אדיוניקס סוגרת סבב גיוס של 27 מיליון דולר להגדלת הפיתוח של סוללות הדור הבא עם אלקטרודות תלת ממד חכמות

אדיוניקס סוגרת סבב גיוס של 27 מיליון דולר להגדלת הפיתוח של סוללות הדור הבא עם אלקטרודות תלת ממד חכמות

 

הטכנולוגיה האגנוסטית לכימיה של אדיוניקס מציגה שיפורים בכל המאפיינים העיקריים של הסוללה, ומציעה תשובה לביקוש הגובר לפתרונות אחסון אנרגיה זולים בעלי ביצועים גבוהים

 

תל אביב, 25 בינואר 2022, (BUSINESS WIRE):

 

אדיוניקס (Addionics), המפתחת טכנולוגיית לייצור סוללות אגנוסטיות לכימיה, הודיעה כי גייסה 27 מיליון דולר בסבב גיוס מסדרה A כדי להגדיל את מאמציה לעצב מחדש את הארכיטקטורה של הסוללות באמצעות אלקטרודות התלת ממד החכמות של החברה. אלקטרודות אלו משפרות את העלות והביצועים של הסוללות בכל כימיה - קיימת או מתגלה. את סבב הגיוס הובילה Deep Insight, חברת השקעות המתמחה בטכנולוגיה עמוקה שהוקמה ומגובה בידי ג‘ף הורינג, מייסד Insight Partners, יחד עם קרן קטליסט, דלק מוטורס וד"ר בועז שוורץ. השקעות נוספות כוללות תמיכה אסטרטגית ופיננסית של Novelis, Magna International, JX Nippon Mining & Metals, Union Tech Ventures, 8090 Partners, GiTV, Talcar Corporation, Bridges Israel impact investment fund, Doral Energy Tech Ventures (Doral Energy CVC), וד"ר דיוויד דיק. המשקיעים הקיימים שהשתתפו בסבב כוללים את NextGear Ventures, Magna Capital Partners ו- Vasuki Global Tech Fund.

 

הודעה לעיתונות זו כוללת מולטימדיה. צפו בהודעה המלאה בשפה האנגלית כאן: https://www.businesswire.com/news/home/20220125005236/en/

 

לצד השקעתו, ד"ר דיק מצטרף לדירקטוריון אדיוניקס, תוך מינוף ניסיונו בעבר בהובלת פרויקטים בשרשרת האספקה ותוכניות הנדסת סוללות בצוות Gigafactory של טסלה. מנכ"ל NIO Capital לשעבר, יאיר שקד, הצטרף לאחרונה גם הוא לוועדה המייעצת של אדיוניקס.

 

אדיוניקס מתמקדת בתכנון מחדש של ארכיטקטורת הסוללה, תוך החלפת מבנה השכבות הדו ממדיות המסורתיות של האלקטרודה במבנה תלת ממדי משולב. גישה מהפכנית זו מביאה לסוללות צפיפות אנרגיה והספק מוגברים, בטיחות משופרת ואורך חיים ארוך יותר - כל זאת מבלי להגדיל את עלות הסוללה. חדשנות זו מאפשרת את השימוש במלוא הפוטנציאל של כימיית הסוללות מהדור הבא, וזאת כדי לספק מענה לביקוש הגלובלי הגואה לסוללות המונע על ידי מגמות השוק, כולל המנדט להפחתת שחרור פחמן.

 

הקניין הרוחני בליבת הפעילות של החברה הוא תהליך ייצור האלקטרודות המוגן בפטנט וניתן להתאמה, המקטין באופן משמעותי את עלויות הייצור, וכך מאפשר לראשונה אימוץ המוני בשוק של מבני אלקטרודות תלת ממדיים. פתרון מוכן לשימוש זה תואם למתקני ייצור הסוללות ולפסי ייצור קיימים. בנוסף, אלגוריתם הבינה המלאכותית הקנייני של אדיוניקס מאיץ את זמן הפיתוח של הסוללה, ומייעל את עיצובי האלקטרודות כדי לעמוד בכל תרחישי השימוש בסוללה ובכל דרישת ביצועים. באמצעות השילוב של תהליך הייצור המוגן בפטנט של אדיוניקס ואלגוריתם הבינה המלאכותית, יצרנים יכולים לייצר סוללות עם ביצועים גבוהים במחירי שוק מופחתים בקנה מידה משמעותי ביותר.

 

"בגיבוי המשקיעים והשותפים האסטרטגיים המוערכים שלנו, אדיוניקס מנתבת דרך ברורה לחדשנות בשוק והיא ממוקמת היטב לספק סוללות עם ביצועים גבוהים יותר ובעלות נמוכה יותר בקנה מידה גדול", אמר ד"ר מושיאל ביטון, מנכ"ל ומייסד שותף באדיוניקס. "אנו מצפים להאיץ את פיתוח המוצר שלנו ולהניח את התשתית הדרושה למסחור, שכן אנו נשארים מחויבים למשימתנו לחולל מהפכה בתעשיית הסוללות על ידי פיתוח ארכיטקטורת תאי הסוללה הטובה ביותר בשוק".

 

אדיוניקס מתכננת לקדם את שילוב הטכנולוגיה שלה במגוון רחב של יישומים, עם התמקדות ראשונית בכלי רכב חשמליים. החברה משתפת פעולה עם יצרני OEM וספקים מובילים בתחום הרכב בארצות הברית ובאירופה כדי לשלב את האלקטרודות התלת ממדיות החכמות שלה עם סוללות ליתיום-ניקל-מנגן-קובלט-אוקסיד (NMC), ליתיום ברזל פוספט (LFP), סיליקון, ליתיום פולימר, וכן סוללות מצב מוצק (SSB).

 

"בקרן קטליסט אנו מיישרים קו הדוק עם המשימה של אדיוניקס לחולל מהפכה בתעשיית האנרגיה האגורה ולתמוך בעתיד עם נטו של אפס", אמר יאיר שמיר, שותף מנהל בקרן קטליסט. "עם הגישה הייחודית שלה מבוססת הפיזיקה לפיתוח טכנולוגיית סוללות, אדיוניקס עומדת מעל המתחרים במונחים של פוטנציאל שוק המוני. מדובר בהזדמנות מרגשת להשקעה בחברה שדוגלת בטכנולוגיה שומרת אקלים, ומעבר לכך, אנו צופים שהיא תהיה מאפשרת חשובה בהמרה החשמלית".

 

ההשקעה בסדרה A מגיעה בעקבות מימון ראשוני של 9 מיליון דולר בהובלת Next Gear Ventures, שכלל מענק של 2.5 מיליון דולר במסגרת תחרות החדשנות Horizon2020 של האיחוד האירופי. אדיוניקס מתכננת לנצל את ההשקעה הנוספת להמשך פיתוח היכולות והיישומים הטכנולוגיים שלה במטרה להגיע למסחור עד שנת 2024. היא תשמש במימון גם כדי למנף את הרחבת צוות העובדים של החברה וכדי להגביר את פעילותה בארצות הברית ובגרמניה, וכדי ליצור קשר טוב יותר עם שותפים.

 

אודות אדיוניקס

 

אדיוניקס (Addionics) יוצרת את השינוי עבור השלב הבא בייצור סוללות עבור כלי רכב חשמליים על ידי שינוי הארכיטקטורה שלהן באמצעות שימוש באלקטרודות תלת ממד חכמות. תהליך הייצור הניתן להרחבה והחסכוני של החברה, בשילוב עם תוכנת מיטוב תהליכים המבוססת על בינה מלאכותית, משפר משמעותית את הכלכלה והביצועים של סוללות עם כל כימיה - קיימת או מתגלה. הטכנולוגיה של אדיוניקס יכולה להיות מיושמת גם במוצרי אלקטרוניקה, אחסון אנרגיה נייח, תעופה והגנה, וכן במכשור רפואי. למידע נוסף, בקרו בכתובת: www.addionics.com

 

ראו את ההודעה במקור באתר businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20220125005236/en/

ליצירת קשר:

Annika Harper, PR Director, Antenna Group
+1 (646) 854-3764
Addionics@antennagroup.com

Gilad Fisher, Director of Marketing, Addionics
gilad@addionics.com

 

מקור: Addionics

 

תוכן הודעה זו בשפת המקור, היא הגרסה הרשמית והמהימנה היחידה של מסמך זה. התרגומים הם למטרות נוחות בלבד ויש להצליבם עם המסמך בשפת המקור, שהוא הגרסה היחידה של טקסט זה שהוא בעל תוקף משפטי.

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית Business Wire