Sight Diagnostics הישראלית מתרחבת למפרץ הפרסי באמצעות שותפות הפצה עם Phoenix Capital בראשות עבדאללה סעיד אל נבודה

 

 

Sight Diagnostics הישראלית מתרחבת למפרץ הפרסי באמצעות שותפות הפצה עם Phoenix Capital בראשות עבדאללה סעיד אל נבודה

שיתוף הפעולה עם Phoenix Capital יאפשר התקנת עשרות מכשירי Sight OLO במתקנים רפואיים ברחבי איחוד האמירויות, סעודיה ומדינות נוספות במפרץ הפרסי במהלך 2021

תל אביב, 9 בדצמבר 2020, (BUSINESS WIRE):

 

חברת Sight Diagnostics, שפיתחה מכשיר חדשני לביצוע בדיקת ספירת דם מלאה (Complete Blood Count) באופן מהיר, תוך שימוש בכמות מזערית של דם, מודיעה היום על שיתוף פעולה להפצה עם Phoenix Capital. כחלק מההסכם תתאפשר הרחבת טביעת הרגל של Sight במזרח התיכון. בהסתמך על שותפות ההפצה , Phoenix Capital וקבוצת אל נבודה עתידים לייצג את החברה הישראלית באמירויות, סעודיה ובשאר מדינות המפרץ ולהטמיע את מכשירי Sight OLO בבתי החולים והמרפאות במדינות השונות במהלך 2021. 

 

כיום, מרבית המרפאות הקהילתיות באיחוד האמירויות ומדינות ערב משתמשות בטכנולוגיות אבחון מהדור הקודם אשר דורשות מכונות גדולות ויקרות ואנשי מקצוע מיומנים. על כן, ישנה דרישה גוברת לאבחון POC מודרני במזרח התיכון ואפריקה, כאשר השוק צפוי להגיע ל -2.85 מיליארד דולר עד 2024.

 

כיום, מרבית המרפאות באיחוד האמירויות לא מחזיקות מכשיר לספירת דם, ונאלצות לשלוח דגימות דם למעבדה מרכזית, ותשובות הבדיקות מתקבלות בדרך כלל יום או יומיים לאחר מכן. לאור זאת, ישנה דרישה גוברת במרפאות במדינות המפרץ לבדיקות Point Of Care מהימנות המספקות תוצאות מיידיות, כאשר השוק צפוי להגיע ל- 2.85 מיליארד דולר עד 2024 והמכשירים הגדולים והיקרים של הדור הישן לא  מתאימות למשרד הרופא.

 

Sight OLO מאפשר אבחון דם מהיר, מדויק ונוח, מהוריד ואפילו מהאצבע, ומדווח תוצאות ספירת דם מלאה תוך דקות ספורות. מכשיר ה- OLO הוא קומפקטי, קל משקל, והתקנתנו מהירה ופשוטה. בשונה מכשירי ספירת דם מסורתיים, המכשיר אינו דורש ריאגנטים או בדיקות בקרת-איכות ידניות, מאפיין המקל משמעותית על מרפאות קטנות ומעבדות עצמאיות.

 

עבדאללה סעיד אל נבודה, יו"ר Phoenix Capital אמר: "בחרנו במכשיר ה- Sight OLO כי הוא מספק מענה נרחב לצרכים של לקוחותינו. משבר הקורונה חידד את חיוניותם של  אמצעי אבחון מהירים ומדויקים מחוץ למעבדה, בנקודות הקצה במרפאות הרופא, על מנת להעניק טיפול מהיר ומדוייק לכלל  מטופלי המרפאות". 

 

 Phoenix Capital תתחיל בחודש הקרוב את הטמעת מכשירי ה- Sight OLO בתשעת המרכזים הרפואיים שבבעלותה ברחבי איחוד האמירויות הערביות. במהלך השנה הבאה, Sight והקרן האמירתית ישלבו כוחות במטרה להרחיב את בסיס ההתקנות והשימוש במכשיר ה- OLO שאר מדינות המפרץ .

 

"אנו נחושים במטרתנו לאפשר גישה לאבחון מהיר, מדויק ונוח למגוון מדינות ברחבי העולם", אמר יוסי פולק, מנכ"ל ומייסד Sight Diagnostics. "אנו מצפים להתרחב לשוק חדש ומשמעותי בעזרת השותפות שלנו עם קרן פיניקס כדי לסייע במתן מענה לצרכים של מרפאות, בתי חולים ומתקני טיפול רפואיים אחרים שהושפעו מ-COVID-19".

 

שותפות הפצה זו מצטרפת לשותפות השקעות שהוכרזה לאחרונה בין  Phoenix Capital וקרן OurCrowd, אחד המשקיעים הוותיקים של Sight Diagnostics שהשתתף בסבב הגיוס האחרון של החברה שעמד על סך 71 מיליון דולר. ההסכם בין Sight לפיניקס קפיטל מסמל את הסכם נרמול היחסים בין ישראל ואיחוד האמירויות ומהווה צעד ראשון בתהליך החלפת משאבים, ידע וטכנולוגיה בין שני הצדדים. 

 

* מכשיר ה-Sight OLO אושר לשימוש באיחוד האמירויות, בעל תו תקן אירופאי CE לשימוש ב-Point of Care, ואישור FDA לשימוש ב- Moderate complexity laboratories.

 

אודות Sight Diagnostics

 

Sight Diagnostics נוסדה בשנת 2011 על ידי יוסי פולק ושותפיו. החברה שמה לה למטרה לשפר את מערכת הבריאות באמצעות הנגשה של בדיקות דם מדויקות וזמינות במינימום אי נוחות. החברה גייסה בחודש אוגוסט האחרון 71 מיליון דולר להמשך פיתוח המוצר. הטכנולוגיה של Sight, שפותחה במשך תשע שנות מחקר, כוללת חידושים פורצי דרך בתחומי ההנדסה, עיבוד התמונה, והבינה המלאכותית. המכשיר שפיתחה החברה לאחרונה, OLO, מבצע ספירת דם מלאה, בדיקת הדם השכיחה ביותר, בתוך דקות ספורות, באמצעות שתי טיפות דם בלבד מהאצבע או מהוריד. OLO מייצר גרסה דיגיטלית של דגימת הדם על ידי צילום של למעלה מ -1,000 תמונות מפורטות והאבחון נעשה בצורה אוטומטית ומתבסס על בינה מלאכותית. המכשיר קיבל אישור FDA בשנת 2019 וכיום נמכר ברחבי העולם. Parasight - המוצר הראשון שפיתחה Sight, משמש לאבחון מלריה בלמעלה מ- 20 מדינות ברחבי העולם. לחברה משרדים בבריטניה, ארה"ב וישראל. 

ליצירת קשר:

 Emma Baron
Senior Account Executive
VSC for Sight Diagnostics
sight@vsc.co

תמונות / מולטימדיה זמינות: https://www.businesswire.com/news/home/52345392/en

תוכן הודעה זו בשפת המקור, מהווה את הגרסה הרשמית והמהימנה היחידה של מסמך זה. תרגומים מסופקים למטרות נוחות בלבד ויש להצליבם מול המסמך בשפת המקור, המהווה את הגרסה היחידה של טקסט זה שהינה בעלת תוקף משפטי.

 

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית BUSINESS WIRE