אפשר להפחית פליטות הפחמן בצמנט עם CCS

 

אפשר להפחית פליטות הפחמן בצמנט עם CCS

תצלום מהאוויר של המפעל של ליי באדמונטון

 

מפעל הצמנט של ליי הנסון באדמונטון, אלברטה, קנדה

 

אדמונטון, אלברטה, 21 בינואר 2021, (GLOBE NEWSWIRE):

עתיד דל פחמן לצמנט מתקדם באמצעות חקר ישימות ייחודי כדי לבדוק לכידה ואחסון של פחמן (CCS) במפעל של ליי סמנט באדמונטון, אלברטה. מתוך הכרה בתפקיד החשוב שיש ל-CCS בקנה מידה גדול בהפחתת פליטות של גזי חממה, ליי סמנט, מרכז הידע הבינ"ל על CCS (מרכז הידע) וקבוצת Mitsubishi Heavy Industries (MHI) מתקדמים עם התכנון ההנדסי של חקר הישימות הזה של המערכת ללכידת פחמן של מפעל הצמנט.

לראשונה בתולדות תעשיית הצמנט בצפון אמריקה, חקר הישימות של CCS בליי בודק את יכולת הקיום של לכידת 90-95 אחוזים מהפחמן הדו חמצני (CO2) - 600,000 טון של CO2 בשנה לפי הערכות - מגז השריפה של מפעל הצמנט. המחקר הוא גם הראשון אצל כל אחד מהארגונים האלה בצפון אמריקה שמחויבים כולם לפעול באופן אקטיבי להשגת סילוק פחמן.

המחקר מגיע בשעה הנכונה כי תוכנית האקלים של קנדה שפורסמה לאחרונה מציינת ספציפית שהיא תפתח אסטרטגיית CCS מקיפה ותחקור אפשרויות אחרות כדי לעזור לשמור על התחרותיות הגלובלית של קנדה בתעשייה הצומחת הזאת.

עם הניסיון שנצבר באמצעות התכנון, הבנייה, ההפעלה והשיפורים/ שינויים לאחר מכן של מתקן ה-CCS SaskPower Boundary Dam 3 (מתקן BD3), מרכז הידע, יחד עם קבוצת MHI והעבודה המשותפת שלהם בחקר הישימות של CCS בשאנד, ממשיכים להיות בחזית הגלובלית של תהליכי הלכידה אחרי השריפה ורואים הזדמנות ל-CCS בתעשיות עם אחרי שריפה.

בגלל הדמיון הרב בגזי השריפה, אפשר להתאים את הניסיון שנרכש במתקן BD3 למגזר הצמנט עם הנחיה מבוססת ניסיון של מרכז הידע. חקר הישימות של CCS בליי יסתמך על תכנון הנדסי שמתאים את טכנולוגיית לכידת הפחמן שבבעלות Mitsubishi Heavy Industries Engineering (MHIENG), חלק מקבוצת MHI, שמכונה KM CDR ProcessTM ומותקנת ב-13 מפעלים מסחריים בעולם, לשילוב עם המפעל ומיפרטי הפלט של ליי, כמו מערכת לטיפול מוקדם בגזי שריפה ותהליך הלכידה והדחיסה של הפחמן.

הביקוש לצמנט עולה והמגזר מתקשה להפחית עוד את הפליטות, ולכן CCS בקנה מידה גדול יכול להיות הפתרון המוחלט להפחתת גזי חממה. חקר הישימות של CCS בליי חוקר את הערך שלו לתעשיית הצמנט, על ידי הכללת תכנונים הנדסיים, הערכת עלות וניתוח מעמיק של מקרים עסקיים.

ציטוטים

"התפתחויות ב-CCS בקנה מידה גדול בצמנט חשובות בהתקנה הרחבה יותר של מתקני CCS במגזרים שונים כדי שאנו, כאזרחים גלובליים, נוכל להשפיע באופן משמעותי על הפחתת הפליטות ברחבי העולם". -בת‘ (הרדי) וליאהו, סגנית נשיא לאסטרטגיה וקשרים עם בעלי עניין, מרכז הידע הבינ"ל על CCS.

"המסלול להשגת עולם ניטרלי מבחינת פחמן עד 2050 מחייב את היכולת לסלק פחמן במגזרים קשים להפחתה. על ידי חקירת ושחרור דרכים להרחבת טכנולוגיית לכידת הפחמן המוכחת שלנו לשווקים ויישומים חדשים, אנחנו יכולים להתמודד עם האתגר חזיתית". - יושיהירו שיראיווה, נשיא ומנכ"ל, Mitsubishi Heavy Industries America

"חקר הישימות של CCS הזה חיוני כדי להבין איך התעשייה שלנו יכולה להמשיך לעמוד בדרישות הייצור הגדלות, וגם לעמוד ביעדי האקלים החשובים באותה מידה. אנחנו גאים שיש לנו אפשרות להוביל שינוי גלובלי עם טכנולוגיה נקייה קריטית בתעשייה שלנו".
-יורג ניקסדורף, נשיא, ליי הנסון אזור קנדה

עובדות מהירות וקישורים

חקר הישימות של CCS בליי

סקירה על הפליטות של תעשיית הצמנט

אודות מרכז הידע הבינ"ל על CCS (מרכז הידע):

עם מנדט לקדם את ההבנה וההתקנה של CCS בקנה מידה גדול כדי להפחית פליטות גזי חממה בעולם, מרכז הידע מספק את הידע ליישום פרויקטי CCS בקנה מידה גדול וגם מיטוב CCS באמצעות בסיס הידע ממתקן ה-CCS המשולב במלואו Boundary Dam 3 והמחקר המקיף על CCS מהדור השני, שמוכר בשם חקר הישימות של CCS בשאנד. מרכז הידע, שפועל מאז 2016 בכפוף לניהול של מועצה עצמאית, הוקם על ידי BHP ו-SaskPower. למידע נוסף, בקרו בבקשה באתר https://ccsknowledge.com/.

אודות קבוצת Mitsubishi Heavy Industries:

קבוצת Mitsubishi Heavy Industries (MHI) היא מובילה גלובלית בהנדסה וייצור. עם יותר מ-80,000 עובדים שעובדים ביותר מ-300 חברות ברחבי העולם. קבוצת MHI היא כוח גלובלי חשוב במערכות אנרגיה, תעשייה ותשתית, ובתעשיות המטוסים הצבאיים והחלל. Mitsubishi Heavy Industries Engineering (MHIENG), יחד עם Kansai Electric Power Co., Inc. (KEPCO) התחילו את הפיתוח של Kansai Mitsubishi Carbon Dioxide Recovery KM CDR ProcessTM, טכנולוגיה ללכידת פחמן אחרי השריפה, ב-1990. נכון לנובמבר 2020, MHIENG סיפקה בסך הכל 13 מפעלים עם KM CDR ProcessTM, שהפכו אותה למובילה גלובלית בהתקנה של טכנולוגיות לכידת פחמן. שני מפעלים נוספים נמצאים עכשיו בבנייה. למידע נוסף, בקרו בבקשה באתר https://www.mhi.com/products/engineering/co2plants.html.

אודות ליי סמנט וליי הנסון:

מאז 1956 ליי סמנט היא חדשנית, שותפה ומשתפת פעולה בקידום תעשיית הצמנט והבטון, ותומכת בכלכלה של אלברטה. ליי סמנט היא חברה מסונפת של ליי הנסון, הפעילות בצפון אמריקה של HeidelbergCement. למידע נוסף, בקרו בבקשה באתר https://www.lehighhanson.com.

ליי הנסון היא חלק מ-HeidelbergCement, אחת היצרניות המשולבות הגדולות ביותר בעולם של חומרי ופתרונות בנייה, עם נתחי שוק מובילים באגרגטים, צמנט ובטון מובא. בסביבות 54,000 עובדים ביותר מ-3,000 מקומות ביותר מ-50 מדינות מספקים ביצועים פיננסיים ארוכי טווח באמצעות מצוינות תפעולית ופתיחות לשינויים. במרכז העשייה נמצאת האחריות לסביבה. כחלוצה במסלול לניטרליות פחמן, HeidelbergCement יוצרת פתרונות של חומרים עבור העתיד.

אודות Emissions Reduction Alberta (ERA):

במשך יותר מ-10 שנים ERA משקיעה את ההכנסות ממחיר הפחמן שמשולם על ידי פולטים סופיים גדולים כדי להאיץ את הפיתוח והאימוץ של פתרונות חדשניים של טכנולוגיות נקיות. מאז הקמתה של ERA ב-2009, היא הקצתה 616 מיליון דולר ל-186 פרויקטים בשווי של 4.55 מיליארד דולר שעוזרים להפחית גזי חממה, ליצור תעשיות תחרותיות ומובילים להזדמנויות עסקיות חדשות באלברטה. לפי ההערכות הפרויקטים האלה יניבו הפחתה מיצרפית של 35 מיליון טון של CO₂ עד 2030. למידע נוסף, בקרו בבקשה באתר https://eralberta.ca/.

קשרי מדיה:

 

International CCS Knowledge Centre
Jodi Woollam
Head of Communications & Media Relations
jwoollam@ccsknowledge.com
T: +1-306-565-5956 / M: +1-306-520-3710

ccsknowledge.com
@CCSKnowledge

Mitsubishi Heavy Industries Group
mediacontact_global@mhi.co.jp

Lehigh Hanson
Jeff Sieg
Director, Corporate Communications
972-653-6011
jeff.sieg@lehighhanson.com

תמונת יח"צ מצורפת כאן:

https://www.globenewswire.com/NewsRoom/AttachmentNg/b4540ab2-8b97-40d5-a10b-4ee2b47697d6

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GLOBE NEWSWIRE