אופטיפולס מודיעה על הגילוי של סוג חדש של לייזר שעשוי להחליף את גלי המיקרו

אופטיפולס מודיעה על הגילוי של סוג חדש של לייזר שעשוי להחליף את גלי המיקרו

 

 

אלבוקרקי, ניו מכסיקו, 5 במרץ 2021, (BUSINESS WIRE) :

 

אופטיפולס OptiPulse גילתה מקור חדש של אור ששולח פוטונים בלתי נראים בטוחים לעיניים באופן אלחוטי מבניין או עמוד אחד לאחר במהירות של 10Gbps באמצעות אב הטיפוס השלישי שלה. מקור האור הוא שבב זעיר שהייצור שלו עולה בערך דולר בכמויות גדולות והוא נבדק ללא שגיאות במהירות של 25Gbps, שמשמעה שהאור נדלק ונכבה 25 מיליארד פעמים בשנייה כדי לשלוח נתונים על גבי קרן מסוג "לייזר" של אור בלתי נראה. החברה תכננה ופיתחה את שבב המוליך למחצה המורכב, וייצרה אותו במפעל שבבים מסחרי. השבבים הותקנו באב טיפוס שלישי מסוג "משקפת" שמחקה קישור של תשתית אלחוטית. החברה מפתחת מוצרים שמשתמשים בשבב הזה.

 

אופטיפולס מנסה להוכיח שאור טוב יותר מגלי מיקרו לשליחת נתונים אלחוטיים במהירות גבוהה. אב הטיפוס המודגם שלה מבניין אחד לאחר במהירות של 10Gbps בכל כיוון היה צעד גדול אל המטרה הזאת. החיבורים משתמשים באור בלתי נראה באורך גל דומה לאור האינפרה אדום של שלט הטלוויזיה. המערכות שהודגמו עם העלאה והורדה במהירות של 10Gbps יכולות להפחית את העלות ולהגביר את הביצועים של החיבורים האלה. אב הטיפוס השלישי השתמש בפחות מרבע מהאנרגיה שמשתמש חיבור גלי מיקרו טיפוסי לביט שנשלח. שני הגורמים האלה ביחד עשויים בסופו של דבר להוביל להפחתה משמעותית בשימוש באנרגיה בכל העולם אפילו כשהביקוש לרוחב פס גדל.

 

היעד הראשון של אופטיפולס הוא ליצור חיבורי תשתית שיכולים "להתחבר לתוך" מערכות תשתית קיימות כדי לשדרג את המערכות האלה לביצועים טובים יותר. יהיה פיתוח מקביל לעמוד חכם שמוברג למקומו ומייד מתחבר לעמודים שסביבו במרחק של כארבעה רחובות. העמודים החכמים האלה יוכלו להפיץ חיבורי Gbps עם השהיה קצרה לבתים ועסקים בעלות מאוד נמוכה.

 

המייסד ג‘ון ג‘וזף מאמין שהדרך למנוע השתלטות על העבודה בזאת היא שהציבור יממן ויפקח על הפיתוח שלה. החברה התחילה בקמפיין מימון המונים דרך WeFunder שבו הציבור יכול להשקיע אפילו רק $100. https://wefunder.com/optipulse

 

גלריית תמונות/ מולטימדיה זמינה: https://www.businesswire.com/news/home/52391155/en

 

אנשי קשר

John Joseph CEO OptiPulse
480-652-0717
jjoseph@optipulse.com
https://optipulse.com

 

מקור:  OptiPulse