רשת הניסויים למניעת HIV קיבלה מימון מהמכונים הלאומיים לבריאות של ארה"ב כדי להמשיך בתוכנית המחקרים

 

 

 

רשת הניסויים למניעת HIV קיבלה מימון מהמכונים הלאומיים לבריאות של ארה"ב כדי להמשיך בתוכנית המחקרים

 

דורהאם, צפון קרוליינה, 30 בנובמבר 2020, (GLOBE NEWSWIRE) :

 

ד"ר מיירון ס. כהן וד"ר וואפא מ. אל-סאדר, החוקרים הראשיים של רשת הניסויים למניעת HIV (HPTN), בשיתוף פעולה עם FHI 360, קיבלו מענק שבע שנתי מהמכונים הלאומיים לבריאות של ארה"ב כחלק במחזור המימון הבא (2020-2027) של הרשת. המימון הליבתי ולפרוטוקולים ספציפיים יאפשר ל-HPTN להמשיך את פעילות המחקר למניעת HIV שלו שמתמקדת בפיתוח שיטות מניעה ביו רפואיות חדשות ומיטוב השילוב של התערבויות ביו רפואיות, התנהגותיות ומבניות מוכחות כדי להשיג יעילות רבה והשפעה רבה.

במחזור המימון החדש, HPTN יתמקד בארבעת תחומי העדיפות הבאים:

  1. זיהוי שיטות ומערכות החדרה חדשות מבוססות ARV למניעת HIV.
  2. פיתוח טכנולוגיות רב תכליתיות למניעת HIV וגם למניעת הריון ומניעת מחלות מין אחרות.
  3. הערכה של נוגדנים מנטרלים באופן רחב לבד או בשילוב כדי למנוע רכישת HIV, בשיתוף פעולה עם רשת הניסויים לחיסונים ל-HIV.
  4. תכנון ועריכת מחקרים על אסטרטגיות משולבות באוכלוסיות ספציפיות שמשלבות התערבויות ביו רפואיות, חברתיות- התנהגותיות ומבניות למניעת HIV כדי למקסם את היעילות שלהן.

HPTN גם ימשיך כשותף ברשת למניעת קוביד-19 (CoVPN). CoVPN שהוקם לאחרונה מעריך חומרים ביולוגיים, כולל חיסונים ונוגדנים חד שבטיים, למניעת קוביד-19.

"בהיעדר חיסון ל-HIV, כלי ואסטרטגיות מניעה לא חיסוניים יעילים הפכו לחשובים באופן קריטי", אמר ד"ר כהן, החוקר הראשי של HPTN ומנהל המכון לבריאות גלובלית באוניברסיטה של קרוליינה הצפונית בצ‘אפל היל. "האמונה הזאת היא בלב המשימה של HPTN, קידום המחקר כדי לזהות התערבויות ביו רפואיות ואסטרטגיות משולבות שעוזרות להפחית את ההיקרות הגלובלית של HIV".

בהכירו בקושי שיש להתמיד בטווח הארוך בטיפול מונע לפני החשיפה (PrEP) דרך הפה יומי, HPTN מבצע מחקר אינטנסיבי להערכת היעילות והבטיחות של קבוטגרביר מוזרק עם פעולה ארוכה (CAB LA) ל-PrEP. גישות עתידיות עשויות לכלול שימוש בשתלים, טלאים ומיקרו מחטים כדי להחדיר CAB LA ו/או ARV עם פעולה ארוכה אחרים. השילוב של כלי מניעה מבוססי ARV שמגנים מפני רכישת HIV עם חומרים מונעי הריון יעילים אטרקטיבי לאנשים שרוצים מניעת הריון ומניעת HIV. יוערך הפוטנציאל של שילובים של נוגדנים חד שבטיים למנוע HIV.

"אנו מכירים בכך שהוכחת היעילות של חומר חדש היא הצעד הראשון במסלול של מחקר קריטי", אמרה ד"ר אל-סאדר, החוקרת הראשית של HPTN, מנהלת ICAP ופרופסור לאפידמיולוגיה ורפואה באוניברסיטת קולומביה בניו יורק. "השגת השפעה מצריכה הגעה לאוכלוסיות מגוונות ומעורבות שלהן והשגת היענות גבוהה והתמדה בשיטות המניעה, ומחייבת את הצורך בשילוב של התערבויות ביו רפואיות עם התערבויות התנהגותיות ומבניות".

FHI 360, ארגון ללא רווח שעוסק בהתפתחות האדם, הוא ההנהלה ומרכז הפעילות של HPTN יותר מ-15 שנים וימשיך למלא תפקיד זה. FHI 360 נמצא בדרהאם, קרוליינה הצפונית.

"FHI 360 מחויב למאמצים למניעת HIV כשכולנו פועלים להפחית את השיעור של הידבקויות חדשות ב-HIV באוכלוסיות ברחבי העולם שנחשבות בסיכון גדול יותר", אמרה ד"ר נירופמה סיסטה, מנהלת ההנהלה ומרכז הפעילות ב-FHI 360.

אודות HPTN

רשת הניסויים למניעת HIV (HPTN) היא רשת שיתוף פעולה כלל עולמית של ניסויים  קליניים שמפגישה חוקרים, אנשי אתיקה, חברים בקהילה ושותפים אחרים כדי לפתח ולבדוק את הבטיחות והיעילות של התערבויות שמיועדות למנוע את הרכישה וההעברה של HIV. המכון הלאומי לאלרגיה ומחלות זיהומיות של ארה"ב, המכון הלאומי לבריאות הנפש של ארה"ב, משרד המנהל, המכון הלאומי לשימוש מזיק בסמים של ארה"ב והמכון הלאומי  לבריאות הילד והתפתחות האדם על שם יוניס קנדי שרייבר, כולם חלק מהמכונים הלאומיים לבריאות של ארה"ב, מממנים במשותף את HPTN. HPTN שיתף פעולה עם יותר מ-85 אתרים של ניסויים קליניים ב-19 מדינות כדי להעריך התערבויות ואסטרטגיות חדשות למניעת HIV באוכלוסיות עם נטל HIV לא פרופורציונלי. התוכנית המחקרית של HPTN -- יותר מ-50 ניסויים שנמשכים או הושלמו עם יותר מ-161,000 משתתפים שגויסו והוערכו -- מתמקדת בעיקר בגילוי כלים חדשים למניעת HIV והערכת אסטרטגיות משולבות, כולל התערבויות ביו רפואיות בשילוב עם התערבויות של הפחתת סיכונים התנהגותיים והתערבויות מבניות. למידע נוסף, בקרו בבקשה באתר hptn.org.

 

ליצירת קשר:

Eric Miller, +1.919.384.6465; emiller@fhi360.org 

 

 

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GLOBE NEWSWIRE