ניתוח ערמונית רובוטי: מה הרופא רואה

ד"ר דיוויד סמאדי, מומחה לכריתת ערמונית רובוטית, מראה לנו את מאחורי הקלעים של הניתוח להסרת הערמונית בשיטת SMART

 

ניו יורק -- קיבלת את ההחלטה לעבור כריתת ערמונית רדיקלית לטיפול בסרטן הערמונית שלך. קראת את היתרונות של ניתוח רובוטי, בחרת מנתח, ואפילו סיפרת את החדשות לחברים קרובים: "אני הולך לעבור ניתוח רובוטי". זה נשמע מרשים, אבל מה זה בדיוק אומר? למרות ההסברים ממנתח הערמונית שלך, זה טבעי שיש דברים לא ברורים לגבי הפרטים של הניתוח.

ד"ר דיוויד סמאדי, חדשן בכריתת ערמונית רובוטית, מאמין שהטיפול בסרטן הערמונית צריך להיות אחת ההחלטות המושכלות ביותר שגבר מקבל. אבל יש מטופלים שמקבלים את חידושי הרפואה מתוך אמונה בלבד. "זאת האחריות שלי להוכיח להם שניתוחים רובוטיים מספקים תוצאות", אומר ד"ר סמאדי, "להסביר איך בדיוק אני משתמש ברובוט כדי להסיר באופן בטוח ובהצלחה את הערמונית עם הסרטן שלהם".

ניתוח רובוטי הוא טיפול מועדף בסרטן הערמונית, במיוחד בגלל שהוא מאפשר לשמור על איכות החיים, כולל אונות מינית ושליטה על השתן אחרי סרטן הערמונית. שיטת SMART (טכניקה רובוטית מתקדמת שהותאמה ע"י ד"ר סמאדי) שפיתח ד"ר סמאדי מעלה את הניתוח ברמה אחרת. הוא משלב ניסיון בניתוחים מסורתיים ולפרוסקופיים עם שיטות רובוטיות קנייניות לקבלת תוצאות אופטימליות.

בראש ובראשונה ד"ר סמאדי אומר למטופלים שהרובוט לא מבצע את הניתוח. "המכשירים של הרובוט הם רק שלוחה של הידע והמיומנות של המנתח שלך. הרובוט לא הופך את המנתח לטוב יותר, הוא לא מקבל החלטות בחדר הניתוח והוא לא יכול להצליח באופן עצמאי", הוא מדגיש.

הגישה של ד"ר סמאדי לניתוחים הרובוטיים להסרת הערמונית ייחודית. ניתוחי SMART המותאמים אישית שלו הבטיחו הצלחה בהחלמה מסרטן הערמונית ואיכות חיים ליותר מארבעת אלפים מטופלים.

מה ד"ר סמאדי רואה: מבט מאחורי הרובוט וניתוח הערמונית בשיטת SMART

כשהוא יושב ליד הרובוט של המערכת לניתוחים דה וינצ'י, ד"ר סמאדי מבצע חמישה חתכים קטנים בבטן של המטופל ומחדיר את המכשירים של הרובוט. באמצעות הצג HD  התלת מימדי ומכשירי EndoWrist® של הרובוט, הוא בודק את הערמונית, שלפוחיות הזרע והאזור שמסביב ומחפש עדויות לסרטן. "אף בדיקה או הליך רפואי לא מראים לך את הגבול של הסרטן כמו ניתוח", הוא אומר. "עם אובדן דם כל כך מועט במהלך הניתוח הרובוטי, ההערכה הזאת אפילו טובה יותר מאשר באמצעות ניתוח מסורתי או לפרוסקופי".

הרובוט מתרגם כל תנועה של ד"ר סמאדי במיומנות מוטורית גבוהה מאוד כשהוא מסיר את הערמונית עם הסרטן מבפנים החוצה. בניתוחי SMART אין חיתוך מיותר של המחתלת התוך אגנית, צרורות העצבים וכלי הדם או סוגר השתן. הוא גם שינה את אופן הטיפול בווריד הגבי בכך שהוא לא תופר אותו לפני סוף הניתוח.

כל הניתוח נמשך פחות משלוש שעות וכל צעד מותאם אישית מבוצע מתוך מחשבה על התכלית. אחרי ניתוח SMART, הסרטן איננו, ה-PSA חוזר לאפס והתפקוד המיני והשליטה על השתן חוזרים תוך זמן קצר. בדרך הכלל המטופלים של ד"ר סמאדי משתחררים מבית החולים למרת היום וחוזרים לעבודה בתוך שבוע או שבועיים.

לד"ר סמאדי יש אתר שלם, http://il.smart-surgery.com/, המוקדש לפרטים על ניתוחי SMART ומידע נוסף אפשר למצוא באתר http://www.roboticoncology-il.com/robotic-surgery-faq/. "המטופלים לא חייבים להבין את כל הפרטים הטכניים המלאים של הניתוח, אבל לידע יש עוצמה", הוא מציין. באמצעות טיפול ייעודי אחרי הניתוח, רק בניתוחי SMART של ד"ר סמאדי 96 אחוזים מהמטופלים מחזירים את השליטה על השתן בתוך חודשיים- שלושה אחרי הניתוח ו-85 אחוזים מחזירים את האונות המינית תוך 12-24 חודשים.

ד"ר דיוויד סמאדי מבצע את ניתוחי SMART שלו במרכז הרפואי "הר סיני" בניו יורק שם הוא משמש סגן יו"ר המחלקת לאורולוגיה וראש היחידה לרובוטיקה וכירורגיה זעיר פולשנית.


קישורים קשורים:

http://www.roboticoncology-il.com/

http://www.roboticoncology.com

http://il.smart-surgery.com/ 
http://www.smart-surgery.com 

 

סרטוני וידיאו נבחרים:

 

SEX AFTER PROSTATE CANCER: A Candid Look
http://www.youtube.com/watch?v=s7I0Q7mGhE0&list=UUZvOHUgjV5EzAS-ZSOBeEGw&index=2&feature=plcp

PROSTATE CANCER NEWS - Prostate Surgery Takes a Team
http://www.youtube.com/watch?v=XjbYCGxRLz8&list=UUZvOHUgjV5EzAS-ZSOBeEGw&index=9&feature=plcp

SMART Surgery Testimonials - Dr Samadi - Robotic Prostatectomy
http://www.youtube.com/watch?v=tdXLp2kd5Sc&list=UUZvOHUgjV5EzAS-ZSOBeEGw&index=14&feature=plcp

PROSTATE CANCER NEWS: Better Survival Rates With Robotic SMART Surgery
http://www.youtube.com/watch?v=pwFoiVLc5UE&list=UUZvOHUgjV5EzAS-ZSOBeEGw&index=16&feature=plcp

 

ליצירת קשר

ד"ר דיוויד סמאדי

1-212-241-8779

טלפון בארץ: 057-9459279

מקור: http://www.il.smart-surgery.com/