אלרזו מפרסמת צמיחת עסקאות של פי חמישה משנה לשנה על ידי שירות לקמעונאים הלא רשמיים של ניגריה

 

אלרזו מפרסמת צמיחת עסקאות של פי חמישה משנה לשנה על ידי שירות לקמעונאים הלא רשמיים של ניגריה

 

הטכנולוגיה משנה מגזר קמעונאי בבעלות בעיקר נשים

 

סינגפור & איבדן, ניגריה, 6 באוקטובר 2021, (BUSINESS WIRE):

 

Alerzo, אחד מסטארט-אפי ה-B2B הצומחים ביותר בניגריה, הודיעה היום כי היקף העסקאות השנתי שלה בספטמבר עלה על 155 מיליון דולר, גידול של יותר מפי חמישה מאז תחילת 2021.

 

מאז גיוס ההון של החברה לסדרה א‘ הקיץ, שוק ה-B2B של Alerzo יותר מהכפיל את עצמו בהכנסות ובנה מערכת תשלומים שמעבדת כיום יותר מ-400,000 עסקאות מדי חודש.

 

אדוואלה אופלי ("אדה") ייסד בשנת 2019 את Alerzo באיבדן, העיר השלישית בגודלה בניגריה, מספקת יותר מ-150,000 חנויות קמעונאיות לא רשמיות – יותר מ-90% מהן מופעלות על ידי נשים – עם משלוח חינם באותו יום, תשלומים ללא מזומן ופורטפוליו של שירותים דיגיטליים אחרים המשפרים את רווחיות החנות תוך פישוט חיי הבעלים.

 

"הקמתי את Alerzo כדי לעזור לאמא שלי, אם חד הורית שניהלה שתי חנויות לא רשמיות כדי לתמוך בי ובשלושת האחים שלי. לפני Alerzo, היא נאלצה לסגור את החנות שלה ולנסוע במשך שעות כדי לקנות מלאי כדי להישאר בעסקים", אמר אופלי, שלמד פיזיקה בניגריה ומדעי המחשב בסין. "נשים הן לעתים קרובות קורבנות של גניבה כי נערי רחוב יודעים שמפעילי חנויות קמעונאיות לעתים קרובות נושאים מזומנים. רציתי ליישם את מה שלמדתי בסין כדי לשפר את החיים של אמהות עובדות בניגריה".

 

הקיץ רכשה Alerzo  את Shago Payments  כדי להאיץ את הפיכתה משוק B2B לפלטפורמה טכנולוגית All-in-One. שאגו, שנוסדה על ידי סאבאסטין אנצ‘י הוותיקה בתעשיית התשלומים, מאיצה את הדחיפה של אלרזו למוצרים דיגיטליים ושירותים פיננסיים. עם שילובו של שאגו ב- AlerzoPay, זרוע התשלומים של החברה, אלרזו מספקת כעת לחנויות קמעונאיות לא רשמיות פורטפוליו של שירותים דיגיטליים חדשים כגון טעינות טלפונים סלולאריים; תשלומי חיוב והעברות עמית לעמית.

 

סנטיה בותה, יו"ר בנקCapitec  (דרום אפריקה), הצטרפה לאחרונה לדירקטוריון של אלרזו כדירקטורית בלתי תלוייה מובילה. "הצטרפתי לדירקטוריון של אלרזו כי קיבלתי השראה מסיפור חייו של אדה ואני חולקת את מחויבותה של אלרזו להעצים נשים עובדות באפריקה", אמרה בותה.

 

איינולוואה אבויג‘י, מייסד שותף של Flutterwave ו- Andela וחבר בוועדה המייעצת של אלרזו אמר: "רוב העסקים מדברים משחק טוב על הכללה פיננסית וכלכלית אבל אז להמשיך למקד את העסקים שלהם על ערי מגה מתמצאות מסחרית כמו לאגוס או ניירובי. ההתמקדות של אלרזו בקהילות מסחר מודרות אך בנות קיימא מבחינה מסחרית בערים קטנות יותר כמו איבדן היא מופתית וחזון. אני שואב השראה מההתמקדות שלהם בקהילות שבאמת מודרות".

 

בנוסף לאבויג‘י, הוועדה המייעצת של אלרזו כוללת מנהלים בכירים שעבדו בין היתר ב-KKR, פייסבוק, וולינגטון ניהול וגלקסי דיגיטל.

 

כריסטינה סאס, אחת המשקיעים של אלרזו ומייסדת שותפה של אנדלה, אמרה: "אלרזו הוא אחד המפעלים החברתיים הנדירים שבהם שליחות חברתית ברורה וחזקה מצליחה בד בבד עם הביצועים הפיננסיים של החברה".

 

בספטמבר הרחיבה אלרזו את פעילותה לאזורי החגורה התיכונה והצפון של ניגריה, וכיום היא פועלת באבוג‘ה וקאנו. החברה מתכננת לשרת את רוב ניגריה לפני סוף השנה הבאה.

 

אודות Alerzo

 

Alerzo, שבסיסה בסינגפור ואיבדן, ניגריה, היא פלטפורמת טכנולוגיה ושירותים All-in-One שמשנה את האופן שבו החנויות הקמעונאיות הלא רשמיות של ניגריה פועלות. עם אלרזו, קמעונאים יכולים להזמין מלאי, לקבל אותו במהירות, לקבל ולבצע תשלומים ללא מזומנים, לעקוב אחר רווחיות החנות טוב יותר, ולהקל על תיק של שירותים דיגיטליים כולל רכישות אונליין , תשלומי חשבון והעברות עמית לעמית. בקרו אותנו www.alerzo.com או עקבו אחרינו בלינקדאין, וללמוד עוד על אלרזו אנא צרו איתנו קשר IR@alerzo.com.

 

ליצירת קשר:

 

Debra Cope,

+1-202-468-3814,

 PR@Alerzo.com

 

מקור:  Alerzo.

תוכן הודעה זו בשפת המקור, היא הגרסה הרשמית והמהימנה היחידה של מסמך זה. התרגומים הם למטרות נוחות בלבד ויש להצליבם עם המסמך בשפת המקור, שהוא הגרסה היחידה של טקסט זה שהוא בעל תוקף משפטי.

 

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית BUSINESS WIRE