EIG חותמת על עסקת תשתיות של 12.4 מיליארד דולר עם ארמקו

 

EIG חותמת על עסקת תשתיות של 12.4 מיליארד דולר עם ארמקו

 

קונסורציום בהובלת EIG ירכוש החזקת מניות של 49% בחברה חדשה, Aramco Oil Pipelines Co., עם זכויות ל-25 שנים של תשלומי תעריפים עבור נפט שיועבר דרך רשת צינורות הנפט הגולמי המיוצב של ארמקו

 

אחת מעסקאות תשתיות האנרגיה כי גדולות בעולם

 

וושינגטון, 9 באפריל 2021, (BUSINESS WIRE):

 

EIG, משקיעה מוסדית מובילה במגזר האנרגיה הגלובלי ואחת המשקיעות הגדולות ביותר בעולם בתשתיות, הודיעה היום שהיא התקשרה בהסכם חכירה והחכרה בחזרה עם Aramco חברת הנפט של ערב הסעודית ("ארמקו"), שלפיו קונסורציום של משקיעים בהובלת EIG ירכוש החזקת מניות של 49% ב-Aramco Oil Pipelines Company ("ארמקו צינורות נפט"), חברה חדשה שנוצרה עם זכויות ל-25 שנים של תשלומי תעריפים עבור נפט שיועבר דרך רשת צינורות הנפט הגולמי המיוצב של ארמקו. שווי העסקה הוא בערך 12.4 מיליארד דולר כשארמקו מחזיקה את ההחזקה הנותרת של 51% בחברה החדשה, שמצביעה על כך ששווי המניות הכולל של ארמקו צינורות נפט הוא בערך 25.3 מיליארד דולר.

 

רשת הצינורות, שכוללת את כל צינורות הנפט הגולמי המיוצב הקיימים והעתידיים של ארמקו בממלכת ערב הסעודית, מחברת שדות נפט לרשתות זיקוק ושיווק. הרשת מעבירה 100% מהנפט הגולמי של ארמקו שמופק בממלכה לפי הסכם הזיכיון שלה.

 

כחלק מהעסקה, ארמקו תחכיר את זכויות השימוש ברשת צינורות הנפט הגולמי המיוצב שלה לעראמקו צינורות נפט, ועראמקו צינורות נפט תיתן בחזרה לעראמקו את הזכויות הבלעדיות להשתמש ברשת הצינורות, להעביר דרכה ולהפעיל ולתחזק אותה בתקופה של 25 השנים בתמורה לתעריף רבעוני מבוסס כמויות, שישולם על ידי ארמקו. התעריף יגובה על ידי התחייבויות לכמויות מינימליות. ארמקו תשמור בכל עת על הבעלות והשליטה התפעולית על רשת הצינורות ותישא בכל הסיכונים התפעוליים ושל ההוצאה ההונית. העסקה לא תטיל שום מגבלות על הכמויות של הפקת הנפט הגולמי בפועל של ארמקו שנתונות להחלטות על התפוקה שמפרסמת הממלכה.

 

"זאת הזדמנות בלתי רגילה עבור המשקיעים של EIG, ואנחנו גאים להיות שותפים של ארמקו בנכס התשתית הגלובלי הבולט הזה", אמר ר. בלייר תומס, יו"ר ומנכ"ל EIG. "העסקה הזאת מתאימה באופן מושלם לפילוסופיה של EIG להשקיע בנכסים מאוד איכותיים עם תזרימי מזומנים לפי חוזה בתשתיות קריטיות. אנחנו מצפים לשותפות ארוכת טווח עם ארמקו ולהביא ערך למשקיעים שלנו דרך ההשקעה הזאת שהיא ציון דרך".

 

נשיא ומנכ"ל ארמקו, אמין ה. נאסר, אמר: "העסקה הזאת שהיא ציון דרך מגדירה את הדרך העתידית עבור תוכנית המיטוב של התיק שלנו. אנחנו מנצלים הזדמנויות חדשות שגם מתאימות באופן אסטרטגי לתוכנית שאריק של הממלכה שהושקה לאחרונה. מבנה ההון החזק של ארמקו יחוזק עוד עם העסקה הזאת, שמצידה תעזור למקסם את התשואות לבעלי המניות שלנו. בנוסף, השותפים לטווח הארוך שלנו במיזם הזה ירוויחו מהשקעה באחת מתשתיות האנרגיה הכי מרשימות בעולם. בעתיד נמשיך לבדוק הזדמנויות שתומכות באסטרטגיה שלנו ליצור ערך בטווח הארוך".

 

העסקה צפויה להיסגר בהקדם המעשי האפשרי, בכפוף לתנאי סגירה מקובלים, כולל כל בקרת מיזוגים נדרשת ואישורים רגולטוריים קשורים. 

 

HSBC Bank plc שימשו כיועצים פיננסיים של EIG בקשר לעסקה, ו-Latham & Watkins שמשו כיועצים משפטיים של EIG.

 

אודות EIG

 

EIG היא משקיעה מוסדית מובילה במגזר האנרגיה הגלובלי עם 22.0 מיליארד דולר מנוהלים נכון ל-31 בדצמבר 2020. EIG מתמחה בהשקעות פרטיות בתשתיות של אנרגיה ושקשורות לאנרגיה על בסיס גלובלי. ב-39 שנות ההיסטוריה שלה, EIG הקצתה יותר מ-34.9 מיליארד דולר למגזר האנרגיה באמצעות 365 פרויקטים או חברות ב-36 מדינות בשש יבשות. הלקוחות של EIG כוללים רבות מקרנות הפנסיה המובילות, חברות ביטוח, הקדשים, קרנות וקרנות עושר ממשלתיות בארה"ב, אסיה ואירופה. המטה של EIG נמצא בוושינגטון הבירה, עם משרדים ביוסטון, לונדון, סידני, ריו דה ז‘נרו, הונג קונג וסיאול. למידע נוסף, בקרו בבקשה באתר של EIG בכתובת www.eigpartners.com.

 

אודות ארמקו

 

ארמקו Aramco היא חברת אנרגיה וכימיקלים משולבת גלובלית. מניעה אותנו אמונת הליבה שלנו שאנרגיה היא הזדמנות. מהפקת בערך אחת מכל שמונה חביות של הספקת הנפט של העולם ועד לפיתוח טכנולוגיות אנרגיה חדשות, הצוות גלובלי שלנו עוסק ביצירת השפעה בכל מה שאנו עושים. אנחנו מתמקדים בהפיכת המשאבים שלנו ליותר אמינים, יותר בני קיימא ויותר שימושיים. זה עוזר לקדם יציבות וצמיחה ארוכת טווח ברחבי העולם. www.aramco.com.

 

אנשי קשר

 

EIG
Sard Verbinnen & Co.
Kelly Kimberly / Brandon Messina
+1 212-687-8080
EIG-SVC@sardverb.com

Aramco
קשרי מדיה בינ"ל:  international.media@aramco.com
קשרי משקיעים:  investor.relations@aramco.com

 

מקור:  EIG

 

תוכן הודעה זו בשפת המקור, מהווה את הגרסה הרשמית והמהימנה היחידה של מסמך זה. תרגומים מסופקים למטרות נוחות בלבד ויש להצליבם מול המסמך בשפת המקור, המהווה את הגרסה היחידה של טקסט זה שהינה בעלת תוקף משפטי.

 

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית BUSINESS WIRE