פירסט סולר מאריכה ומרחיבה את ההסכם לשיתוף פעולה ורישוי עם אינטרמולקולר

התוכנית מתמקדת בהגדלת נצילות ההמרה מעבר למפת הדרכים של פירסט סולר שהוכרזה בעבר באמצעות ניצול הפלטפורמה HPC של אינטרמולקולר

 

סן חוזה, קליפורניה וטמפי, אריזונה, 7 בינואר 2013 (GLOBE NEWSWIRE) –

 

Intermolecular, Inc. (Nasdaq:IMI) ו-First Solar, Inc. (Nasdaq:FSLR) הודיעו היום על התקשרות בהסכם לשיתוף פעולה ורישוי לשנתיים שמתמקד בהגדלה נוספת של נצילות ההמרה של טכנולוגית התאים הסולריים באמצעות קדמיום- טלוריד (ק"ט) של פירסט סולר. במסגרת תוכנית הפיתוח המשותפת החדשה, החוקרים של פירסט סולר ואינטרמולקולר יעבדו יחד כדי לפתח גישות משבשות חדשות להגדלת הביצועים של טכנולוגית התאים הסולריים באמצעות ק"ט תוך שימוש ב-HPC, הפלטפורמה הקניינית של אינטרמולקולר. התוכנית מתמקדת בהגדלה משמעותית של נצילות ההמרה של המודול של פירסט סולר מעבר למפת הדרכים שהוכרזה בעבר.

 

"אנו נלהבים להאריך ולהעמיק את שיתוף הפעולה שלנו עם אינטרמולקולר. הגישה הקומבינטורית לסינון חומרים ותהליכים נראית מבטיחה להגדלת יכולות המחקר והפיתוח של פירסט סולר בטכנולוגיה סולרית באמצעות ק"ט שהן כבר עכשיו המובילות בעולם, ותאפשר ביצועים טובים יותר וזמני הגעה לשוק מהירים יותר", אמר רפי גרבדיאן, סמנכ"ל הטכנולוגיות של פירסט סולר. "התוכנית הזאת מתמקדת בהתפתחויות משבשות בביצועי המודול שלנו שיתווספו למפת הדרכים הנוכחית שלנו. אנו בטוחים שהפעילות הזאת תישא פירות בשנים הקרובות, ויחד עם התפתחויות המו"פ האחרות שלנו תרחיב את המובילות שלנו בטכנולוגיה הפוטו-וולטאית ותגדיל עוד יותר את הערך עבור תחנות הכוח שהן לקוחותינו".

 

סנדיפ ניג'האוואן, סגן נשיא ומנהל כללי של קבוצת האנרגיה הנקייה של אינטרמולקולר, אמר: "אנו נלהבים מהשותפות עם פירסט סולר, מובילה גלובלית בטכנולוגיה ומערכות פוטו-וולטאיות עם שכבה דקה. ההארכה וההרחבה של שיתוף הפעולה עם פירסט סולר אחרי העבודה הצמודה איתם בשנה האחרונה נותנות תוקף רב להצעת הערך שלנו. אנו מצפים לעבודה הצמודה עם פירסט סולר כדי להגדיל עוד יותר את נצילות ההמרה של התאים הסולריים באמצעות ק"ט על ידי ניצול פלטפורמה ויכולות ה-HPC שלנו".

 

המשימה של אינטרמולקולר היא לשפר את היעילות של המו"פ בתעשיות המוליכים למחצה והאנרגיה הנקייה באמצעות שיתופי פעולה שבהם משתמשים בפלטפורמת HPC שלה, המאפשרת לבצע ניסויי מו"פ במהירויות של עד פי 100 מהשיטות המסורתיות.

 

מידע צופה פני עתיד

 

מידע בהודעה לעיתונות הזאת שאינו מידע של עובדות היסטוריות  הוא מידע צופה פני עתיד. מידע צופה פני עתיד כפוף להוראות "חוף מבטחים" (Safe Harbor) שלPrivate Securities Litigation Reform Act של 1995. מידע צופה פני עתיד בהודעה לעיתונות זאת מתייחס, אך לא רק, לציפיות של החברה להגדלת הכנסות הקשורה לטכנולוגיה שמנצלים. מידע צופה פני עתיד נתון לסיכונים ואי ודאויות שיכולים לגרום לכך שהתוצאות בפועל יהיו שונות באופן משמעותי מהציפיות, כולל אך לא רק הסיכונים המפורטים מעת לעת תחת הכותרת "גורמי סיכון" בדוח של החברה על גבי טופס K-10 לשנת הכספים 2011 והדוחות שאחריו על טופס Q-10 לשנת הכספים 2012. החברה מתנערת מכל כוונה או התחייבות לעדכן או לשנות מידע צופה פני עתיד כלשהו , בין אם כתוצאה ממידע חדש, אירועים עתידיים או מכל סיבה אחרת.

 

אודות Intermolecular, Inc.

 

אינטרמולקולר פיתחה גישה קניינית להאצת מחקר ופיתוח, חדשנות וזמן הגעה לשוק עבור תעשיות המוליכים למחצה והאנרגיות הנקיות. הגישה כוללת את הפלטפורמה הקניינית שלה High Productivity Combinatorial (HPC(TM)), יחד עם הצוות הרב תחומי שלה. באמצעות תוכניות פיתוח משותפות בתשלום עם לקוחותיה, אינטרמולקולר מפתחת טכנולוגיות קניינית וקניין רוחני ללקוחותיה המתמקדים בחומרים מתקדמים, תהליכים, שילוב וארכיטקטורות של מכשירים. אינטרמולקולר נוסדה ב-2004 והמרכז שלה בסן חוזה, קליפורניה. "אינטרמולקולר" והלוגו של אינטרמולקולר הם סימני מסחר רשומים. "HPC" הוא סימן מסחר של .Intermolecular, Inc. כל הזכויות שמורות. למידע נוסף: www.intermolecular.com

 

הלוגו של Intermolecular, Inc. זמין בכתובת http://www.globenewswire.com/newsroom/prs/?pkgid=11116

 

אודות First Solar, Inc.

 

פירסט סולר היא ספקית גלובלית מובילה של מערכות סולריות פוטו-וולטאיות (פ"ו) מקיפות שמשתמשות במודולי השכבה הדקה המתקדמים שלה. פתרונות תחנות הכוח המשולבים של החברה מספקים חלופה אטרקטיבית מבחינה כלכלית להפקת חשמל מדלקים פוסיליים כיום. מהשגת חומרי הגלם ועד איסוף ומיחזור מודולים בסוף תקופת השמישות, מערכות האנרגיה המתחדשת של פירסט סולר מגנות על הסביבה ומשפרות אותה. למידע נוסף על פירסט סולר, בקרו באתר www.firstsolar.com.

 

למשקיעים של פירסט סולר

 

הודעה זאת כוללת מידע צופה פני עתיד שנוצר בהתאם להוראות "חוף מבטחים" (Safe Harbor) של סעיף E21 של חוק הבורסה לניירות ערך 1934. המידע צופה פני העתיד בהודעה זאת אינו מהווה ערובות לביצועים עתידיים. במידע הזה מעורבים מספר גורמים שיכולים לגרום לכך שהתוצאות בפועל יהיו שונות באופן מהותי, כולל סיכונים הקשורים לעסקים של חברה שמעורבים בהם המוצרים של החברה, הפיתוח וההפצה שלהם, גורמים כלכליים ותחרותיים והקשרים האסטרטגיים החשובים של החברה וסיכונים אחרים המפורטים בדוחות שהחברה מגישה לרשות האמריקנית לניירות ערך. פירסט סולר לא נוטלת על עצמה שום התחייבות לעדכן מידע צופה פני עתיד כלשהו הכלול בהודעה לעיתונות הזאת או הקשור להודעות המתוארות בה.

 

 

ליצירת קשר:  אינטרמולקולר

        

מדיה:

Ed Korczynski, אינטרמולקולר

מנהל התקשורת השיווקית

         edk@intermolecular.com

         +1.408.582.5629

        

משקיעים:

Gary Hsueh, אינטרמולקולר

מנהל בכיר של פתוח עסקי וקשרי משקיעים

         gary.hsueh@intermolecular.com

         +1.408.582.5635

        

פירסט סולר

        

מדיה:

Ted Meyer

         ted.meyer@firstsolar.com

         +1 602-427-3318

 

משקיעים:

         David Brady

סגן נשיא לקשרי משקיעים

         dbrady@firstsolar.com

         (602) 414-9315

או

                 Ryan Ferguson

         +1 602 414-9315

         rferguson@firstsolar.com

 

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GLOBE NEWSWIRE