בית משפט לערעורים מעניק ניצחון חשוב לטרימקס על וויקפייר

 

 

בית משפט לערעורים מעניק ניצחון חשוב לטרימקס על וויקפייר

 

בית המשפט לערעורים של המחוז החמישי פרסם פסיקה מוחלטת שטרימקס מדיה לא ביצעה הפרת חוק נגד Wickfire, L.L.C., והכיר בקביעה של חבר מושבעים שוויקפייר במתכוון הפריעה לעסקים של טרימקס

 

 

דאלאס, 4 במרץ 2021, (GLOBE NEWSWIRE) :

 

אחרי התדיינות משפטית של כמה שנים, טרימקס ניצחה את וויקפייר.

 

ב-26 בפברואר 2021 בית משפט לערעורים פרסם פסיקה חשובה ביותר שאין לוויקפייר Wickfire  שום הוכחה שתומכת בטענות שלה נגד טרימקס TriMax. ההחלטה התקבלה בבית המשפט הפדרלי לערעורים של המחוז החמישי, תיק מספר 17-3043040. הפסיקה של בית המשפט לערעורים ביטלה את כל הפיצויים הכספיים שנפסקו קודם לוויקפייר.

 

התביעה המשפטית, במקור בפני האזור המערבי של טקסס, תיק מספר 14-CV-34, התרכזה סביב Google AdWords Auctions, פלטפורמה מקוונת של מכירות פומביות שבה חברות כמו טרימקס ו-וויקפייר מתחרות על שטחי פרסום. וויקפייר טענה טענות רבות נגד טרימקס, אבל לגבי כל אחת מהן וויקפייר בסופו של דבר נכשלה:

 

טרימקס הגישה את הערעור שלה שהצליח אחרי פסק דין של בית משפט נמוך יותר, שבו בית המשפט באופן שגוי פסק 2.3 מיליון דולר לוויקפייר. משום שלוויקפייר לא היו שום ראיות שיתמכו בטענות שלה, בית המשפט לערעורים ביטל את פסק הדין, ביטל את הפסיקה והורה לבית המשפט קמא לפרסם פסק דין חדש. על סמך ההחלטה של בית המשפט לערעורים, בפסק הדין החדש לא ייפסק כלום לוויקפייר.

 

באותה תביעה משפטית, חבר המשפטים קבע קודם ש-Wickfire LLC והבעלים המשותפים שלה, צ‘ט הול וג‘ון בראון, הפריעו בכוונה לעסקים של טרימקס מדיה. טרימקס טענה שוויקפייר הפריעה בכוונה לחוזים של טרימקס על ידי (1) תשלום שוחד לנציגים של סוחרים בתמורה להסכמים בלעדיים; (2) התחזות לטרימקס על ידי פרסום מודעות לא מאושרות שגנבו קופי ממודעות של טרימקס וכללו מידע מזהה אחר של טרימקס; (3) הקלקה שוב ושוב על מודעות של טרימקס כדי להגדיל באופן מלאכותי את העלויות של טרימקס (ידוע בשם "הונאת הקלקות"); (4) השתמשו בתוכנה אוטומטית כדי לבצע מניפולציות במערכת המכירות הפומביות של גוגל ("ידוע בשם "שיבוש בידים").

 

טרימקס הציגה לחבר המושבעים הוכחות שוויקפייר הושעתה מיותר מ-200 חשבונות גוגל, הפרה תנאי סוחרים, והשתמשה בסוכנים ובאי כוח מזויפים של משתמשים כדי להסתיר את הזהות שלה. חבר המושבעים גם ראה הוכחות שגוגל התייחסה לוויקפייר בתור "נוכלים ידועים" ושוויקפייר רשמה את שם הדומיין "GoogleClickFraud.com".

 

טרימקס גם הציגה הוכחות לגבי השמדת ראיות של וויקפייר. נודע לטרימקס שבזמן ההתדיינות המשפטית, וויקפייר מחקה את כל הנתונים מהמחשב הנייד של מנהל הטכנולוגיות הראשי שלה ג‘ון בראון ולאחר מכן לא גילתה את המידע הזה לטרימקס או לבית המשפט. אחרי שטרימקס חשפה את ההשמדה, וויקפייר טענה שזה היה נחוץ, כי המחשב נגנב בפריצה לבית. אבל הדוח של המשטרה - שטרימקס השיגה באופן עצמאי אחרי שוויקפייר לא המציאה עותק - סתר את הסיפור של וויקפייר כי לא הוזכר בו שום דבר על מחשב נייד שנגנב לכאורה.

 

בעוד שחבר המושבעים שמע הוכחות נרחבות על ההתנהלות של וויקפייר כולל ההפרעה המכוונת של וויקפייר נגד טרימקס (שחבר המושבעים קבע שהתרחשה), ההגשה של חלק מהראיות הכי מוחצות נמנעה. לדוגמה, חבר המושבעים לא הורשה לראות את:

 

למרות הקביעה של המושבעים נגד וויקפייר, צ‘ט הול וג‘ון בראון על הפרעה בכוונה לעסקים של טרימקס, לא נפסקו פיצויים נגד וויקפייר. הפסיקה של בית המשפט לערעורים, עם זאת, לא נגעה בקביעה של המושבעים שוויקפייר, הול ובראון ביצעו את ההפרעה בכוונה מלכתחילה.

 

הפסיקה של בית המשפט לערעורים כללה חוות דעת של 21 עמודים, בהחלטה פה אחד של שלושה שופטים מחוזיים ונכתבה על ידי ראש הרכב השופטים פריסילה אוון מבית המשפט הפדרלי לערעורים של המחוז החמישי. את טרימקס ייצגו עורכי הדין סידני ק. פאוול מחברת עורכי הדין Sidney Powell PC ובארי מ. גולדן מחברת עורכי הדין Egan Nelson LLP.

 

מנכ"לית טרימקס לורה וודראף אמרה: "אחרי כל כך הרבה שנים של התדיינות משפטית, טרימקס זוכתה לחלוטין. אנחנו שמחים על התוצאה אבל בהחלט לא מופתעים ממנה. אנחנו רק מקווים שהפסיקה הזאת תמנע מוויקפייר להעלות עוד טענות חסרות בסיס נגד מתחרה לגיטימית. עם זאת, אנחנו עדיין מאוכזבים מכך שגוגל והרשתות אפשרו לוויקפייר להפריע בכוונה לעסקים שלנו מלכתחילה. למרות זאת, על סמך הפסיקה של חבר המושבעים שוויקפייר הפריעה בכוונה לעסקים של טרימקס -- קביעה שלא בוטלה -- אנחנו מקווים עכשיו שטקטיקות כמו שוחד, התחזות למתחרים, הונאות הקלקה ושיבוש בידים לא ייסבלו יותר בענף הפרסום המקוון".

 

אודות טרימקס מדיה:

 

טרימקס מדיה TriMax Media - שהוקמה ב-2003 היא סוכנות שיווק דיגיטלי שמתמחה בשיווק במנועי חיפוש מבוסס ביצועים. טרימקס הייתה חברה במועצת המחקר של המפרסמים של גוגל הראשונה והייתה מאחת מהחברות הראשונות שהפיקו יותר ממיליון לידים ללקוחות שלה באמצעות Google AdWords. הסוכנות מתמקדת ביצירת קמפיינים מאוד יעילים במנועי חיפוש ופיתוח קשרים מוצלחים ארוכי טווח עם הלקוחות שלה.

 

ליצירת קשר ושאלות צרו קשר עם:

Barry M. Golden
Egan Nelson LLP
214.893.9034
barry.golden@egannelson.com

 

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GLOBE NEWSWIRE