אמזון מודיעה על השקעה בפתרונות טבעיים להסרת פחמן בברזיל עם שימור איתני הטבע

 

 

אמזון מודיעה על השקעה בפתרונות טבעיים להסרת פחמן בברזיל עם שימור איתני הטבע

 

היוזמה תושק ביערות הגשם באמזונס, תוך התמקדות בייעור מחדש וביערות חקלאיים מתחדשים, תוך הנעת פיתוח כלכלי מקומי בר קיימא

 

ההשקעה של אמזון שואפת להסיר עד 10 מיליון טון של פליטת פחמן דו חמצני עד 2050 – שווה ערך לשנה אחת של פליטות מ-2 מיליון מכוניות

 

סיאטל, 2 בספטמבר 2021, (BUSINESS WIRE):

 

כחלק ממאמציה לתמוך בפתרונות גלובליים למשבר האקלים, אמזון (נאסד"ק: AMZN) הודיעה היום על השקת מאיץ החקלאות והשיקום בשותפות עם The Nature Conservancy, ארגון סביבתי גלובלי. המאיץ ייצור מקור הכנסה בר קיימא יותר עבור אלפי חקלאים מקומיים במדינת פארה האמזונס הברזילאית, ובמקביל ישחזר את יערות הגשם המקומיים וילחם בשינויי האקלים על ידי לכידה ואחסון פחמן באופן טבעי.

 

על פי הפאנל הבין-ממשלתי לשינוי האקלים, לפתרונות מבוססי טבע יש תפקיד קריטי בהימנעות מההשפעות הגרועות ביותר של שינוי האקלים. ממשלות והמגזר הפרטי יכולים להפחית את פליטות הפחמן ולהסיר פחמן מהאטמוספירה על ידי השקעה בפתרונות טבעיים בקנה מידה גדול. מאיץ החקלאות והשיקום הוא פרויקט אחד כזה להסרת פחמן, וחלק מהמחויבות של אמזון לעמוד בהתחייבות האקלים, שהחברה ייסדה במשותף עם אופטימיות גלובלית. החתמים על ההתחייבות מתחייבים להגיע לפחמן נטו אפס עד 2040 – 10 שנים לפני הסכם פריז.

 

כחלק ממחויבותה לעמוד בהתחייבות האקלים, אמזון ממשיכה בראש ובראשונה לחדש ולהשקיע בהסרת הפירוק של עסקיה. החברה רכשה 100,000 רכבי משלוח חשמליים, והיא הקונה התאגידית הגדולה ביותר של אנרגיה מתחדשת בעולם. אמזון גם משקיעה בפתרונות טבעיים באמצעות קרן האקלים Right Now Climate Fund התומכת במאיץ ובפרויקטים אחרים לשיקום קרקעות שישפרו את פרנסתם של קהילות מקומיות וסירו פחמן מהאטמוספירה. בנוסף, באמצעות קואליציית LEAF Coalition שהוכרזה לאחרונה – יוזמה ציבורית-פרטית לגייס לפחות מיליארד דולר כדי להגן על היערות הטרופיים בעולם – אמזון ושותפים אחרים פועלים לרסן את בירוא היערות הטרופיים, ולהפחית את כמות הפחמן הנפלט באטמוספירה.

 

"שיקום היערות בעולם הוא אחד הפעולות המשמעותיות ביותר שאנו יכולים לנקוט כרגע כדי להתמודד עם שינויי האקלים, והוא ידרוש פתרונות חדשניים כדי להצליח", אמרה קארה הרסט, סגנית נשיא לקיימות עולמית באמזון. "אנו גאים להשיק את מאיץ החקלאות והשיקום בשותפות עם שימור הטבע כדי לתמוך בפתרונות המתעדפים שלמות סביבתית גבוהה ויתרונות קהילתיים חזקים. אמזון מצפה לתרום את התשוקה שלנו לחדשנות יחד עם תמיכה כספית לשיפור פרנסתם של קהילות מקומיות בברזיל, תוך סיוע בהגנה על כדור הארץ לדורות הבאים".

 

"המדע הוא חד משמעי לגבי מערכות טבעיות כעדיפות לקליטת פחמן מהאטמוספירה בדו"ח ה-IPCC האחרון מדגיש זאת", אמרה כריסטיאנה פיגרס, מייסדת שותפה של Global Optimism ולשעבר ראש תכנית האקלים של האו"ם האחראי על הסכם פריז. "הגנה על מערכות אקולוגיות עומדות ושיקום קרקעות מושפלות הן קריטיות כאסטרטגיות להקלה על פחמן, במיוחד בעשור-שניים הקרובים. פרויקטים המשיגים זאת כדי לקיים הן את הטבע והן את פרנסתם של הקהילה המקומית הם לא יסולאו בפז לשינוי הדרוש כדי לשגשג הרבה מעבר למשבר האקלים. כל הכבוד לאמזון ולשמור הטבע".

 

ההשקעה הראשונית של אמזון במאיץ תתמוך ב-3,000 חקלאים ותחזיר כ-20,000 דונם – מסה יבשתית בערך בגודל של העיר סיאטל–בתוך שלוש שנים, ותסיר עד 10 מיליון טון פחמן דו-חמצני מהאטמוספירה עד שנת 2050.

 

שימור הטבע יעבוד יחד עם מרכז החקלאות העולמי וכמה ארגוני חברה אזרחית מקומיים כדי ליישם את המאיץ על ידי סיוע לחקלאים קטנים לשחזר שדות בקר ליערות מקומיים ויערות חקלאיים. מערכות החקלאות יספקו לחקלאים מקור הכנסה בר קיימא באמצעות מכירת קקאו וגידולים אחרים. האקסלרטור גם יתנסה בדרכים חדשניות לתמיכה בחקלאים ולטיפוח שווקים לסחורות בנות קיימא המבוססות על יערות, כולל עם טכנולוגיות דיגיטליות, ויקדם מתודולוגיות חדשות וטכנולוגיות מבוססות לוויין לכימות וניטור הסרת פחמן.

 

"פארה (Pará ) היא ביתם של 9% מהיער הטרופי בעולם, אבל היא מתמודדת עם שיעורים חסרי תקדים של בירוא יערות, לאבד 3,300 דונם בכל יום בשנה האחרונה", אמרה ג‘ניפר מוריס, מנכ"לית The Nature Conservancy. "במהלך 13 השנים האחרונות, חוות קטנות בפארה - אזור שבו חקלאות חותכת ושריפה יכולה להיראות כאופציה היחידה - היו אחראיות לממוצע של 40% מבירוא היערות במדינה. במשך 20 שנה, שימור הטבע עבד עם חקלאים קטנים, מנהיגי קהילה, פקידי ממשלה, עמים ילידים כדי לזהות וליישם פתרונות win-win, כמו יערות חקלאיים, המסייעים לאנשים ולטבע לשגשג. השותפות החדשה עם אמזון תאפשר לנו לספק את המשאבים והסיוע הטכני הדרושים לקידום תוכנית זו ולהוכיח כי שוקי החקלאות והפחמן הרגנרטיביים הם מודלים עסקיים מעשיים עבור קהילות באמזונס".

 

"עלינו לאחד כוחות כדי להשיג את מטרת המאה: לפתח את הכלכלות שלנו ולשמור על הכנסת האנשים, תוך שמירה ושיקום היער", אמר הלדר ברבלהו, מושל פארה. מדינת פארה מוכנה להתמודד עם אתגר זה, והאסטרטגיה שלנו מוצגת בבירור בתוכנית האמזונס אגורה שלנו, המחייבת אותנו להיות נקיים מפחמן עד 2036, באמצעות צמצום בירוא היערות ועל ידי קידום שיקום היערות. השקעות, כמו זו של אמזון, ביערות חקלאיים בני קיימא ובייעור בפארה מתקבלות בברכה. יוזמה זו תועיל באופן משמעותי לקהילה, למשאבי הטבע ולמגוון הביולוגי של המדינה".

 

למידע נוסף על המחויבות של אמזון לקיימות, בקרו: https://sustainability.aboutamazon.com.

 

אודות אמזון

 

אמזון מונחית על ידי ארבעה עקרונות: אובססיה של לקוחות ולא מיקוד מתחרים, תשוקה להמצאה, מחויבות למצוינות תפעולית וחשיבה ארוכת טווח. אמזון שואפת להיות החברה הממוקדת ביותר בלקוחות כדור הארץ, המעסיק הטוב ביותר בגלובוס , ומקום העבודה הבטוח ביותר לכדור הארץ. ביקורות לקוחות, קניות בלחיצה אחת, המלצות מותאמות אישית, פריים, Fulfillment by Amazon, AWS, הוצאה לאור ישירה , Career Choice, Fire tablets, Fire TV, Amazon Echo, אלקסה, Just Walk Out technology, אולפני אמזון, ואת התחייבות האקלים הם חלק מהדברים חלוצים על ידי אמזון. לקבלת מידע נוסף, בקרו amazon.com/about ועקבו אחר @AmazonNews.

 

אודות The Nature Conservancy

 

שימור הטבע -  The Nature Conservancy   הוא ארגון שימור עולמי המוקדש לשימור האדמות והמים שבהם תלויים כל החיים. בהנחיית המדע, אנו יוצרים פתרונות חדשניים בשטח לאתגרים הקשים ביותר בעולם שלנו, כך שהטבע והאנשים יוכלו לשגשג יחדיו. אנו מתמודדים עם שינויי האקלים, משמרים אדמות, מים ואוקיינוסים בקנה מידה חסר תקדים, מספקים מזון ומים באופן בר קיימא ועוזרים להפוך ערים לברות קיימא יותר. בעבודה ב-72 מדינות וטריטוריות: 38 באמצעות השפעה ישירה על שימור ו-34 באמצעות שותפים, אנו משתמשים בגישה שיתופית שמעסיקה קהילות מקומיות, ממשלות, המגזר הפרטי ושותפים אחרים. לקבלת מידע נוסף, בקרו www.nature.org או עקבו אחר @nature_press  בטוויטר.

אנשי קשר

 

Amazon.com, Inc.
Media Hotline
Amazon-pr@amazon.com
www.amazon.com/prמקור: Amazon.com, Inc.

 

תוכן הודעה זו בשפת המקור, מהווה את הגרסה הרשמית והמהימנה היחידה של מסמך זה. תרגומים מסופקים למטרות נוחות בלבד ויש להצליבם מול המסמך בשפת המקור, המהווה את הגרסה היחידה של טקסט זה שהינה בעלת תוקף משפטי.

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית Business Wire