המתנה הכי טובה ליום האב? חידון ערמונית!

מנתח ניתוחי הערמונית הרובוטיים הבכיר ד"ר דיוויד ב. סמאדי קורא לילדים בכל הגילים: להביא את אבא לרופא.

(ניו יורק)  יום האב הוא העיתוי המושלם להעניק לאבא עוד קצת אהבה. מה אבות אוהבים? לשחק גולף, כרטיסים למשחק העונה, כרטיס ברכה מתוצרת בית, לפעמים אפילו עניבה חדשה. ממה הם פוחדים? ללכת לרופא. כאן הילדים נכנסים לתמונה. לאבות בכל הגילים צריך להזכיר לדאוג לבריאות שלהם, ובריאות הערמונית נמצאת בראש הרשימה, אומר מנתח ניתוחי הערמונית הרובוטיים בעל השם העולמי ד"ר דיוויד  סמאדי.

ד"ר דיוויד סמאדי, ראש היחידה לרובוטיקה וכירורגיה זעיר פולשנית וסגן יו"ר המחלקת לאורולוגיה במרכז הרפואי "הר סיני" בניו יורק, מזמין את כולם להוסיף עניין להנאה מיום האב עם חידון על מניעת סרטן הערמונית ובדיקות סקר לגילוי סרטן הערמונית. "אבא צריך דחיפה לכיוון הנכון", הוא אומר. "תדאגו שאבא יגיע לרופא לבדיקה השנתית שלו, יחד עם בדיקת  PSA (האנטיגן שספציפי לערמונית) שגרתית. שנה יכולה לחלוף מהר, לכן יום האב  או יום ההולדת של אבא הן הזדמנויות מצוינות לתזכורת הקטנה הזאת". 

אם אבא שלכם עבר את גיל 40, תשאלו אותו את השאלות מצילות החיים האלה על סרטן הערמונית:

1) מתי עשית את בדיקת ה-PSA האחרונה? מתי הבדיקה הבאה?

ד"ר סמאדי ממליץ לכל הגברים לבצע בדיקת רמת בסיס של ה-PSA לפני גיל 50 ולהמשיך עם בדיקת סקר שנתית. בדיקת הדם הפשוטה הזאת מספקת מידע חשוב כל שנה.

2) מה ההיסטוריה של סרטן הערמונית במשפחה שלך? האם לסבא או לדוד משה היה סרטן הערמונית? אם כן, באיזה גיל הם אובחנו?

היסטוריה של סרטן הערמונית במשפחה מגדילה משמעותית את הסיכון של אבא. גם גברים ממוצא אפרו אמריקני נמצאים בסיכון מוגבר. גברים אלא צריכים לעבור את בדיקת ה-PSA הראשונה שלהם עד גיל 40 ולעבוד עם מומחה לסרטן הערמונית על תוכנית בדיקות לטווח ארוך.

3) האם אתה מתעמל באופן סדיר?

זה לא מצריך הרבה, אבל ככל שתגרמו לאבא לעסוק יותר בנוגדי מתח כמו רכיבה על אופניים, ספורט או אפילו טיול עם הכלב, מצבו יהיה יותר טוב. השמנה היא גורם סיכון עיקרי של סרטן הערמונית.

4) האם אתה אוכל הרבה נוגדי סרטן כמו דגים, ברוקולי, תרד ועגבניות (רוטב פסטה ופיצה לא נחשבים!)?

חוץ מלעזור לאבא לשמור על משקל בריא, במזונות רבים יש חומרי מזון שנלחמים בסרטן כמו ליקופן ופיטוכימיקלים שמיטיבים את בריאות הערמונית ואת הבריאות באופן כללי.

5) האם אתה מגביל שומנים רוויים ובשר מעובד?

מגיע לאבא ארוחה טובה ביום האב, אבל תזכירו לו שפחות זה יותר כשמדובר במזונות מסוימים כמו בשר אדום, נקניקיות ובשרים מהמעדניה.

6) האם אתה מתעורר בלילה כדי ללכת לשירותים?

אנחנו מקניטים את אבא על זה שהוא מזדקן, אבל שינויים בהרגלי ההשתנה הם בין הסימנים הנראים לעין המעטים מאוד לסרטן הערמונית. ודאו שהוא לא מתעלם מכל דבר חריג.

כמנתח ניתוחי ערמונית רובוטיים מוכר בעולם, ד"ר סמאדי טיפל בהצלחה ביותר מ-4,500 גברים עם סרטן הערמונית. המחלה לא ניתנת עדיין למניעה, אבל אורח חיים בריא ועירנות לגבי גורמי הסיכון האישיים עוזרים מאוד. "כשאנחנו מגלים את סרטן הערמונית מוקדם ומטפלים בו באמצעים סופיים כמו ניתוח ערמונית רובוטי, אנחנו מצילים חיים", מדגיש ד"ר סמאדי, שניתוחי SMART (טכניקה רובוטית מתקדמת שהותאמה ע"י ד"ר סמאדי) שלו מעניקים איכות חיים מעולה אחרי הטיפול.

ב-16 ביוני השנה, ודאו שאבא ייהנה מעוד הרבה שנים אתכם, ילדיו האוהבים והמנדנדים לפעמים.

ד"ר דיוויד ב. סמאדי הוא סגן יו"ר המחלקת לאורולוגיה וראש היחידה לרובוטיקה וכירורגיה זעיר פולשנית במרכז הרפואי "הר סיני" בניו יורק. כאורולוג ואונקולוג מומחה המתמחה באבחון וטיפול במחלות אורולוגיות, סרטן הכליות, סרטן שלפוחית השתן וסרטן הערמונית, הוא מתמחה גם בטיפולים זעיר פולשניים מתקדמים רבים בסרטן הערמונית, כולל הניתוח הרובוטי החדיש ביותר שלו, SMART (טכניקה רובוטית מתקדמת שהותאמה ע"י ד"ר סמאדי).

אתרי אינטרנט קשורים:

http://www.roboticoncology-il.com/

http://www.roboticoncology.com/

http://il.smart-surgery.com/

http://www.smart-surgery.com/

סרטונים קשורים:

בדיקות סקר לגילוי סרטן הערמונית ליום האב - הקליקו כאן

טיפולים בסרטן הערמונית: ד"ר דיוויד ב. סמאדי - הקליקו כאן

חדשות סרטן הערמונית - סקס אחרי ניתוח ערמונית - הקליקו כאן

בדיקות PSA לגילוי סרטן הערמונית מצילות חיים - הקליקו כאן

 

 

ליצירת קשר:

ד"ר דיוויד סמאדי
אן אנגקאיה
 1-855-DRSAMADI
1-212-241-8779
057-945-9279
http://www.roboticoncology-il.com/contact/

http://il.smart-surgery.com/contact/

 

מקור: http://www.roboticoncology-il.com