המכון לחדשנות טכנולוגית של אבו דאבי יבנה את המחשב הקוונטי הראשון באיחוד האמירויות

 

המכון לחדשנות טכנולוגית של אבו דאבי יבנה את המחשב הקוונטי הראשון באיחוד האמירויות

המכון יבנה את המחשב במעבדות של המרכז למחקר קוונטי שלו, בשיתוף פעולה עם Qilimanjaro Quantum Tech מברצלונה

אבו דאבי, איחוד האמירויות, 23 במרץ 2021, (BUSINESS WIRE):

התחילה העבודה לבניית מחשב קוונטי באבו דאבי, באיחוד האמירויות, שיהיה אבן דרך חשובה עבור האזור בעידן זה של פריצות דרך במחשבים.

 Technology Innovation Instituteהמכון לחדשנות טכנולוגית (TII), העמוד הייעודי של "מחקר שימושי" במועצה למחקר טכנולוגי מתקדם (ATRC) החדשה שהוקמה באבו דאבי, הודיע היום שצוות המרכז למחקר קוונטי (QRC) שלו בראשות פרופסור המחקר הראשי שלו חוסה איגנסיו לטורה, יבנה את המחשב הקוונטי בבירת איחוד האמירויות, בשיתוף פעולה עם חוקרים של Qilimanjaro Quantum Tech מברצלונה.

"אנו בחוד של תקופה חדשה עם הכניסה של המחשוב הקוונטי", אמר הוד מעלתו פייסל אל בנני, המזכיר הכללי של ATRC. "אנחנו גאים להתחיל בבנייה של אחד מהמחשבים המופלאים האלה שיעזור לנו בתחומים שונים, כמו גילוי תרופות חדשות, יצירת חומרים חדשים, תכנון סוללות טובות יותר ויישומים שונים של בינה מלאכותית".

מחשב קוונטי משתמש בתופעות של מכניקת קוונטים כגון "סופר פוזיציה" ו"שזירה" כדי ליצור ולתפעל חלקיקים תת אטומיים כמו אלקטרונים או פוטונים - ביטים קוונטים שנקראים גם "קיוביטים" - כדי ליצור עוצמות עיבוד חזקות יותר באופן אקספוננציאלי שיכולות לעזור לבצע חישובים מסובכים שייקח הרבה יותר זמן לבצע אותם אפילו על ידי מחשבי העל הקלאסיים הכי חזקים בעולם.

פרופ‘ לטורה הסביר שעבודת ההכנה כבר התחילה. "השלב הראשון בתהליך הוא לבנות מעבדה, לצייד אותה ולהשלים את ההתקנה של ציוד החדר הנקי, וכל זה כבר מתבצע. אחרי שזה ייעשה, הקיוביטים הראשונים יוכנו, יאופיינו וייבחנו לפי קריטריונים. אנחנו צופים שהשבבים הקוונטיים הפשוטים הראשונים "תוצרת אבו דאבי" יגיעו עד סוף הקיץ", אמר.

פרופ‘ לטורה אמר שיש כמה טכנולוגיות לבניית מחשבים קוונטיים כמו קיוביטים על מוליכים, מלכודות יונים, קיוביטים אופטיים ונקודות סחריר, והוסיף ש-QRC בחר להשתמש בקיוביטים על מוליכים, שהיא אותה טכנולוגיה שבה משתמשות IBM וגוגל בבניית המחשבים הקוונטיים שלהן, והם מציעים את טכנולוגיית הקיוביטים הכי טובה להגדלה למחשב קוונטי גדול יותר.

QRC הוא אחד משבעה מרכזי מחקר ייעודיים במכון לחדשנות טכנולוגית (TII).

אודות המכון לחדשנות טכנולוגית (TII)

המכון לחדשנות טכנולוגית (TII) הוא העמוד הייעודי של "מחקר שימושי" במועצה למחקר טכנולוגי מתקדם (ATRC). TII הוא מרכז מחקר ופיתוח גלובלי חלוצי שמתמקד במחקר שימושי ויכולות טכנולוגיות של העידן החדש. למכון יש שבעה מרכזי מחקר ייעודיים ראשונים בקוונטום, רובוטיקה אוטונומית, קריפטוגרפיה, חומרים מתקדמים, אבטחה דיגיטלית, אנרגיה מכוונת ומערכות מאובטחות. על ידי עבודה עם אנשים מוכשרים יוצאי דופן, אוניברסיטאות, מכוני מחקר ושותפים מהתעשייה מכל העולם, המכון מחבר קהילה אינטלקטואלית ותורם לבנייה של סביבת מו"פ שמחזקת את המעמד של אבו דאבי ואיחוד האמירויות כמרכז גלובלי של חדשנות.

למידע נוסף, בקרו בבקשה באתר www.tii.ae.

התחברו איתנו במדיה החברתית:

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/tiiuae/

Twitter: https://twitter.com/TIIuae

Instagram: https://www.instagram.com/tiiuae/

אודות המרכז למחקר קוונטי (QRC)

Technology Innovation Institute המרכז למחקר קוונטי -- במכון לחדשנות טכנולוגית (TII) -- נוצר כדי לפתח מחקר קוונטי תיאורטי וניסויי ברמה עולמית על ידי בנייה והפעלה של מחשב קוונטי באזור המזרח התיכון וצפון אפריקה תוך קידום של תקשורת קוונטית וחיישנים קוונטיים. מטרת המרכז היא לפתח טכנולוגיות חלוציות המגובות על ידי המומחיות של צוות בינ"ל של חוקרים מובילים, שמחויבים להשגת "יתרון קוונטי" שישנה את הכוח וההיקף של המחשבים. למידע נוסף, בקרו בבקשה באתר https://quantum.tii.ae.

*מקור: AETOSWire

גלריית תמונות/ מולטימדיה זמינה: https://www.businesswire.com/news/home/52400254/en

אנשי קשר

המכון לחדשנות טכנולוגית
Haitham Haddadin
Haitham.Haddadin@tii.ae

 

מקור: Technology Innovation Institute

 

תוכן הודעה זו בשפת המקור, מהווה את הגרסה הרשמית והמהימנה היחידה של מסמך זה. תרגומים מסופקים למטרות נוחות בלבד ויש להצליבם מול המסמך בשפת המקור, המהווה את הגרסה היחידה של טקסט זה שהינה בעלת תוקף משפטי.

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית BUSINESS WIRE