מזכ"ל המועצה להשכלה גבוהה בבחריין: פטור לבוגרי RCSI בחריין מבחינות לעסוק ברפואה בבריטניה הוא עדות לאיכות ההשכלה הגבוהה בבחריין

 

מזכ"ל המועצה להשכלה גבוהה בבחריין: פטור לבוגרי RCSI בחריין מבחינות לעסוק ברפואה בבריטניה הוא עדות לאיכות ההשכלה הגבוהה בבחריין

 

מנמה, בחרין, 1 בפברואר 2022, (GLOBE NEWSWIRE):

המועצה הרפואית הכללית (GMC) בבריטניה אישרה לבוגרי הרפואה של המכללה המלכותית למנתחים באירלנד - האוניברסיטה הרפואית של בחריין (RCSI בחריין) להגיש בקשה לרישום לתרגול בבריטניה, מבלי לערוך את בחינות הרישוי המקצועיות והלשוניות של המועצה להערכות מקצועיות (PLAB). בחינות PLAB מנוהלות על ידי המועצה הרפואית הכללית כדי להבטיח כי לרופאים שלמדו בחו"ל יש את הרמה הנכונה של ידע וכישורים לעסוק ברפואה בבריטניה.

בוגרי RCSI בחריין יכולים כעת להגיש בקשה לרישום עם GMC דרך מסלול ההסמכה האירופית הרלוונטית (REQ), הודות לתואר הרפואי המוכר שהוענק להם במסגרת של RCSI בדבלין. אבן דרך משמעותית זו תקל על תהליך הגישה להתמחות והזדמנויות הכשרה לתואר שני לכל בוגרי הרפואה של RCSI בחריין בבריטניה, ללא קשר ללאום שלהם. נכון לעכשיו, 170 בוגרי רפואה מבוססים בבריטניה, בין אם עובדים או מתאמנים בסטנדרטים בינלאומיים ונעזרים בהזדמנויות למידה מורחבות.

בהזדמנות זו, ד"ר שיח‘ ראנה בינת עיסא בן דואיג‘ אל ח‘ליפה, מזכ"לית המועצה להשכלה גבוהה בבחריין (HEC) וסגנית יו"ר חבר הנאמנים של ה-HEC, אימצה את האישור שהתקבל כהכרה עולמית באיכות ההשכלה הגבוהה בממלכת בחריין, תחת הפיקוח של המלך חמד בן עיסא אל ח‘ליפה והנחיות הנסיך סלמאן בן חמד אל ח‘ליפה, יורש העצר וראש הממשלה. הישגה של RCSI בחריין מעיד גם על המדיניות שנאכפה על ידי חבר הנאמנים של ה-HEC לקידום תוצאות ההשכלה הגבוהה, לעודד מוסדות בחריינים לקבל הסמכה בינלאומית לתוכניות האקדמיות שלהם ולהשיג את יוזמות האסטרטגיה הלאומית להשכלה גבוהה.

נשיא RCSI בחריין, פרופסור סאמר אוטום ציין: "מתן גישה קלה יותר להכשרה רפואית בבריטניה הוא יתרון גדול עבור היתרונות הרבים שהיא מביאה לתלמידים שלנו, לבוגרים ולכל מתקני הבריאות שלנו. במהלך השנים, כמה מהבוגרים שלנו חזרו למולדתם עם חוויות שאין שני להן ועשו צעדים גדולים בתחומי התמחותם. יצירת גוף מגוון של אנשי מקצוע רפואיים בעלי הכשרה בינלאומית תשפר את בסיס הידע, המחקר והאיכות של שירותי הבריאות לטובת כל המטופלים במדינות מועצת שיתוף הפעולה של המפרץ (GCC)".

אודות RCSI Bahrain

RCSI בחריין היא אוניברסיטה מכוננת של RCSI, שהוקמה בדבלין, אירלנד, בשנת 1784. RCSI בחריין, היא אוניברסיטה פרטית עצמאית, שפתחה את שעריה לקבוצה של 28 סטודנטים לרפואה בשנת 2004. זהו מוסד למדעי הבריאות ללא מטרות רווח המתמקד בחינוך ובמחקר כדי לקדם שינוי חיובי בכל תחומי בריאות האדם ברחבי העולם. כיום, הקמפוס שנבנה למטרה זו הוא ביתם של גוף סטודנטים של יותר מ -1,300 בתי ספר לרפואה; לימודי סיעוד ומיילדות ולימודים ומחקר לתואר שני.

למידע נוסף, בקרו בכתובת www.rcsi.com/bahrain

RCSI Bahrain Instagram

RCSI Bahrain Facebook

RCSI Bahrain LinkedIn

קבצים מצורפים

לפרטים נוספים:

Doaa Magdy

Royal College of Surgeons in Ireland - Medical University of Bahrain (RCSI Bahrain)

+97316660194  /  +973 39929700

dmagdy@rcsi-mub.com

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GLOBE NEWSWIRE