בדיקת היתכנות מקדמית לקידום תהליך לכידת פחמן דו-חמצני

 

בדיקת היתכנות מקדמית לקידום תהליך לכידת פחמן דו-חמצני

 

רג‘ינה, ססקצ‘ואן, קנדה, 1 ביוני 2021, (GLOBE NEWSWIRE) :

העצמת מזעור ההשפעות של פליטות פחמן דו-חמצני באמצעות לכידתו ואחסונו (CCS)  הוא הנושא בו מתמקדת בדיקת היתכנות מקדמית חדשה, הבוחנת את הפוטנציאלי ללכידת פחמן דו-חמצני בתחנות כוח מבוססת על פחם 750 מגה וואט. פרויקט זה מהווה חלק ממחקר נרחב שבדק את כדאיותו של מרכז הטמנה גיאולוגית של פחמן דו-חמצני בקנה מידה אזורי בדרום-מזרח ארה"ב. מרכז הידע הבינלאומיCCS , שבסיסו ברג‘ינה, ססקצ‘ואן קנדה, משתף פעולה עם צוות בינלאומי במיזם הממומן על ידי משרד האנרגיה האמריקני (DOE) לפיתוח תכנון קונספטואלי של ערכי עלויות ההון של מרכז לכידת פחמן דו חמצני הנוצר בתהליך הבעירה (תחנת כוח של חברת Southern Company).

המיזם מייצג הגדלה בקנה מידה משמעותי ומהווה התקדמות טבעית במוכנות הטכנולוגית ללכידת פחמן. כמשלבים בין מנהיגות, חזון וניסיון מבוסס על למידה מהותית, הן ממתקן ה- CCS של Boundary Dam 3 המשולב במלואו והן ממחקר של הדור השני המקיף Shand CCS Feasibility Study)). מרכז המידע מבצע את בדיקת ההיתכנות המקדמית לתרחיש של לכידת פחמן. מחקר זה נערך באמצעות הסכם שיתופי עם מנהל הפרויקט, מועצת האנרגיה של מדינות הדרום וצוות הכולל את Southern Company, קבוצת מיצובישי תעשיות כבדות (MHI) וסטנטק יעוץ בע"מ.

מחקר זה הוא חלק  ממיזם ECO2S,,   הקמת שלב ראשון בתהליך אחסון פחמן דו חמצני: מיזם  ECO2S, במסגרת יוזמה רבת-היקף של המעבדה הלאומית לטכנולוגיית אנרגיהCarbon Storage Assurance Facility ‎Enterprise (CarbonSAFE) . ‎  לטיפול בפערים המרכזיים בתוואי הקריטי לקראת פריסת CCUS על ידי צמצום הסיכון הטכני, חוסר הוודאות ועלות מתקן האחסון הגיאולוגי של מעל 50 מיליון טון פחמן דו- חמצני על פני תקופה של 30 שנה ממקורות תעשייתיים.

בדיקת ההיתכנות המקדמית תיבחן את התכנון והעלות של לכידת הפחמן. היא תכלול פרטים כגון ניתוח של אפשרויות אינטגרציה של קיטור בין גנרטור קיטור לבין מפעל הלכידה, וכן זיהוי השפעות אפשריות של התהליכים החדשים על איכות הסביבה באזור המפעל. ההתקנה התיאורטית של מערכות תפיסת פחמן בתחנות כוח לא רק תבטיח אספקת חשמל יעילה בעומס בסיס, אלא גם תשמר את המתקן הקיים, ובמקביל תעשה צעדים משמעותיים בהפחתת פליטת גזי החממה אנתרופוגניים.

ציטוט

"עם פוטנציאל המגטון בהפחתת פחמן דו-חמצני, אנו שמחים לעבוד עם הצוות  הנהדר על פרויקט הצעד הבא ללכידה ואחסון פחמן בקנה מידה גדול. אנו מברכים את משרד האנרגיה האמריקני וגם את מועצת האנרגיה של מדינות הדרום על מחויבותם לנקיטת צעדים משמעותיים לקראת פעולות למען ה אקלים " - קונווי נלסון, סמנכ"ל, פיתוח פרויקטים ושירותי ייעוץ, מרכז המידע הבינלאומי CCS

"סטנטק גאה למלא תפקיד בעבודה ראשונה מסוגה של לכידת ואחסון פחמן בססקצ‘ואן בתור המהנדס האחראי על הביצוע (Engineer of Record)  בפרויקט זה. צוות המומחים של סטנטק יספק מומחיות הנדסית לצד השותפים שלנו לביצוע שלב בדיקת היתכנות של פרויקט זה " - מארק גריפיתס, מנהל בכיר, אנרגיה ומשאבים, סטנטק, ססקצ‘ואן

מידע נוסף

קישורים בנושא שינוי אקלים

לכידת ואחסון פחמן וההיבטים הטכנולוגיים  של IEA:
 2020 Special Report on CCUS

אודות CarbonSAFE  ו- Project ECO2S

·        CarbonSAFE - Initiative Enterprise Assurance Facility Initiative - הינה תוכנית בהובלת DOE שנועדה להאיץ את השימוש בטכנולוגיית CCS בקנה מידה מסחרי כדי להפחית את פליטת גזי החממה לאטמוספירה ממקורות תעשייתיים ומקורות ייצור חשמל על ידי התמקדות בפיתוח קבוע ואתרי אחסון גיאולוגיים לפחמן דו-חמצני בטוחים הניתנים לשימוש במשך מספר עשורים.

·        פרויקט ECO2S - הקמת מתחם אחסון פחמן דו-חמצני מוקדם - הוא אחד ממחמשת הפרויקטים שנבחרו עבור שלב 3 של CarbonSAFE.

קשרי מדיה

International CCS Knowledge Centre
Jodi Woollam
Head of Communications & Media Relations
jwoollam@ccsknowledge.com
T: +1-306-565-5956 / M: +1-306-520-3710
ccsknowledge.com
@CCSKnowledge

אודות המרכז הבינלאומי CCS )מרכז הידע):

 

עם הסמכות לקדם את ההבנה והפריסה העולמית של CCS בקנה מידה גדול להפחתת פליטת גזי חממה גלובליים, מרכז המידע מספק את הידע ליישום פרויקטים בהיקפים גדולים של CCS וכן אופטימיזציה של CCS דרך למידת הבסיס הן ממתקן Boundary Dam 3 CCS Facility המשולב במלואו  והן ממחקר  CCS הדור השני המקיף, המוכר כמחקר ההיתכנות Shand CCS. מרכז הידע הפועל מאז 2016 תחת ניהול דירקטוריון עצמאי, הוקם על ידי BHP ו- SaskPower.

 

למידע נוסף: https://ccsknowledge.com/

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GlobeNewswire