החברה הפתוחה משיקה קרן לאוקראינה חופשית ודמוקרטית

 

 

החברה הפתוחה משיקה קרן לאוקראינה חופשית ודמוקרטית

 

 

ניו יורק/ברלין/קייב, 4 במרץ 2022, (GLOBE NEWSWIRE) :

 

קרנות החברה הפתוחה מתחייבת היום לגיוס ראשוני של 25 מיליון דולר להשקת הקרן לדמוקרטיה באוקראינה וקוראת למממנים אחרים להצטרף אליה לתמיכה בחברה האזרחית באוקראינה בתגובה למתקפה של נשיא רוסיה ולדימיר פוטין על הדמוקרטיה.

 

יוזמה זו מתבססת על יותר משלושה עשורים של עבודה במזרח אירופה לתמיכה בארגוני זכויות אדם, עיתונאים עצמאיים וארגוני חברה אזרחית אחרים. מטרת הקרן היא להצטרף לקרנות פרטיות, פילנתרופים גדולים כקטנים, והמגזר הפרטי כדי לגייס 100 מיליון דולר לאורך תקופת המשבר והמשך קיומו הממושך באופן בלתי נמנע.

 

"יש לנו מסר אחד פשוט: לעולם לא ננטוש את אוקראינה", אמר אלכס סורוס, סגן יו"ר קרנות החברה הפתוחה. פוטין ינסה למחוק את המדינה מהמפה, נעשה כל שביכולתנו למען תושבי אוקראינה. אנו קוראים לאחרים לצעוד קדימה ולהצטרף אלינו".

 

"זהו רגע מכונן עבור חברות פתוחות", אמר מארק מאלוך-בראון, נשיא הקרנות. "לא משנה מה הקרמלין יאמר, ברור שמה שפוטין באמת מפחד ממנו הוא לא נאט"ו ולא נשק גרעיני, אלא דמוקרטיה חופשית ומשגשגת על סף דלתו".

 

הקרן תקדם שלושה יעדים:

 

*תמיכה בחברה האזרחית האוקראינית: מאז 1990, ארגונים אוקראיניים עצמאיים מילאו תפקיד חיוני בהתפתחות הדמוקרטית של המדינה – ממאבק בשחיתות ועד להגנה על התקשורת העצמאית וזכויות האזרחים. הקבוצות האלה הן הגיד של כל דמוקרטיה בריאה. במהלך הסכסוך הנוכחי והמשך קיומו, הקרן תמשיך לתמוך בעבודה זו – כעת קריטית מתמיד.

 

*סולידריות בינלאומית עם אוקראינה: הקרן תקדם מאמצים בינלאומיים להגן על חירותה ועצמאותה של אוקראינה, להילחם בסמכותנות ולהגביר את מאמצי האחריות הבינלאומיים באמצעות תיעוד אמין של פשעי מלחמה. זה יכלול משאבים לעיתונאים חוקרים, אמנים וחוקרים, כמו גם עבור קבוצות מחקר ותמיכה שמדברות בעד זכויות האדם ושלטון החוק ברחבי האזור.

 

*הגנה על כבוד האדם: נכון להיום, יותר ממיליון בני אדם נאלצו לברוח מאוקראינה, ורבים אחרים נעקרו מבתיהם בתוך המדינה. איומים בלתי צפויים נוספים על אזרחים מונחים לפנינו. הקרן תתמוך בסיוע הומניטרי למי שמעבר להישג ידם של מאמצי סיוע אחרים, וכן תחזק את עבודת בריאות הציבור, תגן על פליטים ותקבל את פניהם, ובסופו של דבר לאחר הסכסוך.

 

"זו הייתה תקופה של זוועה באוקראינה", אמר אולכסנדר סושקו, מנכ"ל קרן הרנסנס הבינלאומית שלנו, שבסיסה בקייב. "יחד עם זאת, אני חש גאווה גדולה לראות כיצד אוקראינה, אירופה והרבה מהעולם עומדים נגד התוקפנות של פוטין. נמשיך להגן על החופש ועל עמודי התווך של הדמוקרטיה כאן וברחבי העולם".

קרנות החברה הפתוחה, שנוסדה על ידי ג‘ורג‘ סורוס, הן המממנות הפרטית הגדולה בעולם של קבוצות עצמאיות הפועלות למען צדק, ממשל דמוקרטי וזכויות אדם. החברה הפתוחה עובדת באוקראינה באמצעות קרן הרנסנס הבינלאומית מאז 1990.

 

 

לפרטים נוספים:

 

Office of Communications

Open Society Foundations

212-548-0378

media@opensocietyfoundations.org

 

 

 

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GLOBE NEWSWIRE