econd Sight מגיעה למזרח התיכון: עוד ציון דרך חשוב לעיוורים עם רטיניטיס פיגמנטוזה

 

Second Sight מגיעה למזרח התיכון: עוד ציון דרך חשוב לעיוורים עם רטיניטיס פיגמנטוזה

שתל רשתית Argus(R) II הותקן אצל שני מטופלים ראשונים בערב הסעודית

 

לוזאן, שווייץ וריאד, ערב הסעודית, 6 במרס 2013 (GLOBE NEWSWIRE) - בית החולים המתמחה לעיניים המלך חאלד (KKESH), המרכז המוביל לטיפול בחולי עיניים במזרח התיכון ובית חולים בעל שם בינלאומי, ציין השבוע ציון דרך חשוב כאשר שתל רשתית Argus II הושתל אצל מטופל שהתעוור בגלל רטיניטיס פיגמנטוזה (ר"פ), המטופל הראשון במזרח התיכון שהותקנה אצלו טכנולוגיה משיבת ראייה המיוצרת על ידי Second Sight Medical Products Inc.

ר"פ היא מחלה תורשתית נדירה שגורמת ניוון מתקדם של התאים הרגישים לאור ברשתית, שמוביל ללקות ראייה משמעותית ובסופו של דבר לעיוורון. ההערכה היא שיש ברחבי העולם 1.2 מיליון אנשים עם ר"פ. Argus II הוא הטיפול המאושר היחידי בעולם לרטיניטיס פיגמנטוזה בשלב הסופי. מערכת Argus II של Second Sight משתמשת בגירוי חשמלי כדי לעקוף את התאים המתים ולגרות תאי רשתית שעדיין חיים ולגרום לתפיסה חזותית אצל עיוורים. Argus II הוא הרשתית המלאכותית הראשונה שקיבלה אישור באירופה (תו תקן CE), בערב הסעודית ובארצות הברית.

"כשהשתלתי את ההתקן הראשון במזרח התיכון יכולתי לחשוב רק על כמה זה משמעותי עבור עיוורים להשיב את הראייה, וכמה חולים ייהנו מהשבה מסוימת של הראייה באמצעות השתל הזה בערב הסעודית וברחבי העולם", אמר ד"ר פרננדו ארבאלו, פרופסור נספח לרפואת עיניים במכון העיניים ווילמר (חטיבת הרשתית) בבית הספר לרפואה של אוניברסיטת ג'ון הופקינס, וראש החטיבה לזגוגית- רשתית ב-KKESH. אחרי יום ד"ר סאבא אל רשיד, סגן ראש החטיבה לזגוגית- רשתית ב-KKESH, ביצע את ההשתלה השנייה.

ד"ר גרגואר קוסנדאי, מנהל אירופה של Second Sight: "אנו שמחים מאוד להכניס לשימוש את הטיפול שלנו בעיוורים ב-KKESH, המרכז המוביל לטיפול בחולי עיניים במזרח התיכון ובית חולים בעל שם בינלאומי. KKESH מציע עכשיו את הטיפול היחידי לעיוורון בגלל רטיניטיס פיגמנטוזה והם מקדמים את הטיפול במרפאה שלהם. רופאי עיניים מובילים במזרח התיכון יכולים עכשיו להפנות ל-KKESH ולהציע את היתרונות של Argus II למטופלים שלהם".

"ההתעניינות של המטופלים ביתרונות של העין הביונית Argus II גורמת סיפוק רב", אמר ד"ר עבדול-אלה אל-טוורקי, מנהל כללי, KKESH. "אנו מאמינים שזה תפקיד חיוני לספק טיפול רפואי באיכות גבוהה ולהכניס לשימוש שיטות חדשות ומשופרות לאבחון, טיפול ומניעה של מחלות. KKESH הוא המרכז למצוינות בראייה ונמצא בחזית החדשנות הרפואית הגלובלית. ההישג הזה התאפשר באמצעות התמיכה המתמשכת הנדיבה של והממשלה, והמלך עבדאללה בין עבדולעזיז אל סעוד".

אודות מערכת שתל הרשתית של Second Sight

המערכת פועלת על ידי המרת תמונות וידאו שלוכדת מצלמה זעירה, שנמצאת במשקפיים של המטופל, לסדרה של פולסים חשמליים קטנים שמועברים אלחוטית למערך של אלקטרודות על פני השטח של הרשתית. הפולסים האלה מיועדים לגרות את התאים הנותרים של הרשתית והתוצאה היא התפיסה המתאימה של דפוסי אור במוח. המטופלים לומדים לפרש את הדפוסים החזותיים האלה ובכך מחזירים לעצמם תפקוד חזותי מסוים.  אצל שישה משישים המטופלים הראשונים הושתלה מערכת Argus I מהדור הראשון, שחוברה לשתל אלקטרוני שהוחדר באופן פולשני לתוך הגולגולת מאחורי האוזן באמצעות תיל שמחבר לעין מתחת לעור. 55 המטופלים האחרונים קיבלו את מערכת Argus II מהדור השני, שהיא הרבה פחות פולשנית ומושתלת רק בעין ובסביבתה. Second Sight קיבלה אישור אירופאי (תו תקן CE) עבור מערכת Argus II ב-2011 -- האישור הראשון והיחיד לשתל רשתית בכל העולם. בפברואר 2013 מינהל המזון והתרופות של ארה"ב (FDA) אישר את Argus II.

אודות Second Sight

 

Second Sight Medical Products Inc. שנמצאת בלוס אנג'לס, קליפורניה, נוסדה ב-1998 כדי ליצור שתל רשתית שיאפשר ראייה לחולים שהתעוורו בגלל ניווני רשתית, כמו ר"פ. באמצעות מסירות וחדשנות, המשימה של Second Sight היא לפתח, לייצר ולשווק שתלי עיניים שמאפשרים לעיוורים יותר עצמאות. המטה האירופאי נמצא בלוזאן, שווייץ. למידע נוסף, בקרו באתר www.2-sight.com.

 

ליצירת קשר: Second Sight Medical Products

 

ד"ר מאורה ארסיירו

publicrelations@2-sight.com

טל.+41216939101

סלולרי: +41765708870

 

 

 

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GLOBENEWSWIRE

 

 

 

לפרטים נוספים: נוי תקשורת 03-6026026 זהר 052-2641769