קונטיקס, מהחברות המובילות בתחום טכנולוגיות וידאו, מכריזה על הסכם למכירת גרעין השליטה לחברת ההשקעות קורט סקוואר קפיטל פרטנרס

 

קונטיקס, מהחברות המובילות בתחום טכנולוגיות וידאו, מכריזה על הסכם למכירת גרעין השליטה לחברת ההשקעות קורט סקוואר קפיטל פרטנרס

 

השותפות צפויה להאיץ חדשנות בתחום הווידאו ולתמוך בתוכנית התרחבות גלובלית.

 

תל אביב, 19 ביולי 2021 (GLOBE NEWSWIRE):

 

קונטיקס (Connatix), החברה המובילה בתחום טכנולוגיית וידאו למו״לים, יוצרי תוכן ולמפרסמים, הכריזה היום כי חתמה על הסכם למכירת גרעין השליטה לקורט סקוואר קפיטל פרטנרס Court Square Capital Partners)) האמריקאית. השותפות עם קורט סקוואר, מהצוותים המנוסים ביותר בתעשיית הפרייבט אקוויטי, תאפשר לקונטיקס להרחיב את הפעילות הגלובלית, לבצע מיזוגים ורכישות ולהאיץ פיתוח מוצרים חדשים.

 

קונטיקס נוסדה בשנת 2014 על ידי המנכ"ל דיוויד קשק וסמנכ"ל התפעול אורן שטרן. החברה עוזרת לאתרי תוכן ולמפרסמים לייצר ולהציג חוויות וידאו פרימיום. הפלטפורמה כוללת נגן וידאו, פורמטים של תוכן, וטכנולוגיה המאפשרת למכור ולהציג פרסומות וידאו. קונטיקס משרתת יותר מ-3000 יוצרי תוכן ויותר מ-1000 מפרסמים ברחבי העולם.

 

עם המייסדים הישראלים וצוות ההנהלה שהגיע מחברות כ-Conduit, Fiverr ו-Wibki, לקונטיקס יש קשר חזק לקהילת ההיי-טק הישראלית. בשנת 2019, קונטיקס רכשה את הסטארט-אפ הישראלי – קאמידו (Kamidoo), שבנה פלטפורמה לייצור ולשיפור תוכן בעזרת בינה מלאכותית. בשנים שלאחר הרכישה, קונטיקס הרחיבה את השימוש ב-AI לבניית מוצרים נוספים, הכוללים פתרונות טירגוט קונטקסטואלי (Contextual Targeting) לווידאו, הראשונים מסוגם, וסרטוני תוכן דינמיים, הנוצרים אוטומטית בעזרת הטכנולוגיה, וזמינים ללקוחות החברה באמצעות ספריית תוכן עשירה.


ההשקעה של קורט סקוור קפיטל תעזור לקונטיקס להאיץ את הצמיחה באמצעות מיזוגים ורכישות אסטרטגיים ולהרחיב בהמשך השנה את החדירה שלה לשווקים בינלאומיים מובחרים. קונטיקס כבר החלה לנצל את הכוח הייחודי של נתונים קונטקסטואליים לפרסום בוידאו, והשקעה זו תסייע לחברה להרחיב את היצע המוצרים שלה, המיועדים למפרסמים, מוצרים שימשיכו לגשר על הפערים בין מפרסמים ליוצרי תוכן.

 

״מאז הקמתה, המשימה של קונטיקס הייתה לעזור ליוצרי תוכן להרחיב את עסקיהם באמצעות חוויות וידאו מוצלחות", אמר דייוויד קשק, מנכ"ל ומייסד- שותף של קונטיקס. "אנו שמחים לשתף פעולה עם קורט סקוור קפיטל, כדי לקדם את המשימה הזו בהיכנסנו לשלב הבא של צמיחת החברה. הניסיון הרב שלהם, וכן הידע והחזון המשותף לפוטנציאל הצמיחה של קונטיקס, הפכו אותם לשותף אידיאלי להשקעה".


"קונטיקס הציגה צמיחה מרשימה וביססה את עצמה כמובילה בשוק", אמר קווין ווייט, שותף בקורט סקוור קפיטל. "לקורט סקוור יש היסטוריה ארוכה של תמיכה בחברות מובילות בשוק, המנוהלות על ידי מייסדים, ואנו שמחים לחלוק את המומחיות ואת המשאבים שלנו עם קונטיקס, תוך בחינה של אפיקי צמיחה אורגניים והזדמנויות מיזוגים ורכישות, הממצבים את החברה לקראת המשך הצלחה עולמית".

 

דיוויד קשק ימשיך לשמש כמנכ"ל קונטיקס וכחבר דירקטוריון יחד עם אורן שטרן מייסד-שותף וסמנכ״ל התפעול של החברה. חברת ההשקעות וולישן פרטנרס (Volition Partners), מהמשקיעים הראשונים בקונטיקס, תישאר מושקעת בחברה. בנק ההשקעות וויליאם בלייר שימש כיועץ פיננסי של קונטיקס בעסקה.

 

אודות קונאטיקס

 

קונטיקס היא פלטפורמת טכנולוגיות וידיאו מהדור הבא המיועדת ליוצרי תוכן. אנו מאמינים בכוחו של תוכן מעורר עניין, ומשימתנו היא לעזור לבעלי אתרים להציג תוכן וידאו איכותי ללא פשרות. עם נגן וידיאו חדשני, מנוע אופטימיזציה וחבילת פורמטים מוכנים לשימוש, המאפשרים מוניטיזציה של וידאו, יוצרי תוכן יכולים להגדיל את הכנסותיהם מוידאו תוך יצירת חוויה מרתקת למשתמש. עם יכולות וידאו, הראשונות מסוגן בשוק, קונטיקס נמצאת בחזית חדשנות התוכן ובונה דור חדש של חוויות וידאו עבור יוצרי תוכן. קונטיקס עובדת עם למעלה מ-3,000 יוצרי תוכן ו-1,000 מפרסמים ברחבי העולם. היא נכנסה לרשימת "500 הטכנולוגיות המתפתחות" של חברת דלויט בשנת 2020 והוכרזה "שחקן-כוח פרוגרמטי" של מגזין אד-אקסצ‘נג‘ר לשנת 2021.

 

החברה נוסדה בשנת 2014, משרדיה הראשיים ממוקמים בניו יורק ויש לה סניפים נוספים בתל אביב ובקלוז‘-נאפוקה ברומניה.

 

אודות קורט סקוור קפיטל

 

קורט סקוור היא חברת השקעות פריווט-אקוויטי בשווקי הביניים, עם אחד מצוותי ההשקעות המנוסים ביותר בענף. מאז 1979 השלימה קורט סקוור מעל 235 השקעות בפלטפורמות, ועזרה למנהלים, למשפחות ולבעלים-מייסדים לפתח את חברותיהם ולהפכן למובילות בשווקים שלהן. קורט סקוור משקיעה בחברות בעלות פוטנציאל צמיחה משכנע בתחום השירותים העסקיים, בתעשייה, בבריאות, בטכנולוגיה ובטלקום. לקורט סקוור נכסים בשווי 7 מיליארד דולר והיא ממוקמת בניו יורק.

 

למידע נוסף על קורט סקוור, בקרו באתר www.courtsquare.com.

 

ליצירת קשר:

Ilana Weinberger,

 ilana@crenshawcomm.com

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GLOBE NEWSWIRE