SNOMED CT תומך במועצת הבריאות המחוזית של קנטרברי בניו זילנד במימוש החזון של מערכת בריאות מבוססת נתונים, מחוברת ומשולבת

 

 

SNOMED CT תומך במועצת הבריאות המחוזית של קנטרברי בניו זילנד במימוש החזון של מערכת בריאות מבוססת נתונים, מחוברת ומשולבת

SNOMED International פרסמה סדרה של סרטים שמראה את הערך שמערכת בריאות מפיקה מהתקנה ושימוש של SNOMED CT, הטרמינולוגיה הקלינית הכי מקיפה בעולם.

 

לונדון, 23 בנובמבר 2020, (GLOBE NEWSWIRE) :

 

הפרק הראשון בסדרת הערך של SNOMED CT, שמתמקד במועצת הבריאות המחוזית של קנטרברי (CDHB) בניו זילנד, מדגיש את ההתקדמות של הארגון בהגשמת החזון של מערכת מחוברת ומשולבת שתומכת באסטרטגיית ההזדקנות הבריאה של המדינה ומאפשרת לו לשרת טוב יותר את האוכלוסייה שלה. המנהל בפועל לתכנון, מימון ותמיכה בהחלטות ראלף לה סל אומר: "מערכת בריאות משולבת חיונית לתוצאות הבריאות של תושבי קנטרברי ונתונים איכותיים עם ניתוח יסודי מובילים לתובנות קליניות שמשתפים אותן ודרכים חדשות לעבוד ביחד כדי למטב את השילוב הזה".

קרוליין גלרי, שבעת הצילומים הייתה המנהלת לתכנון, מימון ותמיכה בהחלטות של CDHB, אמרה שההתחייבות של ניו זילנד להיות חברה ב-SNOMED International ב-2007 הייתה תחילתו של שינוי חיובי במערכת בריאות שהייתה, כמו רבות אחרות ברחבי העולם, נתונה ללחץ עצום שקשור לכסף וביצועים. היא מסבירה שב-2007, מערכת הטיפול הראשוני של המחוז שגשגה, אבל מערכת בתי החולים הייתה בקשיים. מחוז קנטרברי היה צריך תמונה טובה יותר של המצב הנוכחי שלו ודרך לחזות את הצרכים העתידיים של 578,000 התושבים שלו.

לנצל את הכוח של ניתוח נתונים

המפתח ליעד, ציינה, היה היכולת להשתמש בנתונים וניתוח כדי להבין מדוע אנשים מגיעים למערכת הבריאות, מי הם ואיך להתערב באופן יעיל יותר כדי להפחית את הדרישה מהמערכת ולהעניק טיפול טוב יותר למטופלים. על ידי שימוש ב-SNOMED CT בחלק מתשתית הליבה שלה, ופתרון הניתוח של הטיפולים הרפואיים (HCAS), כלי תוכנה שמפעיל עיבוד של שפה טבעית על הנתונים הבלתי מובְנים מבוססי הטקסט ברשומה קלינית, מועצות הבריאות יכלו לקודד את הנתונים הקיימים שלהן ל-SNOMED CT ואז להדגים לקלינאים את הכוח של שימוש בקודים האלה כדי לנתח את הנתונים האלה. מעריכים שבערך 80 אחוז מנתוני הבריאות לא מובְנים, ויכולים להיות טקסט, תמונות, צילומי רנטגן, הקלטות קול/ וידאו, שקופיות ודואלים, בין יתר הסוגים של נתוני בריאות.

על ידי בניית סדרה של מערכות שפועלת כפלטפורמת בריאות משולבת, CDHB הצליחה להשתמש באותו מספר של מיטות ב-2019 כפי שהיו ב-2007 עבור אוכלוסייה שבמשך 12 שנים גדלה ב-80,000. הנציגים של קנטרברי גם הבחינו שהשימוש במחלקה לרפואה דחופה נמוך ב-30 אחוז ושיעור הקבלה לרפואה אקוטית נמוך ב-30 אחוז מהממוצע הארצי, כלומר לניו זילנדים יש סיכוי קטן יותר להגיע לבית חולים בקנטרברי מאשר בכל חלק אחר של המדינה.

הפחתת העבודה הידנית של הקלינאים

לדברי ד"ר נייג‘ל גילכרייסט, רופא בקנטרברי, הארגון גם התקשה לזהות שברים בחוליות עמוד השדרה ולזהות חולים שאלי לא קיבלו טיפול בשברים האלה. על ידי שימוש ב-SNOMED CT לחיפוש ב-13,000 דוחות רנטגן כחלק מפרויקט פיילוט שכלל חולים במועצת הבריאות המחוזית של החוף המערבי, הארגון מצא ששליש מהחולים הרלבנטיים טופלו, עוד שליש לא טופלו, והשליש הנותר סווגו לא נכון.

"אנחנו מזהים עכשיו יותר מ-200 שברים חדשים בחוליות בכל חודש", הסביר. "SNOMED CT איפשר לנו לזהות תמהילי מקרים ספציפיים שבלעדיו היה לוקח למישהו זמן רב לעשות ידנית". למעשה, הארגון חסך יותר משנה של זמן קלינאים.

יכולת פעולה הדדית בין פלטפורמות

עוד יתרון של השימוש ב-SNOMED CT הוא יכולת הפעולה ההדדית שלו עם היישומים הטובים מסוגם של מחוז הבריאות. "אנחנו חייבים להיות בטוחים שאנו מדברים באותה שפה כשאנו משתמשים בנתונים, ואם אנחנו מעבירים אותם, המשמעות שלהם חייבת להיות אותו הדבר במקום אחד כמו באחר", אמר ד"ר סקסון קונור, רופא בקנטרברי.

קלינאים אחרים בקנטרברי אומרים שהם הכי מתלהבים מהיכולת של SNOMED CT לעזור לשני כלים קליניים שונים -- מערכת תיקים רפואיים אלקטרוניים וכלי מסלולים -- לדבר ביניהם באמצעות קוד של SNOMED CT שמקושר לאבחונים, ומהיכולת לחפש מסלולים ולמצוא היררכיות.

"בעבר, היינו צריכים לעבור על המסלולים שלנו ידנית ולשים עליהם מילות מפתח כדי שאנשים יוכלו למצוא אותם, ועם SNOMED אנחנו מקבלים את כל המילים הנרדפות האלה בחינם", אמר קירן הולנד, מנהל קליני של תוכנית HealthPathways של ניו זילנד, כלי הדרכה מקוון. "הוא שיפר את חוויית החיפוש של המשתמש".

SNOMED CT: חלק מסביבת הבריאות הדיגיטלית כש-CDHB מפיקה יתרונות רבים

יש יותר אנרגיה מאי פעם בשימוש ב-SNOMED CT כתקן מידע קליני חשוב לקבלת מערכת בריאות ונכות צודקת בניו זילנד, מערכת המבוססת על נתונים ועם יכולות דיגיטליות ומנכ"ל SNOMED International דון סוויט, מכיר במחויבות של פעילות ההתקנה בניו זילנד. "קנטרברי היא דוגמה מצוינת של רוחב הבשלות ש-SNOMED CT מציע - בקידוד נתונים, ניתוח נתונים ובסופו של דבר היכולת ליישם בינה מלאכותית בנתוני SNOMED CT שכבר מובנים. זאת דוגמה מקצה לקצה של התועלת של SNOMED CT".

המיקוד של ניו זילנד בשנים הקרובות הוא בטיפול ראשוני ובקהילה, כשהמשתמשים מעבירים את המערכות שלהם מ-Read Codes ל-SNOMED CT כשהם מכניסים לשימוש מודלים חדשים של טיפול ותוכנה תומכת.

צפו בסדרת הערך כדי לדעת יותר על SNOMED CT וניו זילנד, חברה מייסדת של SNOMED International המיוצגת על ידי שר הבריאות מנטו האורה.

אודות SNOMED International:

SNOMED International הוא ארגון ללא מטרות רווח שהוא הבעלים והמפתח של SNOMED CT, מוצר טרמינולוגיית הבריאות הכי מקיף בעולם. אנחנו ממלאים תפקיד חיוני בשיפור הבריאות של האנושות על ידי קביעת תקנים לשפת קודים שמייצגת קבוצות של מונחים קליניים. זה מאפשר החלפה גלובלית של מידע בריאות לטובת החולים ובעלי עניין אחרים. אנחנו מחויבים לפיתוח הקפדני של המוצרים והשירותים שלנו, לספק חדשנות מתמשכת לקהילת הבריאות הגלובלית. SNOMED International הוא שם המסחר של הארגון הבינ"ל לפיתוח תקני טרמינולוגיות בריאות. למידע נוסף...

Kelly Kuru
Chief Communications Officer
SNOMED International
kku@snomed.org

 

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GLOBE NEWSWIRE