ספקטרום רחב של פעילות נגד נגיף הקורונה, שמזוהה עכשיו בשם NV-CoV-1, ורמדסיביר כמוסה בתוך הליבה של NV-CoV-1. NV-CoV-1 עצמה מיועדת לתקוף את חלקיקי הנגיף עצמם, ואולי גם תתקוף תאים נגועים שמציגים את אנטיגן הנגיף חלבון S, ולא תפגע בתוך כך בתאים נורמליים (לא נגועים) שלא מציגים את החלבון S. בנוסף, יש הבנה נרחבת שרמדסיביר תוקפת את מחזור השכפול של הנגיף בתוך התא. לכן אפשר שההתקפה המשולבת שמאפשרת NV-CoV-1-R על הנגיף תוכח כתרופה להדבקה ולמחלה, בתנאי שאפשר יהיה להשיג את רמת המינון הנחוצה בלי השפעות שליליות לא רצויות. יהיה צורך בניסויים קליניים בבני אדם כדי לקבוע את הבטיחות והיעילות של NV-CoV-1-R.

 

רמדסיביר היא תרופה נגד נגיפים ידועה (פותחה על ידי גילאד) שאושרה לשימוש כטיפול חירום בזיהום של SARS-CoV-2 או קוביד-19 בכמה מדינות. NV-CoV-1 הוא חומר חדש שמשמש כטיפול עזר לרמדסיביר ביצירת NV-CoV-1-R, כדי לשפר את היעילות הכללית. ידוע שרמדסיביר סובלת מחילוף חומרים מהיר במחזור הדם שמפרק את קדם התרופה לצורת הנוקליאוסיד שלה שלא עוברת זרחון בקלות. החברה צופה שכימוס בתוך NV-CoV-1 עשוי להגן על רמדסיביר מחילוף החומרים המהיר הזה. אם זה יקרה, רמת היעילות והיציבות של רמדסיביר בגוף תגדל. הגידול הזה יכול להוביל להגדלת היעילות אם לא יהיו השפעות שליליות. הגדלת יעילות כזאת, אם תימצא, עשויה אולי לאפשר הפחתה במינון הנחוץ של רמדסיביר בצורה הכמוסה, כלומר בתור NV-CoV-1-R. במובן הזה, אפשר לראות בפעולה של NV-CoV-1 טיפול עזר שמגביר את ההשפעה רמדסיביר, תרופה נגד נגיפים ידועה.

 

"זה ציון דרך מאוד חשוב עבור החברה", אמר אניל ר. דיוואן, PhD, נשיא ויו"ר פעיל של החברה, והוסיף: "אנחנו מצפים לפיתוח מהיר של התרופה הניסויית החדשה (IND) שיאפשר מחקרי פרמקולוגיית בטיחות ליבתיים ולאחר מכן פיתוח קליני בבני אדם בלוח זמנים מואץ בזמנים קשים אלה של המגיפה".

 

אודות  NanoViricides

 

NanoViricides, Inc. (www.nanoviricides.com) היא חברה בשלב הפיתוח שיוצרת ננו חומרים למטרות מיוחדות לטיפולים נגד נגיפים. התרופות הפוטנציאליות החדשניות של החברה מהסוג nanoviricide® מתוכננות לתקוף ספציפית חלקיקי נגיפים במעטפת ולפרק אותם. התרופה הפוטנציאלית המובילה שלנו היא NV-HHV-101 עם ההתוויה הראשונה שלה כמשחת עור מקומית לטיפול בפריחה של שלבקת חוגרת. בנוסף, הכרזנו על תרופה שקודמה לפיתוח קליני בשם NV-CoV-1-R, שכומסת רמדסיביר בתוך NV-CoV-1, לטיפול בקוביד-19. החברה לא יכולה לחזות תאריך מדויק להגשת IND עבור NV-CoV-1-R בגלל שזה תלוי בכמה משתפי פעולה ויועצים חיצוניים.

 

החברה עובדת עכשיו על ביצוע מחקרי פרמקולוגיית בטיחות שנדרשים והשלמת בקשת IND עבור  NV-CoV-1-R. החברה מאמינה שהיות שלרמדסיביר כבר יש אישור לשימוש חירום, סביר ש-NV-CoV-1-R תהיה תרופה מאושרת, אם הבטיחות דומה. רמדסיביר מפותחת על ידי גיליאד. החברה פיתחה את NV-CoV-1-R באופן בלתי תלוי.

 

החברה מתכוונת לעסוק שוב בבקשת IND למינהל המזון והתרופות של ארה"ב עבור התרופה הפוטנציאלית NV-HHV-101 לטיפול בשלבקת חוגרת ברגע שפרויקט הקוביד-19 שלה יעבור לניסויים קליניים, על בסיס זמינות משאבים. תוכנית NV-HHV-101 האטה בגלל ההשפעה לאחרונה של הגבלות קוביד-19, ומתן העדיפות לעבודת הפיתוח של תרופה לקוביד-19.

 

החברה גם מפתחת תרופות נגד כמה מחלות נגיפיות כולל הרפס של הפה ואיברי המין, מחלות נגיפיות של העין כולל  EKCו-herpes keratitis, שפעת החזירים H1N1, שפעת העופות H5N1, שפעת עונתית, HIV, הפטיטיס C, כלבת, קדחת דנגי ונגיף האבולה, בין היתר. טכנולוגיית הפלטפורמה והתוכניות של NanoViricides מבוססות על טכנולוגיית הננו רפואה TheraCour® של TheraCour, של-TheraCour יש להן רישיון מ-AllExcel. NanoViricides מחזיקה ברישיון בלעדי כלל עולמי לנצח לטכנולוגיה הזאת בשביל כמה תרופות עם מנגנונים של התמקדות ספציפית לטיפול במחלות הנגיפיות בבני האדם הבאות: נגיף הכשל החיסוני בבני אדם (HIV/AIDS), נגיף הפטיטיס B (HBV), נגיף הפטיטיס C (HCV), כלבת, נגיף ההרפס סימפלקס (HSV-1, HSV-2), VZV, נגיף השפעת ושפעת העופות האסייתית, נגיפי דנגי, נגיף קדחת המוח היפנית, נגיף הנילוס המערבי והנגיפים אבולה/ מרבורג. החברה חתמה על מזכר הבנות עם TheraCour שמעניק רישיון מוגבל למחקר ופיתוח של תרופות לנגיף הקורונה בבני אדם. החברה מתכוונת להשיג רישיון מלא והתחילה את התהליך לשם כך. הטכנולוגיה של החברה מבוססת על רישיונות תחום רחבים, בלעדיים וניתנים לרישוי משנה לתרופות שפותחו בתחומים האלה מ-TheraCour Pharma, Inc.. המודל העסקי של החברה מבוסס על קבלת רישיונות לטכנולוגיות מ-TheraCour Pharma Inc. לוורטיקלי יישומים ספציפיים של נגיפים ספציפיים, כפי שנקבע בהקמתה ב-2005.

 

הודעה לעיתונות כוללת מידע צופה פני עתיד שמשקף את הציפיות הנוכחיות של החברה לגבי אירועים עתידיים. האירועים האמיתיים יכולים להיות שונים באופן מהותי וניכר מאלה החזויים כאן ותלויים במספר גורמים. אמירות מסוימות בהודעה זאת, ואמירות אחרות בכתב או בעל פה שנעשו על ידי NanoViricides, Inc. הן "מידע צופה פני עתיד" במשמעות של סעיף 27A של חוק ניירות הערך 1933 וסעיף 21E של חוק הבורסה לניירות ערך 1934. אל לכם לבטוח בביטחון מופרז במידע צופה פני עתיד כי הוא כרוך בסיכונים, אי ודאויות וגורמים אחרים ידועים ולא ידועים שהם, במקרים מסוימים, מעבר לשליטת החברה ושעשויים להשפיע, וסביר שישפיעו, באופן מהותי על התוצאות, רמות הפעילות, הביצועים או ההישגים האמיתיים. החברה לא מתחייבת לעדכן או לשנות בפומבי מידע צופה פני עתיד זה מכל סיבה, או לעדכן את הסיבות שהתוצאות האמיתיות יכולות להיות שונות באופן מהותי מאלה החזויות במידע צופה פני עתיד זה, אפילו אם מידע חדש יהיה זמין בעתיד. גורמים חשובים שיכולים לגרום לכך שהתוצאות האמיתיות יהיו שונות באופן מהותי מהציפיות של החברה כוללים אך לא רק את הגורמים שנחשפים תחת הכותרת "גורמי סיכון" ובמקומות אחרים במסמכים שהחברה מגישה מעת לעת לרשות האמריקנית לניירות ערך ולרשויות רגולציה אחרות. למרות שבלתי אפשרי לחזות או לזהות את כל הגורמים האלה, הם עשויים לכלול את הבאים: הדגמה והוכחה של עיקרון בניסויים קדם קליניים שננו קוטל חיידקים בטוח יעיל; פיתוח מוצלח של המוצרים הפוטנציאליים שלנו; היכולת שלנו לבקש ולקבל אישורים רגולטוריים, כולל בנוגע להתוויות שאנו מבקשים; המסחור המוצלח של  המוצרים הפוטנציאליים שלנו; והקבלה בשוק של המוצרים שלנו. FDA מתייחס למינהל המזון והתרופות של ארה"ב. בקשת IND מתייחס לבקשת "תרופה ניסויית חדשה". CMC  מתייחס ל"כימיה, ייצור ואמצעי בקרה".

 

אנשי קשר

NanoViricides, Inc.
info@nanoviricides.com

 

איש קשר ליחסי ציבור:
MJ Clyburn
TraDigital IR

clyburn@tradigitalir.com

 

מקור: NanoViricides, Inc.

 

 

 

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית ACCESSWIRE