המרכז לחקר מערכות מאובטחות של המכון לחדשנות טכנולוגית יוצר שותפויות עם אוניברסיטאות מובילות בעולם בפרויקטים פורצי דרך

 

המרכז לחקר מערכות מאובטחות של המכון לחדשנות טכנולוגית יוצר שותפויות עם אוניברסיטאות מובילות בעולם בפרויקטים פורצי דרך

השותפויות עם אוניברסיטאות יוקרתיות מאיחוד האמירויות, ארה"ב ואירופה יקדמו פריצות דרך במערכות מאובטחות.

 

אבו דאבי, איחוד האמירויות, 21 באפריל 2021, (BUSINESS WIRE):

המכון לחדשנות טכנולוגית (TII), עמוד  המחקר השימושי של המועצה למחקר טכנולוגי מתקדם (ATRC) של אבו דאבי, הודיע היום שהמרכז לחקר מערכות מאובטחות שלו (SSRC) יצר שותפויות עם אוניברסיטת חליפה, המכון הטכנולוגי של ג‘ורג‘יה, אוניברסיטת טמפרה והאוניברסיטה למדעים ואומנויות שימושיים של דרום שווייץ (SUPSI). המרכז לחקר מערכות מאובטחות גם הודיע לאחרונה על יצירת שותפות עם אוניברסיטת פרדו.

 

ההודעה על שיתופי הפעולה האלה היא האחרונה בסדרה של הודעות של המכון לחדשנות טכנולוגית מאז הישיבה הראשונה של מועצת המנהלים של המועצה למחקר טכנולוגי מתקדם באוגוסט 2020. המרכז לחקר מערכות מאובטחות הוא אחד משבעה מרכזים ייעודיים ראשונים של המכון לחדשנות טכנולוגית. השותפויות האסטרטגיות יקדמו פריצות דרך בתחום של מערכות מאובטחות ותת התחומים שלו בפרויקטים קריטיים.

 

השותפות עם אוניברסיטת חליפה היוקרתית של איחוד האמירויות כולל ארבעה פרויקטים עיקריים, הראשון מהם חוקר אפשרויות לשימוש בלמידת מכונה כדי לגלות שליפת נתונים בטלפונים חכמים עם אנדרואיד. הפרויקט השני עוסק בפיתוח של פתרונות בתקשורת מאובטחת ברשתות אריג (מש) אלחוטיות עם מגבלות בצריכת החשמל ואילו השלישי חוקר אבטחת אלחוט פיזית ופרוטוקולי ניתוב בתקשורת עם כטב"מים. הפרויקט האחרון בוחן את שכבת האבטחה הפיזית של רשתות אלחוטיות מגוונות בין כטב"מ (כלי טיס בלתי מאויש) לקרקע. הפרויקט הזה מבקש להעריך את נקודות החולשה של הרשתות האלה ומציע פתרונות יעילים להפחית את חולשת המערכת.

 

השותפות עם המכון הטכנולוגי של ג‘ורג‘יה בארצות הברית כולל פרויקט שיתכנן תיאוריה לבניית תוכנה עמידה מפני התקפות שיכולה לתת מענה לאילוצי זמן אמת במערכות סייבר - פיזיות ואוטונומיות (CPAS). צוות המחקר ידגים טכניקות שמשפרות את האבטחה של תוכנת ופלטפורמות CPAS, עם מיקוד בכטב"מ. שיתוף הפעולה עם אוניברסיטת טמפרה בפינלנד כולל פרויקט שקשור לאבטחה של תשתיות קריטיות. הפרויקט הזה יחשוף שיטות להפחית את היכולת של תוקף לחדור, לגנוב ולשנות נתונים בתשתיות קריטיות. למחקר הזה יש מקרי שימוש בולטים בתחומים כמו פריסה של כטב"מ, שירותי חירום, תשתיות לפי דרישה ועיבוד נתונים של ערים חכמות.

 

השותפות עם SUPSI משווייץ תחקור ניווט אוטונומי מאובטח מבוסס בינה מלאכותית בננו כטב"מ, עם מיקוד באבטחה, אוטונומיה ועמידות. מטרת הצוות היא לאפשר תקשורת מאובטחת וחישובים במערכות סייבר- פיזיות (CPSs) עם אילוצי משאבים (כלומר, חישובים, זיכרון, צריכת חשמל ומטעד) על ידי שימוש בלמידת מכונה, למידה עמוקה וטכניקות מתקדמות של בינה מלאכותית.

 

בהתייחסו להודעות על השותפויות, ד"ר שריקנט (טיקי) תאקר, החוקר הראשי במרכז לחקר מערכות מאובטחות שמנהל את עבודת המחשוב האוטונומי המאובטח, אמר: "העולם שלנו יותר מחובר -- ויותר פגיע להתקפות סייבר. ערים חכמות, תחבורה ותשתיות קריטיות אחרות דורשות את רמות ההגנה הכי גבוהות נגד ההתקפות האלה. השותפויות והפרויקטים הקריטיים שהודענו עליהם עם מוסדות גלובליים יוקרתיים ללא יספק יקדמו באופן מרחיק לכת את הפתרונות למערכות אוטונומיות מאובטחות ועמידות שכוללים פלטפורמות, תוכנת מערכות, תקשורת, יישומים וכלילות נתונים".

 

במרץ 2021 המכון לחדשנות טכנולוגית הודיע שהמרכז לחקר מערכות מאובטחות יצר שותפות עם אוניברסיטת פרדו, אוניברסיטת מחקר ציבורית בעלת שם עולמי שנמצאת בארה"ב, כדי לשתף פעולה בפרויקט תלת שנתי של אבטחת סייבר מתוחכמת כדי להבטיח שאפשר יהיה להשתמש בכלי טיס בלתי מאוישים באופן בטוח ויעיל בפעילות עירונית.

 

למידע נוסף על המכון לחדשנות טכנולוגית (TII), בקרו בבקשה באתר www.tii.ae

*מקור:  AETOSWire

גלריית תמונות/ מולטימדיה זמינה:

https://www.businesswire.com/news/home/52415645/en

 

אנשי קשר

Technology Innovation Institute
Haitham Haddadin
Haitham.Haddadin@tii.ae

מקור: Technology Innovation Institute

 

 

תוכן הודעה זו בשפת המקור, מהווה את הגרסה הרשמית והמהימנה היחידה של מסמך זה. תרגומים מסופקים למטרות נוחות בלבד ויש להצליבם מול המסמך בשפת המקור, המהווה את הגרסה היחידה של טקסט זה שהינה בעלת תוקף משפטי.

 

 

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית BUSINESS WIRE