קרן END מקבלת מענק של 7 מיליון דולר מקרן הצדקה הלמסלי למאבק במחלות טרופיות לא מטופלות באנגולה


ניו יורק, 24 בפברואר 2014 (GLOBE NEWSWIRE):

 

קרן END הודיעה על מענק תלת שנתי של 7 מיליון דולר מקרן הצדקה לאונה מ. והארי ב. הלמסלי לתמיכה בפעילות להפחית את הנטל של מחלות טרופיות לא מטופלות באנגולה. המענק הזה הוא המעורבות הראשונה של קרן הצדקה בתנועה הגלובלית לבקרת והדברת מחלות טרופיות לא מטופלות.

 

המענק יתמוך בהגברת מתן תרופות המוני משולב על בסיס קהילתי לטיפול ביותר משני מיליון ילדים ומבוגרים בסיכון ללקות בתולעי מעיים, שיסטוסומיאזיס  ופילריאזיס לימפטי (מחלת הפיל) בשלושה מהמחזות הכי כפריים ועניים של אנגולה. התכנית תכלול תוכנית חינוך למים, סניטציה והיגיינה ביותר מאלפיים בתי ספר. בנוסף, המענק מנצל תרומות של תרופות בשווי מיליוני דולרים מחברות תרופות.

 

"לכבוד הוא לנו שקרן הלמסלי מצטרפת אלינו בשיפור חייהם של מיליוני אנשים באנגולה. התמיכה של קרן הלמסלי מגיעה ברגע מכריע במאבק לבקרת מחלות טרופיות כשאנו מתקדמים לקראת טיפול משולב בכל המדינה ומעבר לה", אמרה אלן אגלר, מנכ"ל קרן END.

 

מחלות טרופיות לא מטופלות הן קבוצה של זיהומי טפילים ובקטריות שפוגעים ביותר ממיליארד וחצי מהאנשים הכי עניים בעולם, בכללם 800 מיליון ילדים. זיהומי מחלות טרופיות גורמים לתת תזונה, אנמיה ועיכוב צמיחה אצל ילדים. מבוגרים יכולים לסבול ממחלות מתישות ועיוותים גופניים, ואפילו מוות, מהתוצאות.

 

"אנחנו כל כך שמחים שביכולתנו להגביר את הפעילות של קרן END באנגולה. טיפול במחלות טרופיות הוכח כאחת הדרכים הכי משתלמות להשאיר ילדים בבית הספר ולעזור למבוגרים לחיות חיים יותר בריאים ויצרניים. אנחנו מקווים שההשקעה של קרן הצדקה תפנה תשומת לב לבעיה החשובה הזאת ותעודד תורמים אחרים להצטרף לתנועה הגלובלית לבקרת והדברת מחלות טרופיות לא מטופלות", אמר וולטר פנזיר, נאמן בקרן הצדקה הלמסלי.

 

קרן הלמסלי מצטרפת לקבוצת המשקיעים האסטרטגיים האחרים באפריקה של קרן END, ביניהם Dubai Cares וקרן לגאטום.

 

אודות קרן הצדקה לאונה מ. והארי ב. הלמסלי

 

קרן הצדקה הלמסלי שואפת לשפר את החיים על ידי תמיכה בארגונים יעילים ללא כוונת רווח ביוזמות בריאות מבוססות מקום ובחינוך ושירותי אנוש. מאז 2008 כשהקרן החלה במתן מענקים פעיל, היא התחייבה לתרום יותר ממיליארד דולר למגוון רחב של ארגוני צדקה. תוכנית הילדים הפגיעים באפריקה שמדרום לסהרה של הקרן, שהתחילה ב-2013, משקיעה בהתערבויות נסמכות ראיות שמספקות לילדים בסיכון גישה רבה יותר לחינוך, מזון ותזונה משופרים וסניטציה ומים נקיים. המענקים הראשונים שהקרן נתנה תמכו ביוזמות בקניה, גאנה, בורקינה פאסו, אנגולה ואתיופיה. למידע נוסף על הקרן והתוכניות שלה, בקרו באתר www.helmsleytrust.org.

 

אודות קרן END

 

קרן END היא יוזמת צדקה פרטית למאבק במחלות טרופיות לא מטופלות שפועלים במסגרתה מגוון רחב של אנשים, קרנות וחברות בתנועה הבינלאומית לבקרת והדברת המחלות הטרופיות הכי נפוצות, כמותווה בהצהרת לונדון בעניין מחלות טרופיות לא מטופלות מינואר 2012, של ארגון הבריאות העולמי, פעולה מואצת להתגבר על ההשפעה הגלובלית של מחלות טרופיות לא מטופלות: מפת דרכים ליישום, ותוכניות לבקרת מחלות טרופיות לא מטופלות של משרד הבריאות הלאומי.

 

הלוגו של קרן END זמין בכתובת http://www.globenewswire.com/newsroom/prs/?pkgid=23760

 

 

 

ליצירת קשר:

 Sarah Marchal Murray, סגנית נשיא בכירה, SMMurray@end.org

 212-905-6175

 

http://www.end.org

/

 

 

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GLOBENEWSWIRE