מחקר מראה שניתוחי ערמונית מצילים חיים

 

ד"ר סמאדי, מנתח ניתוחי ערמונית רובוטיים, תומך בממצאים שמצביעים על כך שטיפול אגרסיבי בסרטן הערמונית מציל חיים

 

ניו יורק -- במחקר ארוך טווח על טיפול בסרטן הערמונית, גברים עם סרטן הערמונית בשלב מוקדם שבחרו בכריתת ערמונית רדיקלית הפחיתו משמעותית את הסיכוי שלהם למות מסרטן הערמונית לעומת גברים שוויתרו על הטיפול לטובת המתנה ומעקב. במחקר השוודי שנמשך 23 שנים נמצא ששיעור התמותה בקרב גברים שעברו ניתוח היה הנמוך ביותר בקרב גברים בני פחות מ-65 ואצל גברים עם סרטן הערמונית בסיכון בינוני. אצל גברים מבוגרים יותר, כריתת ערמונית רדיקלית הייתה קשורה לסיכון מופחת לגרורות, או להתפשטות הסרטן לאיברים אחרים.

 

דיוויד ב. סמאדי, מנהל מחלקת אורולוגיה וראש היחידה לניתוחים רובוטיים בבית החולים לנוקס היל, טוען שהסרטן, אם לא מסירים אותו באופן מלא, יכול להתפשט במהירות ובלי אזהרה. כמומחה לניתוחי ערמונית רובוטיים, ד"ר סמאדי מעודד מטופלים לשקול ביסודיות את הסיכון של תופעות הלוואי של הטיפול בסרטן הערמונית לעומת הסיכון של התפשטות המחלה, שהיא תוצאה אפשרית של טיפולים ללא ניתוח.

 

"בטיפול מכל סוג -- מניתוח ערמונית רובוטי ועד לטיפול בהקרנות -- יש תופעות לוואי. תוצאות מוצלחות נובעות משילוב של הערכה מיומנת של האגרסיביות של הגידול, הבריאות והמצב הפיזי של החולה, ובסופו של דבר רופא עם מומחיות ברמה גבוהה", אמר ד"ר סמאדי.

 

לפי המחקר, עד סוף 2012, 200 גברים בקבוצת כריתת הערמונית הרדיקלית ו-247 גברים בקבוצת ההמתנה ומעקב מתו, כלומר ההיקרות המצטברת של מקרי מוות בנקודת הציון של 18 שנה הייתה 56.1 אחוז בקבוצת כריתת הערמונית הרדיקלית ו-68.9 אחוז בקבוצת ההמתנה ומעקב. אצל גברים מעל גיל 65 שיעורי התמותה היו דומים לאלה של המשתתפים שלא נותחו אבל היו אצלם פחות סיכויים לגרורות.

 

"חשוב לציין שההחלטה להמתין עם סרטן הערמונית משמעה אינו חיים בלי תופעות לוואי", העיר ד"ר סמאדי. למעשה, אחרי 18 שנות מעקב, אצל יותר משתתפים במחקר שבחרו בהמתנה ומעקב אובחנו גרורות רחוקות והם עברו טיפולים מקלים, כמו טיפול בהורמונים, בהשוואה לגברים בקבוצת כריתת הערמונית הרדיקלית. "המשמעות של המתנה ומעקב יכולה להיות מעקב רפואי תכוף וביופסיות חוזרות של הערמונית שיכולים לגרום למאמץ פיסי ונפשי", הוסיף.

 

יש גברים שחוששים שניתח להסרת הערמונית עשוי להשפיע לרעה על האונות המינית שלהם, או לגרום לאי שליטה על השתן. אולם, מחקרים קודמים הוכיחו שהניסיון של המנתח, וביצוע הניתוח בבית חולים עם מספר ניתוחים גדול יכולים לשפר משמעותית את ההחלמה בשני התחומים האלה. ד"ר סמאדי ביצע בהצלחה יותר מ-5,600 ניתוחי כריתת ערמונית רובוטיים עם תוצאות איכות חיים מעולות למטופלים שלו.

 

"הממצאים של המחקר הזה הם לא רק שהטיפול בסרטן הערמונית יעיל", מדגיש ד"ר סמאדי. "הם מצביעים ספציפית על המועילות של כריתת הערמונית בשיפור השרידות ואיכות החיים בטווח הארוך. שניהם ממוטבים עם המנתח הנכון".

 

תוצאות המחקר פורסמו בגליון השבוע שעבר של New England Journal of Medicine, http://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMoa1311593

 

ד"ר דיוויד סמאדי הוא  מנהל מחלקת אורולוגיה וראש היחידה לניתוחים רובוטיים בבית החולים לנוקס היל. כאורולוג מומחה ואונקולוג שמתמחה באבחון וטיפול במחלות אורולוגיות, סרטן הכליות, סרטן שלפוחית השתן וסרטן הערמונית, הוא גם מתמחה בטיפולים זעיר פולשניים מתקדמים רבים בסרטן הערמונית, כולל טכניקת הניתוח הרובוטי החדשנית שלו, SMART (טכניקה רובוטית מתקדמת שהותאמה ע"י ד"ר סמאדי). מידע נוסף על ד"ר סמאדי אפשר למצוא באתר שלו  http://www.roboticoncology-il.com/

אתרים קשורים:

 

http://www.roboticoncology-il.com/

 

http://www.roboticoncology.com/

מידע ליצירת קשר:

 

ד"ר דיוויד ב. סמאדי

מנהל מחלקת אורולוגיה

ראש היחידה לניתוחים רובוטיים בבית החולים לנוקס היל

פרופסור לאורולוגיה

 

טל. 1-212-365-5000

פקס:  1-646-692-6744

 

כתובת:

485 Madison Avenue
21st floor
New York, NY 10022

http://www.roboticoncology.com/contact/Twitter: @drdavidsamadi

https://twitter.com/drdavidsamadi

 

Google+: +DavidSamadi

https://plus.google.com/+DavidSamadi

 

Facebook: facebook.com/drdavidsamadi

https://www.facebook.com/drdavidsamadi

 

מקור: http://www.roboticoncology-il.com/