נטג'טס משקיעה בווייסטפיול, מתחייבת לקנות 100 מיליון גלונים של דלק מטוסים בר קיימא בעשר השנים הבאות

 נטג‘טס משקיעה בווייסטפיול, מתחייבת לקנות 100 מיליון גלונים של דלק מטוסים בר קיימא בעשר השנים הבאות

חברת המטוסים הפרטיים הכי גדולה בעולם קונה החזקה בהפקה של SAF

 

קולומבוס, אוהיו, 4 בפברואר 2021, (GLOBE NEWSWIRE) :

 

NetJets הודיעה היום שהיא ביצעה השקעה גדולה ב-WasteFuel, חברת מפסולת לדלק מהדור הבא שמטרתה להפוך פסולת מטמנות לדלק מטוסים בר קיימא (SAF), והיא חברת התעופה הפרטית הראשונה שקונה החזקה בהפקה של דלק מטוסים בר קיימא. נטג‘טס גם תרכוש כמות מינימלית של 100 מיליון גלונים מה-SAF של ווייסטפיול בעשר השנים הבאות.

נטג‘טס ו-ווייסטפיול נמצאות בשלבים המוקדמים של פיתוח מפעל במנילה, הפיליפינים שאמור להיפתח ב-2025, בשותפות עם מפתחת התשתיות המובילה פריים אינפרה. את הדלק ייבאו ללוס אנג‘לס ויפיצו דרך רשת הפעילות של נטג‘טס.

"כמובילה בתעופה הפרטית, נטג‘טס השקיעה הרבה בקידום הקיימות בענף. אחרי השקת תוכנית הקיימות הגלובלית המורחבת שלנו בשנה שעברה, ההזדמנות להשקיע בהפקה של SAF עם ווייסטפיול הייתה הצעד הטבעי הבא", אמר בראד פרל, סגן נשיא ביצועי לשירותים מנהליים. "בית הזיקוק הביולוגי מתמודד עם שתי הבעיות הסביבתיות של משבר הפסולת הגלובלי ודלק בר קיימא, ואנחנו נרגשים לעשות את הצעד הזה לשיפור הנגישות ל-SAF בענף התעופה".

במלוא התפוקה, בית הזיקוק הביולוגי ימיר מיליון טונות של אשפה עירונית ל-30 מיליון גלונים של SAF בשנה. תוך שימוש בטכנולוגיות הכי יעילות שקיימות, ווייסטפיול תפיק דלקים שנשרפים תוך הפחתה של לפחות 80 אחוז בפחמן בהשוואה לדלקי מטוסים המבוססים על דלקים פוסיליים. ל-SAF של ווייסטפיול יש עוצמת פחמן (C.I.) של 0 בהשוואה ל-C.I. ממוצע של 41 אצל SAFs חלופיים וקו בסיס של 89.4 בדלק למטוסים לא מתחדש.

בכל העולם, מטמנות הן המקור השלישי בגודלו של מתאן שמופק על ידי פעילות אנושית, ומהוות בערך 11 אחוז מהפליטות הגלובליות המוערכות של מתאן. מתאן הוא גז חממה רב עוצמה - חזק יותר בערך פי 28 מפחמן דו חמצני בחימום כדור הארץ, במחזור זמן של 100 שנה, וחזק יותר בערך פי 80 על פני 20 שנה.

"הפסולת שלנו יכולה להיות הדלק שלנו", אמר טרבור נילסון, יו"ר ומנכ"ל ווייסטפיול. "השותפות שלנו עם נטג‘טס ופריים אינפרה היא תחילתו של עידן חדש נועז בטיסות - תחילתה של העבודה הקשה של הפיכת התעופה לבת קיימא באמת".

"אסטרטגיית ההשקעה הליבתית של פריים אינפרה מתמקדת בתשתיות שהן רלבנטיות מבחינה חברתית ובנות קיימא, תוך עבודה משותפת עם קהילות מארחות. ניהול פסולת מוצקה היא עדיין בעיה גדולה בפיליפינים, במיוחד באזורים עירוניים כמו מטרו מנילה, שיוצרת בסביבות 10,000 טונות של זבל כל יום. לבית זיקוק ביולוגי שימיר פסולת מוצקה ל-SAF תהיה השפעה גדולה על הפחתת פסולת מוצקה והסכנות הסביבתיות והבריאותיות שנובעות ממנה, פליטות של מטמנות והשימוש בדלקים פוסיליים. כבונוס נוסף, הוא ייצור עבודה לקהילה המקומית", אמר גויאמה לוסי, נשיא פריים אינפרה.

משקיעים אחרים בווייסטפיול הם i(x) investments, Guy Oseary ופריים אינפרה.

במבט מעבר למנילה, לנטג‘טס ו-ווייסטפיול גם יש תוכניות לפתח עוד ארבעה בתי זיקוק ביולוגיים בשנים הקרובות. השותפות הזאת באה בעקבות ההשקה של תוכנית הקיימות הגלובלית המורחבת של נטג‘טס באוקטובר 2020, שנתנה עדיפות למחויבות לדלק בר קיימא, אחריות תאגידית והשתתפות של הצרכנים. כדי לעקוב אחרי ההתקדמות של נטג‘טס בקיימות, בקרו באתר https://www.netjets.com/en-us/sustainability.

אודות נטג‘טס

NetJets Inc. נטג‘טס, חברה של ברקשייר האתאוויי, היא המובילה העולמית בתעופה פרטית. לפני יותר מ-50 שנה, הקמנו את החברה הראשונה בעולם לטיסות שכר וניהול של מטוסי מנהלים. המשכנו והיינו חלוצים בבעלות משותפת על מטוסים - שמציעה את היתרונות של בעלות על מטוס מנהלים בלי האחריות. כיום אנחנו ממשיכים לחדש מתא הטייס ותא הנוסעים ועד לבטיחות ונגישות. כבעלים והמפעילה של צי מטוסי המנהלים כי גדול ומגוון בעולם, נטג‘טס מעסיקה רק את הטייסים הכי מנוסים ומומחים ובטיחות היא העדיפות הראשונה והכי גבוהה שלנו. המגוון המלא של אפשרויות התעופה שלנו עוזר לאנשים ועסקים לעשות יותר ולהפסיד פחות באמצעות מותגי השירות NetJets®, Executive Jet Management® ו-Marquis Jet Card® בצפון אמריקה ואירופה. למידע נוסף על חברת התעופה הכי מהימנה ואמינה בעולם, בקרו בבקשה באתר netjets.com.

אודות ווייסטפיול

WasteFuel ווייסטפיול היא חברת מפסולת לדלק מהדור הבא שמשתמשת בטכנולוגיה מוכחת כדי לטפל במצב החירום האקלימי ולחולל מהפיכה בניידות. עם התמקדות התחלתית בתעופה, ווייסטפיול משתמשת בטכנולוגיה מוכחת שממירה אשפה עירונית לביו דלק ברמת תעופה בהפחתה של 80% בפחמן יחסית לדלק מטוסים המבוסס על דלקים פוסיליים. למידע נוסף, בקרו בבקשה באתר www.wastefuel.com.

אודות פרימה אינפרה

Prime Infra פרימה אינפרה, זרוע תשתיות הליבה של המיליארדר הפיליפיני אנריקה ק. רזון הבן, עוסקת בעסקי הפיתוח, תכנון, ניהול והפעלה של נכסי תשתיות חשובים שמאפשרים לספק שירותים חיוניים לקהילות בשווקים מתפתחים בכל העולם. כיום נכסי התשתיות שלנו כוללים אנרגיה מתחדשת ובר קיימא, מים ובנייה, אבל בקרוב יתרחבו לענפים נוספים, תוך גיוון נוסף של התיק שלנו ושיפור השירותים שלנו והמחויבות לקהילות שונות ברחבי העולם. למידע נוסף, בקרו בבקשה באתר www.primeinfra.ph.

 

קובץ מצורף: Waste_Fuel_Instagram

למידע נוסף:

NetJets PR Team
NetJets
pressnetjets@hlgrp.com

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GLOBE NEWSWIRE