ויבק גואל מונה לנשיא וסגן הנגיד של האוניברסיטה של ווטרלו

 

ויבק גואל מונה לנשיא וסגן הנגיד של האוניברסיטה של ווטרלו

חדשן, אקדמאי ומנהיג נועז יהיה הנשיא השביעי של אוניברסיטה

ויבק גואל

 

ויבק גואל יהיה הנשיא השביעי וסגן הנגיד של האוניברסיטה של ווטרלו. הוא יתחיל את תקופת הכהונה בת החמש שנים שלו ב-1 ביולי 2022. "בווטרלו, אני יכול לראות איך נראית אוניברסיטה אחרי המגיפה", אמר גואל.

ווטרלו, אונטריו, 18 בנובמבר 2020 :(GLOBE NEWSWIRE)

ויבק גואל Vivek Goel  אקדמאי דגול עם הישגים רבים במחקר, הוראה וניהול במגזר הציבורי ובמגזר הפרטי, יהיה הנשיא השביעי וסגן הנגיד של האוניברסיטה של ווטרלו.

גואל, שיתחיל את תקופת הכהונה בת החמש שנים שלו ב-1 ביולי 2021, מוכר בקנדה וברחבי העולם כחוקר מוביל בבריאות הציבור, מומחה להערכת שירותי בריאות ותומך בשימוש בהוכחות מחקריות בקביעת מדיניות שקשורה לבריאות.

גואל מילא כמה תפקידים בכירים באוניברסיטה של טורונטו, כולל סגן נשיא ורקטור ותפקידו האחרון היה סגן נשיא למחקר וחדשנות.

רופא בריאות הציבור משמש כעת חבר בכוח המשימה לחיסון נגד קוביד-19 של הממשלה הפדרלית ויועץ מדעי לרשת המחקר CanCOVID. הוא היה קודם לכן הנשיא והמנכ"ל המייסד של Public Health Ontario.

"לד"ר גואל יש עשרות שנים של ניסיון ומומחיות כמנהל באוניברסיטאות וכדוגל בחוויה של הסטודנטים, מחקר וחדשנות. יש לו כישורים ייחודיים להוביל את המוסד ולחזק את החוזקות שלנו בנקודת המפגש של בריאות, חברה וטכנולוגיה", אמרה סידני פורבס, יו"ר חבר הנאמנים של האוניברסיטה של ווטרלו.

גואל אמר שהמצב הגלובלי הנוכחי מזכיר לנו את האחריות שלנו להכין את הסטודנטים והאזרחים להתמודד עם האתגרים הרבים שלפניניו. "מוסד עתיר מחקר כמו ווטרלו נמצא במצב אידיאלי ליצירת השינויים והפתרונות לעתיד טוב יותר - בין אם מדובר בהתמודדות עם אתגרים של בריאות הציבור, טיפול בגזענות מערכתית, התמודדות עם משבר האקלים או המרצת התאוששות כלכלית וצמיחה".

"בווטרלו, אני יכול לראות איך נראית אוניברסיטה אחרי המגיפה", אמר.

המינוי הוא שיאה של פעילות שנמשכה כמעט שנה של ועדה למינוי נשיא עם 19 חברים שכללה סטודנטים, עובדים, סגל, ונאמנים, בהתייעצות עם בעלי עניין בקמפוס ובקהילה הרחבה יותר.

"הוועדה למינוי נשיא חיפשה מועמד שידוע בניסיון הניהולי שלו ומחויב להצלחה של הסגל, העובדים, הסטודנטים והבוגרים", אמרה פורבס. "חיפשנו מישהו שיפעל באופן פעיל לקדם צדק, גיוון וכלילה וגם תחושה עמוקה של קהילה בקמפוסים שלנו".

"אני מצפה לעבוד עם ד"ר גואל כשיוביל את ווטרלו במסלול השינוי שלה ויתבסס על ההישגים של הנשיא פרידון המדוללהפור".

המדוללהפור שימש כנשיא וסגן הנגיד של האוניברסיטה של ווטרלו מאז 2010 וימשיך עד יוני 2021. הוא העלה את הפרופיל הבינ"ל של ווטרלו, שם דגש מיוחד על החוויה והשלומות של הסטודנטים וקבע את הכיוון השאפתני של התוכנית האסטרטגית של האוניברסיטה לשנים 2020-2025.

"ווטרלו היא מקום שבו מנהיגים בעסקים, בקהילה ובמימשל נפגשים כדי לחפש את הפתרונות של היום לבעיות של מחר. אני בטוח שבניהולו של ויבק גואל הקהילה שלנו תמשיך לשגשג וההשפעה שלה בעולם תגדל", אמר המדוללהפור.

גואל קיבל את התואר שלו ברפואה מאוניברסיטת מקגיל. הוא עשה את ההכשרה הרפואית שלו אחרי התואר ברפואה קהילתית באוניברסיטה של טורונטו, וקיבל תואר שני (MSc) במינהל בריאות מהאוניברסיטה של טורונטו ותואר שני (MS) בביו סטטיסטיקה מבית הספר לבריאות הציבור של אוניברסיטת הרוורד.

גואל הוא עכשיו גם חבר במועצות של מכון וקטור, TRIUMF -- מאיץ החלקיקים של קנדה -- והמכון הקנדי למידע בריאות.

אנשי קשר
Chris Wilson-Smith
Director, media relations
chris.ws@uwaterloo.ca

תמונה שנלווית להודעה זאת זמינה בכתובת https://www.globenewswire.com/NewsRoom/AttachmentNg/41a37aaa-d8eb-4963-bf22-f174c9902c2f

למידע נוסף, בקרו בבקשה באתר uwaterloo.ca/next-president/.

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GLOBE NEWSWIRE