אנדוצ'ויס מרחיבה את קו המוצרים עם אנדוסקופ מהפכני באמצעות מיזוג עם פיר מדיקל

 סקויה קפיטל מובילה סבב של 43 מיליון דולר למימון העסקה

אלפרטה, ג'ורג'יה וקיסריה, ישראל, 5 בינואר 2013 (Marketwire):

 EndoChoice, Inc., חברת פלטפורמה טכנולוגית המתמקדת באנדוסקופיה של דרכי העיכול (גסטרואנתרולוגיה), הודיעה היום שתתמזג עם פיר מדיקל בע"מ, חברה פרטית ישראלית המפתחת טכנולוגיה אנדוסקופית חדשנית. החברה המאוחדת תפעל תחת השם אנדוצ'ויס והמטה שלה יהיה באלפרטה, ג'ורג'יה, כשמרכז המו"פ יהיה בישראל.

אנדוצ'ויס הודיעה גם שסגרה סבב לגיוס מימון בסך 43 מיליון דולר בהובלת סקויה קפיטל והמשקיעים הקיימים שלה כדי לממן את הצמיחה החזויה.

פיר מדיקל פיתחה מערכת וידאו ואנדוסקופ ספקטרום מלא™ קנייניים שמרחיבים מאוד את שדה הראייה במהלך אנדוסקופיה וקולונוסקופיה, ועוזרים לגסטרואנטרולוגים לזהות יותר פוליפיים סרטניים ונגעים לא תקינים. לאנדוסקופים הרגילים יש שדה ראייה של 170 מעלות. אנדוסקופ ספקטרום מלא™ מאפשר שדה ראייה של עד 330 מעלות שהופך אותו לכלי אבחון הרבה יותר יעיל.

מרק גילרית, המייסד והמנכ"ל של אנדוצ'ויס, אמר: "ידוע שאנו מפספסים 25 עד 40 אחוזים מהפוליפים בקולונוסקופיה. אנדוסקופים רגילים הם כמו לנהוג במכונית בלי חלונות בצדדים -- אתם יכולים לתאר לעצמכם את כל הדברים שמפספסים? אנדוסקופ ספקטרום מלא™ מספק את החלונות הצדדיים לקבלת שדה ראייה מלא וזה הבדל עצום. הטכנולוגיה הזאת תציל חיי אדם".

אבי לוי, המייסד והמנכ"ל של פיר מדיקל אמר: "נמשכנו לאנדוצ'ויס משום שהם שותפים ללהט שלנו לשרת ולספק לרופאים הגסטרואנטרולוגים טכנולוגיה חדשה שמשפרת את הטיפול בחולים. אנו שמחים שחברת המדטק הכי צומחת בארצות הברית תציע עכשיו את האנדוסקופ החדיש ביותר בעולם. אנו מצפים להתבסס על הפלטפורמה ובסיס הלקוחות המבוסס של אנדוצ'ויס ולפעול ביחד כדי למסחר את הטכנולוגיה פורצת הדרך הזאת".

"התרשמנו מאוד מצוות המו"פ בישראל. היכולות והתובנות שלהם יזינו את הצמיחה העתידית של אנדוצ'ויס עוד שנים רבות כשנמשיך לבנות חברת פלטפורמה נהדרת", אמר גילרית.

אנדוסקופ הספקטרום המלא™ לא זמין עדיין למכירה, למרות שקיבל תו תקן אירופאי CE, אישור ISO 13475 ואישור FDA 510(k).

אודות אנדוצ'ויס

אנדוצ'ויס, חברת פלטפורמה טכנולוגית, מספקת מכשירים, אמצעי אבחון, בקרת זיהומים ודימות למומחים המטפלים בתחום רחב של מחלות קיבה ומעיים. לאנדוצ'ויס יש כיום יותר מ-2,500 לקוחות והפצה ב-34 מדינות ברחבי העולם, וזכתה לאחרונה זאת השנה השלישית ברציפות בהכרה כאחת החברות הצומחות ביותר בארה"ב על ידי Inc. Magazine. למידע נוסף, בקרו באתר: www.endochoice.com

איש קשר:
סקוט פרייזר
סגן נשיא גלובלי
770-682-8700
PR@EndoChoice.com

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית Marketwire