דוח דוחק בארה"ב להתחייב מחדש למנוע הפצת נשק גרעיני

 

דוח דוחק בארה"ב להתחייב מחדש למנוע הפצת נשק גרעיני

 

שיקגו, 10 בפברואר 2021, (GLOBE NEWSWIRE) :

דוח חדש של כוח משימה בראשות צ‘אק הייגל, מלקולם ריפקינד וקווין ראד שכונס על ידי המועצה לעניינים גלובליים של שיקגו, טוען שהשחיקה של הבריתות של ארה"ב וסביבה ביטחונית שמשתנה במהירות החלו להעמיד בסימן שאלה את ערבויות הביטחון הגרעיני של אמריקה ומאיימות על יכולת הקיום בטווח הארוך של משטר אי הפצת הנשק הגרעיני בן 50 השנים. הדוח מציע המלצות ספציפיות ומסגרת שתבטיח שבני הברית של אמריקה ימשיכו לחוש בטוחים מבלי שיצטרכו נשק גרעיני משלהן.

"בהיעדר המנהיגות של ארה"ב בארבע השנים האחרונות, בני הברית שלנו שואלים שאלות על האמינות של הערבות הגרעינית האמריקנית", אמר מנהל הפרויקט איבו דאלדר, לשעבר שגריר ארה"ב בנאט"ו ונשיא המועצה לעניינים גלובליים של שיקגו. "שינוי הממשל לבדו כנראה לא יספיק כדי ליצור מחדש את האמינות של ארה"ב. ארצות הברית חייבת לעשות את כל שביכולתה כדי לעבוד עם בני הברית שלה ולבנות מחדש את האמון במסגרת המשותפת שלהם להגנה קולקטיבית".

"חידוש המחויבות לבני הברית של אמריקה מחייב את חידוש המחויבות להרתעה גרעינית", אמר הייגל, לשעבר שר ההגנה של ארה"ב. "הנשיא ביידן חייב לאשר מחדש את מחויבויות הביטחון של אמריקה, לשנות החלטות שפגעו בקשרים שלנו ולשאת ולתת על הסכמים הוגנים שיבטיחו שארה"ב תוכל להחזיק כוחות באירופה ואסיה".

הדוח, Preventing Nuclear Proliferation and Reassuring America’s Allies, הוא תוצר של כוח המשימה לבני הברית של ארה"ב וההפצה של נשק גרעיני, קבוצה של 16 שרי חוץ והגנה לשעבר מארה"ב, אירופה ואסיה ויועצים אחרים לביטחון לאומי והגנה שעובדים ביחד 12 חודשים כדי לפתח המלצות ספציפיות.

ההמלצות של כוח המשימה כוללות:

"השאיפות של סין מהוות איום על האקלים הביטחוני, אבל סין היא חלק חיוני מהשיח", אמר ראד, לשעבר ראש ממשלת אוסטרליה. "הצעדים הראשונים האלה יכולים לחולל שינוי משמעותי בהרגעת החששות של בני הברית ותיאום פעילות ההרתעה".

"לבריטניה וצרפת יש תפקיד קריטי למלא בסיוע לאירופה לבנות את המימד הגרעיני בפעילות ההגנה והביטחון שלה", אמר ריפקינד, לשעבר שר החוץ ושר ההגנה של בריטניה. "בכך שיכירו שהביטחון והאינטרסים החיוניים של אירופה קשורים באופן בלתי ניתן להפרדה, שתי המדינות יכולות להתחיל לפתח יכולת הרתעה גרעינית חזקה שמוכוונת לאירופה".

בנוסף ליושבי הראש המשותפים, חברי כוח המשימה הם:

חברי כוח המשימה

יושבי הראש המשותפים של כוח המשימה ומנהל הפרויקט זמינים לראיונות לפי בקשה. כדי לתאם, התקשרו עם media@thechicagocouncil.org.

 

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GLOBE NEWSWIRE