הוכרזו זוכי הפרסים הגדולים בתחרות IBM Watson AI XPRIZE על סך 5 מיליון דולר

 

הוכרזו זוכי הפרסים הגדולים בתחרות IBM Watson AI XPRIZE על סך 5 מיליון דולר

 

הטכנולוגיה הזוכה של Zzapp Malaria מראה כיצד בני האדם יכולים לעבוד עם בינה מלאכותית כדי להתמודד עם אתגרים גלובליים

 

 

לוס אנג‘לס, 23 ביוני 2021, (BUSINESS WIRE):

 

XPRIZE, החברה המובילה בעולם לתכנון ותפעול של תחרויות הממריצות פתרונות לאתגרים הגדולים של האנושות, ו-IBM Watson, טכנולוגיית הבינה המלאכותית של IBM לעסקים, הכריזו היום על הזוכה בפרס הגדול בתחרות על סך 5 מיליון דולר IBM Watson AI XPRIZE Challenge. התחרות בת החמש, שיצאה לדרכה ב-2016, חיפשה דרכים להאצת האימוץ של טכנולוגיות בינה מלאכותית וכן לעורר יצירתיות, חדשנות ונועזות שיובילו לטכנולוגיות שבאמת ניתן להתאים לפתרון אתגרים חברתיים גדולים.

 

הזוכה בפרס הראשון היא Zzapp Malaria כשלמקום השני הגיעה Aifred Health ולאחריה Marinus Analytics. מועמדות סופיות אלו נבחרו מתוך מאגר של עשר חברות שהגיעו לחצי הגמר בעקבות הצגת פתרונותיהן בפני צוות שופטים במהלך אירוע שהתקיים אשתקד במטה TED בעיר ניו יורק. הפרס הגדול הוא בשיעור של 3 מיליון דולר, כשמיליון דולר יוענקו למקום השני. פרס של 500,000 דולר יוענק למקום השלישי. בסך הכול הצטרפו לתחרות למעלה מ-150 קבוצות מכל רחבי העולם.

 

"לאחר חמש שנות עבודה קשה ומסירות, XPRIZE שמחה להכריז על Zzapp Malaria כזוכה בפרס הגדול של IBM Watson AI XPRIZE", אמרה אנושה אנסארי, מנכ"לית XPRIZE. "Zzapp Malaria, Aifred Health ו-Marinus Analytics נמצאות בחזית קידום הבינה המלאכותית, ואנחנו מצפים לראות מכלי ראשון את ההשפעה החיובית שתהיה להם על עתידנו".

 

"כל אחד משלוש המועמדות הסופיות של IBM Watson AI XPRIZE הראו מה ניתן להשיג כאשר נעשה שימוש בכוח של הבינה המלאכותית בכדי להתמודד עם כמה מהאתגרים הקשים בעולם", אמר דניאל הרננדז, מנכ"ל קבוצת הנתונים והבינה המלאכותית ב-IBM. "זה מעורר השראה להיות עד לדרך בה טכנולוגיות הבינה המלאכותית שפיתחנו ב-IBM עוזרות לארגונים אלה לממש ולשפר את פתרונות הטכנולוגיה הטובים שלהם בכדי להניע שינוי חברתי חיובי".

 

 

 

כדי לקבוע מיהי החברה הזוכה, כינסה XPRIZE AI נציגים מרחבי העולם. חבר השופטים העריך כל צוות בהתבסס על ביצועיו בארבעת הממדים הבאים: השגת השפעה טכנית, עדות להשפעה מהעולם האמיתי, מדרגיות של השפעה בעולם האמיתי, אתיקה ובטיחות.

 

ההכרזה על הזוכים התקיימה בשותפות עם WIRED במסגרת ראיון על IBM Watson AI XPRIZE’s AI For Good בו השתתפו אנושה אנסארי, מנכ"ל XPRIZE, וסת‘ דוברין, מנהל תחום הבינה המלאכותית ב-IBM. השניים דנו באתגר ובחשיבות הבינה המלאכותית לעתיד האנושות. XPRIZE, כחלק מהשותפות שלה עם WIRED, פתחה הצבעה ציבורית עבור הצוות שמעורר השראה יותר מכולם, ו-Zzapp Malaria נבחרה למנצחת. ניתן לצפות בשיחה המלאה ותכנים נוספים במרכז התוכן של WIRED המקושר כאן.

 

אודות XPRIZE

 

XPRIZE, ארגון 501(c)(3) ללא מטרות רווח היא המובילה העולמית בתכנון ויישום מודלים חדשניים של תחרות לפתרון האתגרים הגדולים בעולם. התחרויות הפעילות כוללות את XPRIZE Carbon Removal בהיקף של 100 מיליון דולר, XPRIZE Feed the Next Billion בהיקף של 15 מיליון דולר, XPRIZE Rainforest בהיקף של 10 מיליון דולר, ANA Avatar XPRIZE בהיקף של 10 מיליון דולר, ו-XPRIZE Rapid Reskilling בהיקף של 5 מיליון דולר. למידע נוסף בקרו ב-xprize.org.

 

אודות IBM Watson

 

Watson היא טכנולוגיית הבינה המלאכותית של IBM המיועדת לעסקים, והיא עוזרת לארגונים לחזות ולעצב טוב יותר תוצאות עתידיות, למכן תהליכים מורכבים ולהביא לידי מיטוב את זמנם של העובדים. Watson התפתחה מפרויקט של IBM Research לביצוע ניסויים, לכדי מערך מוצרים גדול ופתוח שפועל בכל מקום. עם יותר מ-40,000 התקשרויות ללקוחות, Watson מיושמת בידי מותגים גלובליים מובילים במגוון תעשיות כדי לשנות את האופן בו אנשים עובדים. למידע נוסף בקרו בכתובת: https://www.ibm.com/watson.

 

ראו את ההודעה במקור באתר businesswire.com:

https://www.businesswire.com/news/home/20210623005848/en/

 

קשרי מדיה:

 

Sunshine Sachs
xprize@sunshinesachs.com

Katerina Stamatiou, XPRIZE
prcontact@xprize.org

IBM Watson
Zachery Bishop
zachery.bishop@ibm.com

מקור: XPRIZE

תוכן הודעה זו בשפת המקור, מהווה את הגרסה הרשמית והמהימנה היחידה של מסמך זה. תרגומים מסופקים למטרות נוחות בלבד ויש להצליבם מול המסמך בשפת המקור, המהווה את הגרסה היחידה של טקסט זה שהינה בעלת תוקף משפטי.

 

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית BUSINESS WIRE