הסיכון לסרטן הערמונית: משקל רב להשמנה

  הגיע הזמן שהגברים יהדקו את החגורה בנוגע לסרטן הערמונית והתסמונת המטבולית, אומר מנתח ניתוחי הערמונית הרובוטיים מבית החולים "הר סיני"  ד"ר דיוויד סמאדי

 ניו יורק -- מבוגרים חושבים אולי ששמעו מספיק עצות על אכילה בריאה, דיאטה ופעילות גופנית. אבל ההוכחות שההשמנה מסוכנת לבריאות ממשיכות להצטבר כששני מחקרים חדשים חושפים את ההשפעה של משקל עודף על הערמונית של הגבר. הראשון, שאותו הוביל מנתח ניתוחי הערמונית הרובוטיים הבכיר ד"ר דיוויד סמאדי, הראה שלגברים עם תסמונת מטבולית יש ערמונית גדולה יותר, דירוגי גליסון גבוהים יותר, נפח גדול יותר של גידול סרטן הערמונית והמורכבות של הניתוח גדולה יותר. במחקר השני נמצא שהשמנה מגדילה את הסיכון לסרטן הערמונית אצל הגבר בעד 57 אחוזים.

 

"הגיע הזמן שהגברים יהדקו את החגורה בנוגע לסרטן הערמונית", אמר ד"ר דיוויד סמאדי, סגן יו"ר המחלקת לאורולוגיה וראש היחידה לרובוטיקה וכירורגיה זעיר פולשנית במרכז הרפואי "הר סיני". הוא הסביר ביתר פירוט את הסכנות של ההשמנה באומרו: "השומן העודף שגברים שמנים נושאים באמצע הגוף הופך טסטוסטרון לאסטרוגן, רכיב מפתח בשגשוג תאים וסרטן הערמונית".

 

במחקר של ד"ר סמאדי, סקירה על פני תשע שנים של יותר מ-2,600 מקרים של כריתת ערמונית לפרוסקופית בסיוע רובוט (RALP), גורמי הסיכון של סרטן הערמונית גדלו משמעותית בקרב מטופלים שעמדו בקריטריונים של תסמונת מטבולית, כולל השמנה ומחלות לב וכלי דם, http://www.roboticoncology.com/pdf/AUA%20Metabolic%20Syndrome%20Abstract.pdf.

 

במחקר אחר באוניברסיטת קולומביה החוקרים עקבו אחרי יותר מ-6,000 גברים במשך 14 שנים, והסיקו שהסיכון שגבר יפתח את כל הסוגים של סרטן הערמונית, גם אגרסיביים וגם לא אגרסיביים, גדל עם המשקל.

 

הדוח התפרסם באינטרנט באתר Cancer Epidemiology, Biomarkers & Prevention, http://cebp.aacrjournals.org/content/early/2013/04/22/1055-9965.EPI-12-0965.abstract.

 

"הדבר האופטימי עבור הגברים היותר כבדים הוא שבאמצעות ניתוחי ערמונית רובוטיים אני יכול להשיג תוצאות כירורגיות דומות מבחינת החיוביות שלהן לאלה של אנשים לא שמנים", הוסיף ד"ר סמאדי. הוא אחד מהמנתחים הבודדים שמבצעים ניתוחי ערמונית רובוטיים בסיכון גבוה בגברים שמנים. SMART (טכניקה רובוטית מתקדמת שהותאמה ע"י ד"ר סמאדי) עוזרת במניעת כמה מהסיבוכים הכירורגיים שיכולים להיות קשורים בניתוחי פתיחת בטן בחולים שמנים. ניתוח רובוטי הוא הליך זעיר פולשני ולכן הוא גם יכול להקל עליהם במקצת את ההחלמה.

 

ד"ר סמאדי מדגיש את הצורך באסטרטגיות מניעה כמו הפחתת משקל ואכילה בריאה. גורמי הסיכון של סרטן הערמונית הם גיל, השמנה, היסטוריה משפחתית ומוצא אפרו אמריקני. לדברי המרכז לבקרת ומניעת מחלות, שיעור ההשמנה בקרב הגברים האמריקנים מעל גיל 40 הוא קרוב ל-40%.

 

"עבור כל הגברים, הפחתת משקל היא לא הצעה, היא מצילת חיים. הגברים האלה ניצבים בפני סכנות בריאותיות אמיתיות. סרטן הערמונית הוא רק אחת מהן", סיכם ד"ר סמאדי.

 

ד"ר דיוויד ב. סמאדי הוא סגן יו"ר המחלקת לאורולוגיה וראש היחידה לרובוטיקה וכירורגיה זעיר פולשנית במרכז הרפואי "הר סיני" בניו יורק. כאורולוג ואונקולוג מומחה המתמחה באבחון וטיפול במחלות אורולוגיות, סרטן הכליות, סרטן שלפוחית השתן וסרטן הערמונית, הוא מתמחה גם בטיפולים זעיר פולשניים מתקדמים רבים בסרטן הערמונית, כולל הניתוח הרובוטי החדיש ביותר שלו, SMART (טכניקה רובוטית מתקדמת שהותאמה ע"י ד"ר סמאדי).

 

 

אתרי אינטרנט קשורים:

 

http://www.roboticoncology-il.com/

http://il.smart-surgery.com/

http://www.roboticoncology.com/

http://www.smart-surgery.com/

 

ליצירת קשר

 

ד"ר דיוויד סמאדי

אן אנגקאיה

טלפון בארץ: 057-9459279

טלפון בניו יורק 1-212-241-8779

 

מקור: http://www.roboticoncology-il.com