טיפול מרפא בסרטן הערמונית משפר את שיעורי השרידות

נמצא ששיעורי התמותה מסרטן הערמונית גבוהים יותר בקרב גברים מבוגרים יותר שסירבו לטיפול בסרטן הערמונית, לפי מחקר חדש והמנתח הרובוטי ד"ר דיוויד סמאדי

ניו יורק -- הוכחות חדשות תומכות בחשיבות של פעולה מהירה בטיפול בסרטן הערמונית אצל חולים מסוימים. במחקר מהזמן האחרון נמצא שגברים מבוגרים יותר שנוקטים בגישה לא מרפאת לסרטן ערמונית "בסיכון נמוך" נמצאים בסיכון מוגבר לתמותה ספציפית עקב סרטן הערמונית. גיל הוא אמנם גורם חשוב בתהליך ההחלטה על הטיפול, אבל המומחה לסרטן הערמונית ד"ר דיוויד סמאדי מעודד מטופלים להסתכל בצורה רחבה יותר על התוצאות האפשריות. ד"ר סמאדי מבצע את ניתוחי ה-SMART (טכניקה רובוטית מתקדמת שהותאמה ע"י ד"ר סמאדי) שלו במרכז הרפואי "הר סיני", שם הוא משמש סגן יו"ר המחלקת לאורולוגיה וראש היחידה לרובוטיקה וכירורגיה זעיר פולשנית.

כשמדובר בטיפולים בסרטן הערמונית, יש חולים שדוחים התערבות או מסרבים לה לטובת המתנה ומעקב או מעקב פעיל, שתי גישות שנחשבות לניהול לא מרפא של המחלה. טיפולים מרפאים, לעומת זאת, כוללים ניתוחים רובוטיים, טיפול באמצעות הורמונים וטיפול בסרטן הערמונית באמצעות הקרנות.

ד"ר סמאדי, שביצע בהצלחה יותר מ-4,500 ניתוחי כריתת ערמונית רובוטיים, מעודד תוכנית של טיפולים מרפאים, שמביאה בחשבון את הגיל של כל מטופל, גורמים רפואיים תורמים ודעות אישיות. "לרוב הגברים, כולל המבוגרים יותר, יש סיכוי להתגבר על סרטן הערמונית ולשמור על איכות חיים באמצעות טיפולים מרפאים יעילים כגון ניתוחים רובוטיים" אמר.

המחקר האחרון מהתוכנית לאונקולוגיה קרינתית של הרווארד בבוסטון מופיע במהדורה המקוונת של המגזין Renal & Urology News מה-12 במרץ, http://www.renalandurologynews.com/prostate-cancer-death-rate-higher-with-non-curative-approaches/article/283974/. החוקרים חקרו קבוצה של קרוב ל-28,000 גברים עם סרטן הערמונית בסיכון נמוך שנתגלה באמצעות PSA.

"אצל גברים המבוגרים יותר מהגיל החציוני (67 שנים) היו הערכות מוגברות לתמותה ספציפית עקב סרטן הערמונית כאשר טופלו מתוך כוונה לא מרפאת לעומת כוונה מרפאת. הממצא הזה לא נצפה בגברים בגיל החציוני או צעירים ממנו", לפי Renal & Urology News. כשאפיינו את הנתונים, החוקרים שמו לב לכך שקביעת דרגה נמוכה מדי של סרטן הערמונית נפוצה יותר אצל חולים מבוגרים יותר ויכולה לתרום לשיעור התמותה המוגבר.

"אמצעי האבחון הנוכחיים לא מאפשרים לנו לקבוע את השלב של סרטן הערמונית של גבר בוודאות מוחלטת", אמר ד"ר סמאדי. "לעיתים קרובות, אצל גברים מבוגרים יותר מאבחנים סרטן ערמונית בסיכון נמוך, אבל אחרי הבדיקה הקפדנית של ניתוח להסרת הערמונית, מתברר להם שהמחלה שלהם יותר מתקדמת. אם הגברים האלה היו בוחרים בניהול לא מרפא, הסרטן שלהם היה מתקדם מהר".

כריתת ערמונית רובוטית מאפשרת למנתחים כמו ד"ר סמאדי לבצע הערכה של סרטן הערמונית מכלי ראשון. בטיפולים אחרים בסרטן הערמונית, כמו טיפול בהקרנות, מסתמכים על דימות לפני הטיפול כדי לבודד את הגידול בערמונית ויש אפשרות שדרגת היקף המחלה שתיקבע תהיה נמוכה מהמציאות. בנוסף, גידולי סרטן הערמונית נבדקים אחרי הניתוח ומספקים את האנליזה הכי מוחלטת לגבי הסוג והדרגה של הגידול.

ד"ר דיוויד ב. סמאדי הוא סגן יו"ר המחלקת לאורולוגיה וראש היחידה לרובוטיקה וכירורגיה זעיר פולשנית במרכז הרפואי "הר סיני" בניו יורק. כאורולוג ואונקולוג מומחה המתמחה באבחון וטיפול במחלות אורולוגיות, סרטן הכליות, סרטן שלפוחית השתן וסרטן הערמונית, הוא מתמחה גם בטיפולים זעיר פולשניים מתקדמים רבים בסרטן הערמונית, כולל הניתוח הרובוטי החדיש ביותר שלו, SMART (טכניקה רובוטית מתקדמת שהותאמה ע"י ד"ר סמאדי).

סרטונים קשורים:

Robotic-Assisted Prostate Cancer Surgery on Good Day New York - Click Here

http://www.media.roboticoncology.com/tv-interviews/dr_samadi_discusses_robotic_assisted_prostate_cancer_surgery_on_good_day_ne/

PROSTATE CANCER NEWS: Better Survival Rates With Robotic SMART Surgery - Click Here

http://www.youtube.com/watch?v=pwFoiVLc5UE

Watchful Waiting the Wait and See Approach to Prostate Cancer - Click Here

http://www.media.roboticoncology.com/tv-interviews/WaitandSeeApproachtoProstateCancer/

SEX AFTER PROSTATE CANCER : A Candid Look - Click Here

http://www.youtube.com/watch?v=s7I0Q7mGhE0&list=UUZvOHUgjV5EzAS-ZSOBeEGw&index=6

אתרים קשורים:

http://www.roboticoncology.com/

http://www.smart-surgery.com/

ליצירת קשר

ד"ר דיוויד סמאדי

Ann Angcaya

057-945-9279

1-212-241-8779

http://www.roboticoncology.com/

מקור: http://www.il.smart-surgery.com/

 

 

לפרטים נוספים: נוי תקשורת 03-6026026 זהר 052-2641769